Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » A Holdon van élet?

A Holdon van élet?

Figyelt kérdés

Az ősi kultúrákban nagy szerepe volt a Holdnak.

Részben azért, mert azt írták, hogy egyes istenségek onnan érkeztek, majd oda is tértek vissza. Ez azért különleges, nem? Még ki is mondják, hogy nem megtestesíti a Holdat, hanem ott él. Ilyen például a kínai mitológiában a Chang-o istenség.


Aztán a másik dolog, hogy a Hold körül már minimum 500 évre visszamenőleg jegyzeteltek le anomáliákat. Mozgó fényeket, különböző tárgyak repkedését, felvillanásokat, amelyeket csillagászok jegyzeteltek fel.

Ezek amúgy kész tények, maga a NASA adta ki egy kis könyvben az 1970-80-as évek környékén. Igen, ez nem dobálózás, a NASA adta ki.


A következő az, hogy mindenki számára ismertek a különböző felbontású Hold képek. Egyes képek nagyon ratyi minőségűek, míg mások jók. Nos, én úgy gondolom ezek egy része tényleg csak belemagyarázás - mikor már patkányt meg ilyeneket látnak bele a kő alakzatokba - de egy részük pedig egyáltalán nem, mivel maga a NASA adta ki őket. Egyeseken még torony is látható volt az árnyékával együtt vagy voltak olyan esetek, amikor a kövek elmozdultak a helyükről és a következő fotón már máshol voltak.Szóval teljesen mesterséges alakzatoknak tűnnek, nem pedig természetesnek.

Példa:

[link]


Nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a Holdnak csak egy kis részét jártuk be és egyes "szakadékok" mélyedések, kráterekbe még nem jutottunk le. Voltak olyan feltételezések tudósoktól, hogy ezek egy része barlangokat és mélyedéseket rejthet. A Földön is vannak természetes talaj alatt húzódó barlangok, ugyanilyenek lehetnek a Holdon is. Egyesek nagyságát több ezer méteresre is becsülik.


Olvastam 1-2 olyan dolgot is, hogy tudósok kísérleteztek robbantásokkal, és a Hold egy bizonyos ideig "kongott" és megmérték műszerekkel, tehát nem arra célzok hogy üreges, hanem hogy járatok és barlangok lehetnek benne.

Meg mintha a talaj alatt lenne valahol vastag,"pajzsréteg" kialakítva a meteorok ellen.


Na már most arra akartam utalni, hogy ezekben elbújhatott-e valaki vagy valakik? Szóval ott kialakítva egyfajta bázis, ahonnan nyugodtan lehet minket vizslatni és nem kell messziről ide járniuk a földönkívülieknek.

Nem természetes az élőhelyük, hanem mesterségesen alakították ki még valamikor. Végül is a felszín alatt még nem vizsgálódtunk mélyen, csak kap


A nagy számú összeesküvés elméletekről pedig még nem is szóltam pl. űrhajósok láttak valamit vagy arról, hogy azért nem hisznek annyira a NASA-nak, mert tény, hogy egyes képeket műteremben készítették el (lobogó zászló, hol látszódnak a csillagok hol pedig nem) és hiteltelenítették magukat sokak szemében.


Szerintetek? Mi a véleményetek?

Ellenvetés és egyet értés is jöhet, de kifejtve, ész érvekkel.


George Adamski



#Hold #idegen #földönkívüli #holdbázis #holdlakó #élet a holdon #hold anomáliák #mesterséges építmények a holdon
2014. márc. 10. 20:27
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
Természetesen.
2014. márc. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
0%
A sötét oldalán van élet.
2014. márc. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
0%
AAz első reakciom amikor a kerdesedet megláttam ez volt:" annyi mint a fejedben", de belátom ez egy kicsit hirtelen döntés lett volna.Szép,összeszedett iromány.Na és hanyagoljuk az off-ot és térjünk ra a kérdésre:).Én is azon a párton vagyok hogy a holdra szállást nem Neal Amstrong(remélem így van a neve) bácsi és a haverjai csináltak meg de nekem(meg nekem is:) mert en azért szeretem az összeeskuves elméleteket) is egy kicsit erős lenne az hogy a holdon egy kutató bázis lenne(tiszta iron sky :D).A másik meg az hogy miért pont a Hold?Miért nem a mars?+ bocsi de a ferde szemuek csángó istennoje lesz az utolsó olyan érv amit számba veszek.Ha esetleg van másik példa akkor azt szívesen meghallgatom.Jöhet privibe is hogy nehogy a marhak oltogassanak ;)
2014. márc. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim válasza:
91%
Nincs.
2014. márc. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
52%

Megérkezett a hoax-gyáros [link]

"Holdnak csak egy kis részét jártuk be és egyes

"szakadékok" mélyedések, kráterekbe még nem" biztos köveket esznek igaz? Mit csinálnának a Holdon? elmondom neked semmit. Másrészről a Holdon nincs élet erről még beszélni sem érdemes. Amúgy meg téged a múltkor bannoltak nem tudom mit keresel itt hány felhasználót fogsz még regisztrálni? Remélem a moderátorok bannolni fognak téged.

2014. márc. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
27%

"Az ősi kultúrákban nagy szerepe volt a Holdnak."

Pontosan. A Hold alapján művelték az emberek a földjeiket, ez alapján tájékozódtak, plusz hatalmasnak találták, így féltek is tőle. Érthető, hogy próbáltak magyarázatot adni a létezésére. Ugyanez van az árvizekkel, a Nappal, vagy a csillagokkal. A nagy végtelenség mindig elgondolkoztatta az embert.

"Ezek amúgy kész tények, maga a NASA adta ki egy kis könyvben az 1970-80-as évek környékén. Igen, ez nem dobálózás, a NASA adta ki."

Ez igaz, bár azért a NASA nevével csinján. Ők nem a SETI, és így nem a földönkívüli életet, hanem az égboltot kutatják. Ezek a megfigyelések inkább voltak meteoritok, mint idegen űrhajók.

A képekkel kapcsolatban annyit, hogy ezek többsége a régebbi, rossz képfelbontású holdjárókkal készültek. Valószínűleg a többsége(vagy az egész) belemagyarázás.

"Na már most arra akartam utalni, hogy ezekben elbújhatott-e valaki vagy valakik?"

Számomra ez eléggé abszurd. De ha esetleg mégis elbújt(ak) ott valaki(k), akkor már rég elköltöztek volna.

"csak kap"

Gondolom itt lemaradt valami. Le tudnád írni egy kommentben? Érdekel, hogy mi rejtezik a "kód" mögött.

"lobogó zászló"

Ebben viszont nem értek veled egyet. Tény, hogy egy-két képet a sajtónak utólag, a Földön készítettek el, de a zászlóról bebizonyították, hogy igenis loboghat még légüres térben is.

Svejk, tőled pedig ez nem volt szép dolog. GA most éppen úgy viselkedik, ahogy egy értelmes embertől az elvárható(ZKF-fel ellentétben). Mások véleményét kérdezi, érveket sorakoztat fel, és még alátámasztást is ad.

De most hadd válaszoljak a kérdésre:

Szerintem nem nagyon lehet élet a Holdon. Amióta az emberek odautaztak(többször is), már nem nagyon lenne kedve bármilyen idegen kultúrának ott lennie, főleg, ha a lebukás veszélye fenyegeti őket. A másik dolog pedig az, hogy a Hold nem éppen a legideálisabb hely még az extremofil élőlények számára sem. Hideg van, nincs már folyékony víz, és semmi szerves anyag(persze esetlegesen egy-két baktériumtól eltekintve, márha kibírják) nem található a felszínén. Egyszóval, ha az űrlények nem tudnak fotoszintetizálni, akkor nem nagyon élnének ott meg.

névte2en

2014. márc. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:

#3-as:

"holdon egy kutató bázis lenne(tiszta iron sky :D)."

Kitudja, lehet onnan szedték az ötletet!:D

Egyébként ilyen bázisokat fognak kialakítani a Holdon és a Marson is, ebben semmi meglepő nincs, de biztos nem a film miatt jutott valakinek az eszébe. :) íme:

[link]


"A másik meg az hogy miért pont a Hold?Miért nem a mars?"

Lehet a Marson is van valami, ott is vannak különböző jelenségek. De, hogy pontosan Miért? Azt nehéz lenne meghatározni vagy megmondani :)


"bocsi de a ferde szemuek csángó istennoje lesz az utolsó olyan érv amit számba veszek."

:DD Semmi baj, ettől függetlenül más nép kultúrájában is vannak Hold istenek, akik onnan jöttek és oda is mentek vissza, nem csak a kínaiaknál.

Amúgy most gugliba lehet még keresgetni számtalan példát, majd ellenőrizni mennyire lehetnek hitelesek avagy sem.


Az űrhajósok is köptek már párszor, ufókkal kapcsolatban is. Ezek nem írások, hanem videó felvételeken is megtekinthetőek a velük készült interjúban.



#5ös Svejk


Heh, milyen hoax gyáros?:D


" biztos köveket esznek igaz? "

Mint írtam mesterséges épületek és járatok ki lehetnek építve, így nem probléma élelmet biztosítani az ottlévők számára.

Vagy mit gondoltál, ha majd a Holdat és a Marsot kolonizálják az asztronauták és az odautazók, akkor nem visznek élelmet és köveken élnek?


"Másrészről a Holdon nincs élet erről még beszélni sem érdemes."

Mint mondtam nem az a természetes élőhelyük, hanem oda mentek. Aki kitudja milyen messziről jár ide, logikus, hogy a közelben kialakít egy bázist, hogy ne kelljen mindig hazamennie.


"Amúgy meg téged a múltkor bannoltak nem tudom mit keresel itt hány felhasználót fogsz még regisztrálni? Remélem a moderátorok bannolni fognak téged."

Ok nélkül bannoltak, ja és akárhányszor fognak mindig vissza is fogok jönni, te már csak tudod Svejk=jigsaw=goku stb. :DD

2014. márc. 10. 21:33
 8/46 A kérdező kommentje:

#6:

"Pontosan. A Hold alapján művelték az emberek a földjeiket, ez alapján tájékozódtak,..."

Igen ez pontosan így van, azonban ezek az istenségek feladatokat is osztottak ki vagy beszéltek a földiekkel. Ilyet egy égitest vagy természeti erő nem csinál.

Ezekből a fennmaradt emlékekből készült - legalábbis biztos megihlette -a proto-science fiction Kaguya-hime írás is.


"Ezek a megfigyelések inkább voltak meteoritok, mint idegen űrhajók. "

Hát nem is tudom, azért szerintem a csillagászok csak csak felismernek meteorokat, meteoritokat, hiszen ez a szakmájuk. Már vannak középkori írások is égből hulló kövekről stb. szóval ezeket ismerték akár tovaszálltak, akár leestek az égből.

Egyes ilyen anomáliák kötelékben repültek és a kor legnagyobb tudósai jegyezték fel őket. José Bonilla még le is fotózta 1883-ban:

[link]

Persze ez csak egy darab kiragadott példa a rengeteg közül.


"csak kap"

Gondolom itt lemaradt valami. Le tudnád írni egy kommentben? Érdekel, hogy mi rejtezik a "kód" mögött. "

Csak kapargatjuk a felszínt lett volna.

A másik érdekesség amit kifelejtettem, hogy tegyük föl mintát vesznek a talajból egy ponton.

Most honnan tudjuk, hogy abból a Hold adatait tudjuk meg, nem pedig teljesen mást, mert éppen egy odacsapódott meteoritból vett a holdjáró mintát azon a ponton?


"Tény, hogy egy-két képet a sajtónak utólag, a Földön készítettek el"

Azt nem értem erre miért volt szükség, főleg úgy előadni, hogy ott készítették? Teljesen logikátlan az egész. Ha elmész a Holdra és vannak képeid, nem fogsz utána teremben fotózkodni és belekeverni az igaziak közé.


"GA most éppen úgy viselkedik, ahogy egy értelmes embertől az elvárható"

Én mindig úgy viselkedem!:D


"Szerintem nem nagyon lehet élet a Holdon"

Elfogadom, hogy te így gondolod, de legalább meg is határoztad miért.


A lebukás veszélye messze van, hisz az üregekbe nem másztak be az emberek. Most pl. nem indítanak asztronautákat sem oda, leállították az ilyen projekteket.


"Hideg van, nincs már folyékony víz, és semmi szerves anyag"

Ezt meg leírtam, hogy mesterségesen kialakított bázisokon ezeketet a feltételeket teljesíthetik, mint ahogy majd mi is fogjuk x évtized múlva. Persze, ha egyáltalán életfeltételük a meleg, a víz stb. ez már más téma.

2014. márc. 10. 21:51
 9/46 anonim ***** válasza:
0%
Óóó! nagyon logikus nem is kell tovább keresni a földönkívüli életet hiszen a Holdon vannak persze nem tudod mit csinálnak itt csak gyártód a hoaxokat. Nem is tudtam, hogy a földönkívüliek bányászok lennének hihetetlen és mit bányásznak a Holdon? kíváncsi lettem nekem semmi közöm Jigsaw-hoz nem gondolod, ha lenne egy másik felhasználóm 100%-ra lennék pontozva? Ne hasonlits össze vele. De, ha ezt akarod hinni csak nyugodtan, ha jól tudom téged két-háromszor vagy többször bannoltak. A George Adamski egy többszörösen bannolt regisztráció fogadok, hogy nem is George Adamski felhasználóval vagy nem tudom mit keresel itt?
2014. márc. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
Percival Lowell is látott csatornákat a marson. Akkor a holdon miért ne lennének ?
2014. márc. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!