Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Az ufóhívőket nem zavarja...

Az ufóhívőket nem zavarja néhány apróság?

Figyelt kérdés

Irdatlan nagy távolságok vannak a Naprendszerünkön belül is. Központi csillagunktól is nyolc percet utazik a fény, hogy ide érjen. A széléig emberi mértékkel nem mérhető időre van szüksége. Távoli csillagokig pedig évezredek kellenek. Több, mint amióta egyáltalán élet van a földön.


A nagy számok törvénye szerint feltételezhető, hogy élet máshol is keletkezhetett, sőt értelmes élőlények is.

De mi annak a valószínűsége, hogy az az élet a földihez hasonló, emberszerű, és egyszerre vannak velünk azonos szinten, ugyanakkor sokkal többre is képesek.

Mi nem vagyunk képesek nagyon elszakadni a földtől. Még a holdutazáson is vitázunk, pedig a Hold alig van messzebb, mint a sarki fűszeres. A Mars felé ácsingózunk, de oda se, nagyon jutunk el, legfeljebb a gépeink.

Ha az idegenek fejletlenebbek, mint mi, ők sem képesek csillagközi közlekedésre.

Olvassa el valaki az ómagyar Mária siralmat. Legrégebbi nyelvemlékeink közé tartozik. S mennyire más ma a magyar nyelv. Egy középkori lovagot újraélesztve csupa ördöggel találkozna, boszorkányos csudákkal körülvéve.

Ha valahogy ide vetődne egy idegen, csak bámulna, mind az a bizonyos borjú.

Ha meg sokkal fejlettebb, akkor mi nem tudunk vele meg mi leszünk az álmélkodók. De kommunikáció így sem igazán jön össze. Hacsak nem olyanok, hogy ráteszik a kezüket az 1000 szó turistáknak című nyelvkönyve, s azonnal mindent értenek, s tetszés szerinte nyelven szólalnak meg.

Ismerik az össze földi nyelv össze dialaktusát, be van nekik táplálva a pigmeus, a mongol, a bantu, az összes rassz antropológiai jele, és így tovább.


2013. ápr. 8. 21:51
1 2 3
 11/23 Antimod ***** válasza:

"Irdatlan nagy távolságok vannak a Naprendszerünkön belül is."


Ez a kérdés akkor fog "megoldódni", ha végre ki tudjuk tolni értelmezési keretünket az általunk jelenleg érzékelhető univerzumon túlra. Meg fogjuk érteni, honnan jöhetnek ezek a megfigyelő lények, és hogyan tudnak eltűnni olyan hirtelen, miért nem érzékelhetők radar segítségével stb.

2013. ápr. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%

IU DALS TU MEGNUS ESEM ITU LEHT.


0,3 h/zu = 0,9ä/F


Ennek az egyenlőségnek a megfejtése választ ad minden kérdésetekre földi népek.

2013. ápr. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Wadmalac ***** válasza:
Kerestem a kérdésben a kérdést és a cáfolatot bármire. Feladtam. :)
2013. ápr. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Azon csodálkozom, hogy a kérdést nem találod, de cáfolni nem akartam semmit. Kérdezni viszont igen.
2013. ápr. 9. 12:42
 15/23 Wadmalac ***** válasza:

Nem találtam, minek kellene zavarnia az UFO-hívőket. Mert a kérdés-monológban nincs semm, ami cáfolná idegenek esetleges ideérkezését.

Egyébként azokat, akiket hívőnek minősítenek bármiben, azokat semmi sem zavarja.

A fanatizmus bármi mellett vagy ellen bizonyítéknak vesz bármit saját hite mellett és nem hall meg semmilyen ellenérvet.

Ez vonatkozik a fanatikus ellenzőkre is, akiknek le kéne harapniuk a nyelvüket, amikor szkeptikusnak nevezik magukat. Nekik bármi kacsa vagy csalás anélkül, hogy erre a saját hitükön kívül bizonyítékuk lenne.

Ideje lenne elfogadni, hogy az UFO-k egy olyan terület, ahol sem mellette, sem ellene nincs perdöntő bizonyíték.

Nagyon sokan elfogadják, csak éppen nem az ő hangjukat hallani. Sajnos a hangerő mindkét oldalon fordított arányban áll az intelligenciával.

2013. ápr. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Wadmalac ***** válasza:

A kacsa és csalás kifogás ellen érdemes pl. utánaolvasni Jan Wolski esetének a hetvenes években. A mai napig nincs magyarázat, cáfolat. Ami biztos, hogy az akkori tanúknak esélye nem volt csalni, hazudni. Évekig vizsgálták kutatók, pszichológusok az esetet.

A legkorrektebb az egyik akkoriban elismert fizikus végkövetkeztetése volt:

"Nem tudom elhinni, hogy idegenek jártak itt, de az is biztos, hogy a tanúk nem hazudtak. Tanácstalan vagyok."

2013. ápr. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

A legkorrektebb az egyik akkoriban elismert fizikus végkövetkeztetése volt:

"Nem tudom elhinni, hogy idegenek jártak itt, de az is biztos, hogy a tanúk nem hazudtak. Tanácstalan vagyok."


Számomra ez teljesen elfogadható megállapítás. Nem mondta hozzá, hogy Na ehhez mit szóltok szkeptikusok?


Szóval, ami leginkább érdekel, az a lények közötti kapcsolat.

Ha mi vagyunk a tiszavirág, akkor csak szemlélni tudnak minket, gombostűhegyre tűzni, lefújni méreggel, de Shakespeare nemi identitásának latens megjelenése királydrámáiban problémakört nem fogjuk tudni velük megbeszélni. Szerintem.

Egy itteni beírásból tudom, hogy még a haldokló ufó is tud folyékonyan angolul. Akkor ez olyan, mintha mi tudnánk kérészek nyelvén? De akkor mi miért nem tudunk a tiszavirággal dumálni egy jót? Nem szeri a sört, vagy miért?

2013. ápr. 9. 14:17
 18/23 Wadmalac ***** válasza:

Ha egyszer találkozunk más lényekkel, az első kommunikációs lépés a geometria és a matematika lesz. Utána már nem sokkal nehezebb, mint egy földi idegen nyelvet megtanulni, nehézség csupán a más civilizáció eltérő és egymásra nem húzható fogalmaiban lehet.

Az általad felvetett kommunikációs probléma olyan szintű evolúciós különbséget feltételez, ami nem valószínűbb a hasonló szintnél.

Meglehetősen kényelmetlenek lehetnek az első lépések egy fajjal, ami mondjuk szagokkal kommunikál. :)

2013. ápr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Ha UFO hívők válaszára vagy kíváncsi akkor ezt ne olvasd el.

A távolság, csak nekünk okoz problémát. Nekünk embereknek. Azonban nekünk sem sokáig.

Einstein szerint is térgörbületeknél lehetséges az az ugrás. Tér-idő ugrás. Ha ezt megoldjuk, nem akadály a távolság.

Ha ezt sikerül megoldani, akkor már csak egyet kell kitaláln, hova ugorjunk?

A Tejút rendszerben, mi egy kicsit szélenn vagyunk, vagyis a közepétől messzebb, a széléhez közelebb. Ha a galaxis a közepében omlik össze, akkor a szélén vannak a fiatalabb világok. Azaz nálunk sokkal ősibb civilizációk vannak a középpont felé haladva. Tudósok szerint csak ebben a galaxisban 50 millió lakott bolygó lehetséges.

És még mennyi galaxis van?

Nem vagyok hívő, realista vagyok. Az idegen élet, nem kérdés számomra, puszta logika

2013. ápr. 12. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:

ember sterü lényekre nagy az esély mert az inteligenciáhos és ürhajó épitéshez kelenek bizonyos ddolgok. Mint a tuléléshez és a kifejlődéshez is. Persze nagyban is eltérhetnek. de mondjuk a végtagok száma ugy 4 mint az embernél valószinü egyenes járás azse velószinutlen. szaporitó szervek hejzete? Máshol előnytelen lene mint a Star TRek 6 ban amikor a kapitány térden rugot egy ojan ufót akinek a térdén volt a tőke belátható mért előnytelen ot. Másik szaporitó szerv máshol nem lehet nagyon. Az élőlények hasonló korulményel lőzt hasonló alakot vezsnek fel pl a teropoda dinoszauruszok két lábon jártak két kezük volt meg farkuk jó mondjuk a kőzős ősunknek is 4 végtagja + farka volt de tőlunk fugetlenul áltak kétlábra amior micsak rágcsálók voltunk.

A csilag kőzi utazás meg más kérdés ere nem lehet váloszolni ha nem lehetséges mert most nem de ezer 1 millió vagy mégtőb év mulva kitudja ez azt jelenti ha idejőnek akor fejletebek sokal nálunk kb ojan lene mint ha F/35 el leszálnánk a rőmai császárhoz.

a hasonló technikai szint meg atol füg hány faj van vagyis valószinütlen hogy az első főldőnkivüliek akikal találkozunk egyszinten lesznek velünk. Viszont világ egyetem méret miat ezis esélyes.

A komonikáció jelenleg kivitelezhett len mert ha most vanak a mi szintunkőn akor ugy a 100-150fényévnél meszeb vanak az első rádihulámaik nem értek ide ráadásulcsak eős rádióhulámokat tudnánk észlelni egy telefont csak jupiteről tudnánk ha a megfelőlhejzetbe lenénk. Ls a távolság nyégyzetével csőkeb a jel erőség.

És uncsi beszégetés lene én aotol is kikészülok ha 10perceket várnom a válaszra fécen

Ha van egy csilagkőzi cibilizáció akor tahion alapú komonikációra van szüksége de a tahionok létezését se tudtuk bizonyitani nem hogy ijen vevőt épitsunk.

Egy fejleteb faj megoldhatná a komonikációt a a rádió hulámok lehalgatásával vevő egséget tudnának késziteni és fokozatosan párositani a kifjezéseket a tárgyakal eseményekel (z eltartana egy darabig de kőnyebmint idejőni) A főldőn is sok kódót igy tőrnek fel ezért nem használják végtelen szer ugyanazt a kódót és egy baba is igytanul beszélni.

2013. ápr. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!