Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Szkeptikusok! Te mit fogadnál...

Szkeptikusok! Te mit fogadnál el ufó bizonyítéknak? Vagy egyáltalán hiteles ufó észlelésnek?

Figyelt kérdés
2013. dec. 6. 08:25
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:

Hát egy személyes találkozást nem biztos, mert erős lenne a gyanúm, h. valami kandikamerás átverés áldozata vagyok :D


De mondjuk ha a NASA vagy valamilyen hivatalos szerv bejelentené, hogy minden kétséget kizáróan földön kívüli eredetű lényekkel sikerült kapcsolatba lépni, akkor már jó eséllyel elhinném, mert a NASA nem szokott csak úgy felelőtlenül kijelentgetni tényként valamit, amiben nem 100% biztos.

2013. dec. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
"Sok ember egybehangzó véleménye" én olyan tudósokból álló csoportra gondolok, amely megbízható és hiteles nem ufóhívők és paranoiás emberekre céloztam. :))
2013. dec. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 Grielean ***** válasza:

George Adamski:

"A Forma 1-es versenyt cseréljük ki a Fátimai jelenésekre"

Én a magam részéről nem sok értelmet látok egy olyan helyzet összehasonlításában, ahol az emberek azzal a céllal és hittel gyűlnek össze, hogy lássanak valami csodát, aminek a bekövetkeztében biztosak, egy olyan helyzettel, aminek köze sincs egy olyan esetleges eseményhez, hogy mondjuk leszáll egy repülő csészealj a pályára, futam közben. Ráadásul élő közvetítés alatt!

Ja, és 7-8000-nél nagyságrendekkel több ember szokott kilátogatni futamokra, ha a tv-közvetítést is belevesszük, akkor pedig bőven milliós nagyságrendben járunk már.


"Az UFO beszámolókban töménytelen mennyiségű RÉSZLETES beszámolók vannak emberektől. Amit aztán el is mondtak valakinek, vagy a kutatóknak. De ti mit mondtok? Hazudnak és csak a pénz kell nekik meg a hírnév. Meg nem hisztek nekik mert nem ismeritek őket."

Többnyire azért nem hiszünk nekik, mert

1. Bizonyíték sosincs az állítások mellett.

2. Akármilyen részletes is, sok ember sokféle eseményről sokféle verziót állít. Ez így nem túl hiteles.


"A NASA honlapján jó pár éve fent volt - aki ősrégi ufós emlékezni fog rá -, hogy felfedeztek egy új bolygót, amire azt hitték a Planet X, azaz a Nibiru. Ez a NASA HIVATALOS honlapján volt fent."

Érdekes, erről még nem hallottam. Alá is tudod támasztani valamivel?


"Sok embernek van egybehangzó véleménye, mégis meggyőz mindenkit ez is? Nem. Ez is kihúzva a listáról.

Vagy egymástól független szemtanúk látták ugyanazt az eseményt, látta felnőtt, gyerek, rendőr, tűzoltó, stb. még a hadsereg is kiment."

Azok a sokemberes egybehangzó vélemények ritkán számítanak valóban annak. Elég sokat olvastam már régen is, jó párat linkeltél már te is, Annácska jóvoltából is már több tucat linken vagyok túl, de ezek az egybehangzó vélemények többnyire abból álltak, hogy Mari néni látott egy ET-t, Józsi bácsi a falu végén aznap este valami furcsát hallott. Nem tudja mit, csak furcsát. Pista bácsi meg a kocsmából hazafelé jőve fényt látott az égen. És ugye egyértelmű, hogy mindegyik állítás egybevág. Hát szerintem nem! Még ha a példám elég sarkalatos is volt...

Arról meg, hogy a katonaság (vagy bármely hivatalos szerv) kivonul, már korábban leírtam a véleményem. Nem akarom ezt megint hosszan fejtegetni, de úgy gondoltam, elég nyilvánvaló, hogy ez semmiféleképp sem érv!

Ha nagyon akarod, előkeresem, és bemásolom egy másik kommentbe...

2013. dec. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
91%

"A NASA honlapján jó pár éve fent volt - aki ősrégi ufós emlékezni fog rá -, hogy felfedeztek egy új bolygót, amire azt hitték a Planet X, azaz a Nibiru. Ez a NASA HIVATALOS honlapján volt fent."


Ez máris egy apró csúsztatás, ami eleve teljesen más értelmet az ad egész mondatnak, mint ami valójában történt. Nem ez volt fenn a NASA honlapján.


Az történt, hogy a NASA valóban bejelentette, hogy elképzelhető, hogy egy eddig ismeretlen, nagy tömegű bolygó is jelen lehet a Naprendszerünkben. Ennyi. Erre a Neptunusz bolygó fura mozgásából következtettek. Így rá is szálltak a témára, de hamarosan kiderült, hogy semmiféle tizedik bolygóról nincs szó, csak arról, hogy kissé nagyobbnak becsülték az Uránusz és a Neptunusz tömegét, mint amekkora valójában (az akkori kor mérési pontatlanságai végett). Ahogy erre rájöttek, és pontosabb adatokkal számoltak, kiderült, hogy nincs szó semmiféle Planet-X-ről, Nibiruról vagy tizedik, nagytömegű bolygóról. Ezt ki is írták a honlapra, és elismerték a tévedésüket.


Viszont ekkor már késő volt, a sok ezós agya bekattant, és azonnal idegen lényeket meg a többi butaságot feltételezték a "felfedezett tizedik bolygóról".


Szóval sosem volt szó arról, hogy felfedeztek egy tizedik, nagy tömegű bolygót Naprendszerünkben, csupán ez is egy lehetőségként merült fel arra a furcsaságra, amit a Neptunusz tömegének helytelen becslésére során tapasztaltak.


És még egy apró adalék: Ugyanaz a Percival Lowell számította ki (hibás alapokból kiindulva) a Planet-X-et, aki az idegen civilizáció által épített marsi csatornákat is feltételezte abból a néhány kanyonszerű képződményből, amelyek a Mars felszínén találhatóak. Kissé élénk volt az emberke fantáziája :)

2013. dec. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
Ez a George Adamski: tucatnyi összeesküvésen-elméleten van túl Annával együtt. esküszöm amikor látom egy kérdésnél a nevét már nincs is kedvem hozzászólni.
2013. dec. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
0%

Hiába pontoztatok le 0%-ra csak azt adtam a szátokba amit ti szoktatok mindig írni. Volt már hasonló kérdés ez ügyben korábban is, direkt vissza néztem mit írtak oda a szkeptikusok. De tudom hogy sokaknak fáj hogy így van.


A Fátimai jelenéshez sem vallásosok mentek ki, ugyanúgy ateisták, szkeptikusok és persze hívők is stb. mégis mindenki látta, de érdekes. És úgy mondod mintha 7 ezer ember olyan kevés lenne, mintha 10 emberről beszélnénk. De akkor higyjétek azt hogy 7 ezer ember ugyanazt hallucinálja, grat.


Hiába írtad hogy "Többnyire azért nem hiszünk nekik, mert ". mikor csak azt másoltam ki, amit egy szkeptikus beírt hogy ekkor meg ekkor hinné el. Volt aki csak az illető szavahihetőségére hagyatkozott, szó sem volt videófelvételről vagy roncsdarabról mondjuk.


Sceptic Percival Lowelles példája meg akkora kamu, mint a huzat, mivel az a férfi már 1917-ben meghalt, a Nibiru elmélet meg csak az 1970-es években látott napvilágot hála Zecharia Sitchinnek, szóval vagy rosszat olvastál valami honlapon vagy a témát akarod lejáratni, de hogy ez így nem igaz az is biztos.


De mint mondtam, a hologrammot meg egyéb nyalánkságot a szkeptikus hozzászólásokból írtam ki. Úgyhogy azon lettek egyesek megsértve amit saját maguk írtak. Szóval logika ott van azért :))


Spiclike Vamzer vagy nincs kedved hozzászólni, vagy hozzászólsz úgy hogy utána se nézel. Az én kérdésemhez is beböfögtél valamit közben meg csak 3 komment után derült ki hogy megse nézted miről van szó.


George Adamski

2013. dec. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 Grielean ***** válasza:

"Hiába pontoztatok le 0%-ra csak azt adtam a szátokba amit ti szoktatok mindig írni. Volt már hasonló kérdés ez ügyben korábban is, direkt vissza néztem mit írtak oda a szkeptikusok. De tudom hogy sokaknak fáj hogy így van."

Vagy csak azért, mert tényleg nem sok értelme volt a válaszodnak. Ez az eshetőség eszedbe se jut?


"A Fátimai jelenéshez sem vallásosok mentek ki, ugyanúgy ateisták, szkeptikusok és persze hívők is stb. mégis mindenki látta, de érdekes. És úgy mondod mintha 7 ezer ember olyan kevés lenne, mintha 10 emberről beszélnénk. De akkor higyjétek azt hogy 7 ezer ember ugyanazt hallucinálja, grat."

Ha valami csodát remélsz, és kitartóan bámulod a Napot, hidd el, a te szemed előtt is vibrálni fog, vagy akár forogni! Ha 7000x ismétled meg, vagy 7000 ember teszi meg, akkor sem történik ez másképp.

Van jó pár kézenfekvőbb magyarázat a jelenségre.

Viszont UFO-ról sehol sem írnak. Utánaolvastál te egyáltalán, vagy csak néhány tőmondat alapján máris egy UFO-észlelést kreáltál belőle? És elvárod, hogy ezt mások is megegyék?

De biztos nem ám az ilyen megnyilvánulásaid eredményezik azokat a 0%-okat, á, dehogy...


"Hiába írtad hogy "Többnyire azért nem hiszünk nekik, mert ". mikor csak azt másoltam ki, amit egy szkeptikus beírt hogy ekkor meg ekkor hinné el. Volt aki csak az illető szavahihetőségére hagyatkozott, szó sem volt videófelvételről vagy roncsdarabról mondjuk."

És az illető szavahihetősége honnan származik? Csak nem onnan, hogy az illető képes alátámasztani az állításait? Akkor meg miről is beszélünk?


"Sceptic Percival Lowelles példája meg akkora kamu, mint a huzat, mivel az a férfi már 1917-ben meghalt, a Nibiru elmélet meg csak az 1970-es években látott napvilágot hála Zecharia Sitchinnek, szóval vagy rosszat olvastál valami honlapon vagy a témát akarod lejáratni, de hogy ez így nem igaz az is biztos."

Olvasgass egy kicsit!

[link]

Sceptic nem modott hülyeséget, a Planet-X teória Lowelltől ered. Noha a Nibiru nevet csak később aggatták rá, ez a tényeken nem változtat.

Már megint utána sem néztél a dolognak... gondolom csak beírtad a google-be a fickó nevét, és diadalittasan vetted tudomásul a halála időpontját, bármiféle komolyabb utánajárás nélkül. Ez így gáz, nagyon gáz...

2013. dec. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:

A linkelt oldalra én is eljutottam. Az én problémám két formában gyökeredzik: egyrészt nem elég mélyen értem az angol nyelvet, magyarul viszont alig van infó az említett személyekről, ill. a feltételezett bolygóról. Tudom, ez kizárólag az én problémám.


A másik, hogy ami infó magyarul van, ill. ki tudtam hámozni az angol Wiki és egyéb oldalakról, az egy hatalmas nagy katyvasz az egész. Ember legyen a talpán, aki ebből a rengeteg, egymásnak ellentmondó infóból bármit is ki tud hámozni. Sok oldalon még abban sem értenek egyet, hogy kik is voltak az Annunakik, hogy kerültek ide, mit kerestek itt, és miért és hogyan tűntek el innen.


A sumér mítosz szerint a főistenük, egy bizonyos Marduk nevű ipse kiirtotta az Annunakikat (akik amúgy gonosz megszállók voltak), majd ez után felköltözött égi lakhelyére, a Nibirura. Legalábbis a Nibiru szószedet alatt ezt írja a Wiki. Viszont ha átnézek a Sumér mitológia lapra, ott már nyoma sincs se Annunakiknak, se a velük folytatott harcnak, vagy a kiirtásuknak. Sőt, a Nibiruról sem esik szó, de még csak hasonlóról sem. Egyedül Marduk, mint sumér főisten a közös az egész témában, de se a ténykedése, se a lakhelye, se semmi más nem egyezik se a mitológiájukban, se az a Sitchin által összehordott annunakis baromságokban.


Az x-bolygónak is utánanéztem, amennyire tudtam. Erről azt írják, hogy Percival Lowell és W. Henry Pickering együtt ötlötték ki a létezését, arra alapozva, hogy az Uránusz és a Neptunusz pályájának "rendetlenkedései" oka valószínűleg egy tizedik bolygó létezése lehet. A rendetlenkedések mértékéből gyanították, hogy ez a bolygó egy, még a Földnél is nagyobb méretű bolygó miatt lehetséges. Ennek nyomán fel is fedezték 1930-ban a Plutot, de ennek tömege kevés volt a rendetlenkedések magyarázatához. A titok nyitját a Voyager űrszonda adta meg, amelynek visszaküldött adatai alapján 1992-ben egy Myles Standish nevű csillagász jött rá arra, hogy a két gázbolygó tömege nem akkora, mint amekkorának addig ismerték, így a Pluto tömege már elegendő a pályarendetlenkedések magyarázatához. Jelenleg a hivatalos álláspont az, hogy az akkori kor (1910-20-as évek) mérési pontatlanságai okozták a félreértést.


Szóval ez a Sitchin nevű ürge összeállított egy olyan bolygóképet, amely valóban magyarázhatta volna egy tizedik bolygó létezésével a tapasztalt eltéréseket, de mindvégig hibás volt a kiindulópontja, és erre a hibás alapra építette fel az egész elméletét a tizedik bolygóról. Az a suméros-annunakis balhé pedig már csak amolyan extra volt az elmélethez, annak aztán végképp semmi köze a valósághoz.

2013. dec. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
"nincs kedved hozzászólni, vagy hozzászólsz úgy hogy utána se nézel. Az én kérdésemhez is beböfögtél valamit közben meg csak 3 komment után derült ki hogy megse nézted miről van szó." nincsen kedvem veled vitázni, mivel olyan vagy, mintha a falnak beszélnék. nem érted a válaszomat. előző kérdésben én nem AdamskY-ra céloztám, hanem rád!
2013. dec. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
0%

"Vagy csak azért, mert tényleg nem sok értelme volt a válaszodnak. Ez az eshetőség eszedbe se jut? "


Nem, nem jut eszembe. Mint mondtam ugyanazt írtam le mint a kollegák, szóval miért is megy a kiakadás és lepontozás?

Szokása a szkeptikus és troll pajtiknak, hogy akik nem értenek velük egyet orrba-szájba lepontozzák, egymást meg támogatják. Gondolom ez okoz örömöt az életükbe. Ezért vannak csak elől a kategóriában a nem ezósok :) nem azért mert hú de sok okos, tudományos diplomával végző ember jár ide.


"Ha valami csodát remélsz, és kitartóan bámulod a Napot, hidd el, a te szemed előtt is vibrálni fog, vagy akár forogni!"

Ugye ezt a baromságot te sem hiszed el? Sőt még a nap le is jött az égről, azt ugye elolvastad?

Menj és bámuld a Napot, szerintem kint állhatsz egy évig is, akkor sem kezd el neked lehullni az égről meg forogni. Napfogyatkozást hányan figyeltek már meg egyszerre, mégsem hallucinált be tőle senki, de érdekes!


"És az illető szavahihetősége honnan származik? Csak nem onnan, hogy az illető képes alátámasztani az állításait?"

Ezt írta a kolléga:

"embertől hall részletes leírást az észlelésről, akiben megbízik, és tudja, hogy ért hozzá. "

Ha te ebből azt veszed ki, hogy alátámasztja videóval mondjuk, akkor szerintem szövegértési probléma merül fel, mert ebből csak azt lehet érteni, hogy az illető szövegére, elmondására hagyatkozik, amit aztán elhisz vagy nem.


"Sceptic nem modott hülyeséget, a Planet-X teória Lowelltől ered. Noha a Nibiru nevet csak később aggatták rá, ez a tényeken nem változtat. "

Épp ez az, Sitchin Nibirunak hívott egy bolygót, de ő teljesen más adatokat adott meg neki, egyáltalán nem azt amit Lowell, ezért is írtam amit.


Amúgy meg amit Sceptic leírt az már más tészta.

Én azt mondtam, hogyha FELTESZNEK valamit a NASA honlapjára, azt úgysem fogja mindenki elhinni, hiába is írta ide azt az egyik szkeptikus.

A NASA is feltették meg bejelentették az adott esetet. Arról már nem volt szó hogy UTÁNA mikor levették jöttek az összeesküvés elméletek meg egyebek. Most ha felkerülne egy Alienes hír, akkor azt nem győzne meg mindenkit mert

1.- túl sok az összeesküvés elmélet a NASA-val kapcsolatban

2.- bőven vannak hacker csoportok akik feltörhetnék az oldalt ha akarnák ( számtalan hivatalos oldallal megtörtént már) és bármit feltehetnének

3.- megint tévedhetnek a NASA tudósai

Nem azon volt a hangsúly mi történt utána, mert nem az a lényeg, hanem hogy valamit feltettek annó, amit akkor még komolyan gondolták, mert nem hitték hogy tévednek és kint is volt jó ideig. Érted?


Spiclike te meg még mindig hazudsz, mert ahová nekem beírtál, nem néztél utána és még te kétred ki magadnak a dolgokat. Elkezdtél 3-4 kommentet írni jóformán, hogy de hülye vagyok ezért meg azért, közben meg a valósághoz nem volt köze annak amit írtál az adott témáról. hasadra ütöttél és beírtad azt amit gondoltál, te magad is bevallottad hogy nem kerestél a googleba se!


Scepticnek:

"Viszont ha átnézek a Sumér mitológia lapra, ott már nyoma sincs se Annunakiknak, se a velük folytatott harcnak, vagy a kiirtásuknak. "

"Az a suméros-annunakis balhé pedig már csak amolyan extra volt az elmélethez, annak aztán végképp semmi köze a valósághoz."


Nem ismerem teljes mértékben a sumer mitológiát. Viszont annunakik voltak, szóval nem kitaláció.

A sztori úgy szól, hogy az Istenek éltek itt a Földön és az égben is miután mindent megteremtettek. Azonban ezek az istenségek nem voltak egyenlőek, hierarchikusan éltek, voltak alá és fölérendeltek. Voltak az Annunakik, akik az Igigiket kemény munkára kötelezték, fizikai munkára. Csak hogy az Igigik fellázadtak, mert elegük volt ebből. Mivel sztrájk tört ki, az istenek tanácskoztak, hogy mi legyen, így az Annunakik létrehozták az első embereket, hogy majd ők veszik át az Igigik helyét. Tehát úgymond rabszolgákat hoztak létre. Később persze az embereknek sem tetszett ez és ebből lett "háború"..

Ezt hivatalos történelmi írótól és könyvből másoltam és nem támogatja a földönkívüli hipotézist.


Sitchin meg ezt ragadta meg, hogy az Annunakik teremtették az embert, bányászatra, szóval az istenségek mögött valós lény rejlik és történelmi tényként kezelte a a teremtésmítoszukat, ehez keresett még bizonyítékokat. Ennyi lenne röviden.


Üdv, George Adamski

2013. dec. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!