Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » A Holdon van élet?

A Holdon van élet?

Figyelt kérdés

Az ősi kultúrákban nagy szerepe volt a Holdnak.

Részben azért, mert azt írták, hogy egyes istenségek onnan érkeztek, majd oda is tértek vissza. Ez azért különleges, nem? Még ki is mondják, hogy nem megtestesíti a Holdat, hanem ott él. Ilyen például a kínai mitológiában a Chang-o istenség.


Aztán a másik dolog, hogy a Hold körül már minimum 500 évre visszamenőleg jegyzeteltek le anomáliákat. Mozgó fényeket, különböző tárgyak repkedését, felvillanásokat, amelyeket csillagászok jegyzeteltek fel.

Ezek amúgy kész tények, maga a NASA adta ki egy kis könyvben az 1970-80-as évek környékén. Igen, ez nem dobálózás, a NASA adta ki.


A következő az, hogy mindenki számára ismertek a különböző felbontású Hold képek. Egyes képek nagyon ratyi minőségűek, míg mások jók. Nos, én úgy gondolom ezek egy része tényleg csak belemagyarázás - mikor már patkányt meg ilyeneket látnak bele a kő alakzatokba - de egy részük pedig egyáltalán nem, mivel maga a NASA adta ki őket. Egyeseken még torony is látható volt az árnyékával együtt vagy voltak olyan esetek, amikor a kövek elmozdultak a helyükről és a következő fotón már máshol voltak.Szóval teljesen mesterséges alakzatoknak tűnnek, nem pedig természetesnek.

Példa:

[link]


Nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a Holdnak csak egy kis részét jártuk be és egyes "szakadékok" mélyedések, kráterekbe még nem jutottunk le. Voltak olyan feltételezések tudósoktól, hogy ezek egy része barlangokat és mélyedéseket rejthet. A Földön is vannak természetes talaj alatt húzódó barlangok, ugyanilyenek lehetnek a Holdon is. Egyesek nagyságát több ezer méteresre is becsülik.


Olvastam 1-2 olyan dolgot is, hogy tudósok kísérleteztek robbantásokkal, és a Hold egy bizonyos ideig "kongott" és megmérték műszerekkel, tehát nem arra célzok hogy üreges, hanem hogy járatok és barlangok lehetnek benne.

Meg mintha a talaj alatt lenne valahol vastag,"pajzsréteg" kialakítva a meteorok ellen.


Na már most arra akartam utalni, hogy ezekben elbújhatott-e valaki vagy valakik? Szóval ott kialakítva egyfajta bázis, ahonnan nyugodtan lehet minket vizslatni és nem kell messziről ide járniuk a földönkívülieknek.

Nem természetes az élőhelyük, hanem mesterségesen alakították ki még valamikor. Végül is a felszín alatt még nem vizsgálódtunk mélyen, csak kap


A nagy számú összeesküvés elméletekről pedig még nem is szóltam pl. űrhajósok láttak valamit vagy arról, hogy azért nem hisznek annyira a NASA-nak, mert tény, hogy egyes képeket műteremben készítették el (lobogó zászló, hol látszódnak a csillagok hol pedig nem) és hiteltelenítették magukat sokak szemében.


Szerintetek? Mi a véleményetek?

Ellenvetés és egyet értés is jöhet, de kifejtve, ész érvekkel.


George Adamski



#Hold #idegen #földönkívüli #holdbázis #holdlakó #élet a holdon #hold anomáliák #mesterséges építmények a holdon
2014. márc. 10. 20:27
1 2 3 4 5
 21/46 nemelfogult ***** válasza:
36%

"Akik számára ez tény, azok vagy az OPNI-ban vannak, vagy oda fognak kerülni valamikor életük során.."


Nos, elég sok embert ismerek személyesen vagy áttételesen, akik számára ez a valóság. És egyik sincs az OPNI-ban, sőt vannak akikre te is esetleg felnéznél, mert nem is ismered ezt az oldalukat.

Amúgy te is simán kerülhetsz az OPNI-ba ugye, ha ilyen jól tájékozott vagy, akkor tudod, hogy az elmebetegek 99.9%-a nem ilyesmiért van zárt osztályon. És mindenki lehet beteg, legyen az fizikai vagy mentális, semmi különbség csak esetleg a mindent tudó aroganciád gondolja így.

2014. márc. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
23%

Nyugodtan lepontozhattok, ufó-hívőcskéim, egy levegőtlen égitest AKKOR sem fog tudni visszhangzani. A világ összes piros kezétől sem.


És ha már itt tartunk, a többi (lakatlan) bolygó holdjai is idegen támaszpontok vajon? Minek egy lakhatatlan gázóriásnak (Jupiter) kapásból több hold is akkor? És melyik faj építette őket, reptoidok, lumbulábiak, poloskoidok? Mit lépjenek a szkeptikuskák? :D

2014. márc. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:

Anna, valamit félreértettél, nem azt mondtam, hogy nem történt meg a Holdraszállás és az egészet műteremben vették fel, hanem hogy pár képet ott is csináltak és bekeverték a valódi képek közé :D


A Hold üregeit, meg "visszhangjáról" a dolgokat nem én találtam ki, ezt is a tudomány emberei állították, szóval nekik mond. A műszerrel érzékelték a "kongást", nem pedig úgy hogy terjedt a hang az űrben nagyokos.



Amúgy arról nem tehetek, hogy pixelesek a képek, mert maga a NASA emberei készítették őket, akkor meg hova mutassak jobbat a toronyról?


A kaján, támaszponton és az ellátáson még mindig nem értem miért akadnak fent egyesek, hiszen ezeket mi is megtudnánk már csinálni, megvan hozzá mindenféle technológia, csak éppen a pénz hiányzik egyelőre és azok akiket majd kiküldenek oda. Számos projektet indiítanak erre vonatkozólag a jövőben, egyet már linkeltem is korábban. Szóval egy sokkal fejlettebb fajnak ez nem lehet probléma, ha már nekünk sem az.

2014. márc. 12. 18:08
 24/46 anonim ***** válasza:

A Holdon igen vannak barlangok mélyedések ezt senki nem tagadja csakhogy nem értem mi közük lenne ehhez a kis zöldeknek? a mélyedéseket, barlangokat, öregeket, vulkánok esetleg földalatti gázkitörések tűzhányók vájták ki részletesebben... [link]

[link]

Az Apollo-űrhajósok évtizedekkel ezelőtt

szokatlan fényjelenséget észleltek a NASA űrszondát indított a jelenség pontos magyarázatának tisztázására. Az Apollo-8, -10, -15 és -17 küldetések űrhajósai is megfigyelték már a Hold körül keringő

űrhajóból a napkelte előtti és napnyugta utáni

mintegy 10 másodpercben a „szürkületi

sugaraknak” (krepuszkuláris sugarak) nevezett

fényjelenséget. A felhők között vagy a hajnali/

alkonyi párában előtűnő napsugarak a fényjelenségek okai ismételten a gázkitörések vagy idézem holdfelszín elektrosztatikus feltöltődése

nyomán végbemenő kisülési jelenségekig.

Meteorok becsapódása is okozhat TLP-szerű

fényjelenséget, ugyanis ma már tudjuk, hogy

egyes meteorok a Hold felszínébe csapódása a

Földről is megfigyelhető fényfelvillanással jár.

Részletesebben... [link]

[link]

Amúgy hiába lepontozol attól még egy Holdkóros vagy remélem érted a poént? paradicsom gyerek. Emlékszem a múltkor amikor az autólámpát nézted űrhajónak. :D Annuskáról nem is beszélek inkább komolyan azt hittem, hogy orgazmusról beszél. :D

2014. márc. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:

"A Holdon igen vannak barlangok mélyedések ezt senki nem tagadja csakhogy nem értem mi közük lenne ehhez a kis zöldeknek?"


Pl. hogy ott ellehet rejtőzni?:DDD


Amúgy honnan másoltad be amit írtál?? Mik ezek az egy szavas sorok, kacifántos írás? Biztos nem a saját szavaid, még a TLP fényt sem tudod mi. Vagy bevagy rúgva?


Megnézted egyáltalán mit linkelsz be? Belinkelted aranyi laci honlapját, holott ő is ugyanarról ír, amiről én :DD


"Emlékszem a múltkor amikor az autólámpát nézted űrhajónak. :D "

Azt sem tudom miről beszélsz, tényleg nem szétcuccolva kéne ide írnod Svejk=GOku=stbstbststb

2014. márc. 12. 22:37
 26/46 anonim ***** válasza:
Olvastad egyáltalán, amit linkeltem? Mert akkor értenéd vagy nem. A múltkor emlékszem amikor ide linkeltél egy youtube videót, ha nem lennék fáradt visszakeresném. (-D tudomásom szerint soha nem volt GOku felhasználóm sem jigsaw nem gondolod csak a hecc kedvedért, hogy tévedsz? olyan elvakult vagy, hogy fel sem ismersz?:)
2014. márc. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:
Linkeld be a lámpás videót, köszi előre is! Ez így csak rizsa!
2014. márc. 12. 23:47
 28/46 anonim ***** válasza:
100%

"A Hold üregeit, meg "visszhangjáról" a dolgokat nem én találtam ki, ezt is a tudomány emberei állították, szóval nekik mond. A műszerrel érzékelték a "kongást", nem pedig úgy hogy terjedt a hang az űrben nagyokos."


A tudomány emberei már csak azért se állítanának ilyen sületlenséget, mert ők anno tanultak is fizikaórán, nem okostelefonnal tetriszeztek, és tisztában vannak vele, hogy közvetítő közeg nélkül NEM terjed a hang. Se az űrben, se a Holdon, se másutt. Ha nincs közeg, nincs rezonancia, a műszerek se érzékelhetnek semmit. Bárki aki kijárta a 8 általánost, ezt fel bírja fogni.

2014. márc. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
A kérdést lehet, hogy törölték vagy én nem tudom visszakeresni. Amúgy tudod te melyik videoról beszélek állításod szerint két fénygömb volt közben pedig a videót hegyről vették fel az érkező autókat nézted űrhajónak akkor is ugyanezt írtam neked. De lehet, hogy amnéziás vagy és akkor még II George Adamski voltál kár, hogy nemtom visszakeresni. :D
2014. márc. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
76%

"A kaján, támaszponton és az ellátáson még mindig nem értem miért akadnak fent egyesek, hiszen ezeket mi is megtudnánk már csinálni"

Igen, úgy, hogy folyamatos utánpótlást biztositanánk a bázis számára. De akkor kicsit részletezzük:

Csak hogy a legalapvetőbb problémát mondjam: a Holdon nincs sem folyékony, sem gőz halmazállapotú viz. A sarkokon talán - CSAK TALÁN - van fagyott állapotú viz az olyan kráterekben, amiket nem ér napfény, de ha oda épitik a bázist, akkor viszont a napfénytől, az egyetlen energiaforrástól fosztják meg magukat. Tehát növénytermesztéshez, állattenyésztéshez a legalapvetőbb összetevő hiányzik, amit nem lehet előállitani semmi másból, tehát a vizutánpótlást folyamatos szállitással kellene megoldani.

Aztán ott van a légkör kérdése; a levegőt is folyamatosan pótolni kéne, hiszen anélkül sem állat, sem növény, sem ember nem tud megélni. És ez nem úgy müködik, hogy odab*szok egy focipályányi esőerdőt egy üvegbúra alá, és akkor majd azok termelik a levegőt, a földi ökoszisztéma ennél sokkal összetettebb. Tehát a levegőt is pótolni kéne. A termőföldet is.

Aztán a 3. nagyon alapvető probléma, ami felmerül, a becsapódó meteorok és aszteroidák, ugyanis a Holdnak nincs légköre, ami a kisebbeket elégetné, valahogyan az ellen is védekezni kellene.

És akkor még nem beszéltem a földihez képest 1/6-nyi gravitációról, aminek eredményeképpen elsatnyulna teljesen a testünk, és ki tudja, milyen hatásai lennének még hosszú távon.

2014. márc. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!