Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Szkeptikusok, ez nem jutott...

Szkeptikusok, ez nem jutott eszetekbe?

Figyelt kérdés

...hogy már megtalálták a jeleinket a Földönkívüliek?

Ilyen kifogásokat szoktam olvasni:

- hogy találnak meg minket a több száz bolygó közül

- lehet mi vagyunk a legfejlettebbek, de vannak más életformák

stb.


Úgy találnak meg, hogy értelmezték az üzenetünket:

-1974-ben Carl Sagan csillagász által készített üzenetet küldött a NASA a világűrbe egy óriási teleszkóppal. Kettes számrendszerben küldött grafikus kód volt az üzenet, ami beszámolt a bolygónkról és az emberről. Tartalmazta a DNS kódot, a bolygón megtalálható kémiai elemeket, az ember életkorát, hogy hányan vagyunk, hogy is nézünk ki és hogy a Naprendszerben melyik bolygóján élünk a Naptól számítva.

- Meg egyszer ezt küldtük el az űrbe szondával, ezt is minden okos idegen megfejtheti :)

[link]


Senki sem találhatta meg 30 évtized alatt? Hagyjuk már...

Egy idő után mi már nyomon se tudtuk követni, mert elveszett a világűrben és már kitudja milyen messzire sodródott.

Simán elképzelhető, hogy megtalálta egy civilizáció, megvannak adva az adatok hogy hol vagyunk és felkerestek vagy küldtek egy jelet ( Hűha jel, 1977-ben érkezett meg)

Persze a helyükbe nem ajtóstól rontanék a házba, hogy "hahó itt vagyok", hanem felkeresném a bolygót és megfigyelném az embereket ( Állatkerti hipotézis ). Lehet észre vesz valaki, csakhogy a kutya se fogja el hinni az illetőnek hogy E.T.-t látott, vagy elhiszik, de tárgyi bizonyíték meg nincs. Így megosztja az embereket.


Ha meg valaki azt állítja, hogy csak baktériumok vannak meg mi vagyunk a legfejlettebbek, akkor az egocentrikus gondolkodás és az emberiséget helyezi minden fölé valamint akkor mi értelme lett volna kiküldeni a két felsorolt jelet? Semmi.



2013. dec. 12. 20:38
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Ne értse félre senki, nem akarom én mindenáron tagadni itt a földönkívüliek létezését, csak azért nézzük már reálisan a dolgokat.. szinte 0 esély nincs rá, hogy valaha is kapcsolatba léptünk idegenekkel, vagy ők velünk, de még arra is, hogy valaha eljutunk oda, hogy kapcsolatba lépjünk.

Lássuk be: a világ qrvanagy, mind térben, mind pedig időben, az élet pedig az eddigi tapasztalataink alapján ritka, mert elég speciális körülmények kellenek hozzá, az intelligens élet még ritkább, tehát nagyon-nagyon-nagy szerencse kell hozzá, hogy elérhető távolságban értelmes lényekre bukkanjunk, és még ha meg is történik ez valaha, a kapcsolatunk valószínűleg ki fog merülni rádió-jelek ide-oda küldözgetésében, hiszen még egy 10 fényévnyire lévő bolygóra is képtelenek lennénk elutazni.

A féreglyukak csak elméleti lehetőség, gyakorlatilag nem megvalósíthatóak, nem csak számunkra, hanem mások számára is, a fénysebességnek pedig még az 1000ed részét sem tudjuk még csak megközelíteni sem; Jelenleg kb. a fénysebesség 20 ezredével vagyunk képesek az űrben utazni, tehát 10 fényév távolságra eljutni kb. 200 ezer évbe telne.

Persze feltételezhetjük, hogy az idegen civilizáció sokkal fejlettebb, mint mi, így mondjuk képesek 1000x olyan gyors űrhajókat építeni, de az még mindig 200 évnyi utazás.. pedig csak 10 fényévről beszélünk..

2013. dec. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Ennek a kérdésnek se füle se farka.Először is nem több száz hanem elképzelhetetlenül sok bolygó van, másodszor ki jön ilyen ellenérvekkel amiket leírtál?? max az 6/a osztálykirándulásán hoznak fel ilyen hülyeségeket amiket leírtál ...
2013. dec. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

A DNS kódot? A humán genom program a 90es évek terméke, készen pedig csak 2000ben lett... szoval azt biztosan nem küldték fel.

Amugy te miért akarsz mindenáron meggyőzni minket a marhaságaidról? Éld a "megvilágosult" életed nélkülünk.

2013. dec. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

13-as, folyamatosan nézem a topic ufó kérdéseit, nagyon sok ezekkel az érvekkel jön. Még az utolsó ufós kérdések közé is beírta valaki válaszba.


14-es, pedig a DNS-t is küldük itt is van a kép, a baloldali:

[link]


"Amugy te miért akarsz mindenáron meggyőzni minket a marhaságaidról? Éld a "megvilágosult" életed nélkülünk."

És te miért vagy itt ha nem érdekel az egész? Éld a megvilágosult életedet az ezotéria topic nélkül. Ezenkívül ha már Ti is, intézhettek kérdést hozzánk mint " Ezósok" vagy " UFOsok" stb. akkor én miért ne kérdezhetnék?

2013. dec. 13. 00:13
 15/25 anonim ***** válasza:
Kérlek ne az ezósokkal érvelj, bolondok nem számítanak.
2013. dec. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Te értelem, a bolondok akikre te gondolsz a szkeptikusok :)) Ők írták ezeket az érveket az ezo ufo topicba, nem az ezósok..de azért örülök, hogy felfogtad miről beszélek!
2013. dec. 13. 00:43
 17/25 Salx Narval ***** válasza:
Hát, ez még ebben a formában, nem.:D
2013. dec. 13. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

"14-es, pedig a DNS-t is küldük itt is van a kép, a baloldali:

[link] "


Nem azért, de én föld lakó vagyok, de erről a képről én se tudnám pontosan eldönteni mit is ábrázol (az emberes ábrán kívül), a DNS kb eszembe se jutna :-D

Elgondolkodtató, hogyha egy átlag ember se tudja pontosan megfejteni, akkor egy földi kultúrát nem ismerő idegen hogy tudná ... :-D

2013. dec. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

naná hogy nem tudod megmondani, mivel bináris kódban van megnem hétköznapi nyelven. tessék egy kis értelmezés hozzá:

[link]

Szerintem így már tisztább mi micsoda.

2013. dec. 13. 12:52
 20/25 Peti7 ***** válasza:
Az a sok AAAAA-s link nem működik,és tudom,az űrben nincs levegő,de a jel nem gyengül el?Ott vannak elég nagy mágneses zavarok,és kis mágnesesség is,a bolygók fele.
2013. dec. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!