Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » A Phobosz lehet a bizonyíték...

A Phobosz lehet a bizonyíték arra, hogy a Naprendszerünket földönkívüliek látogatják?

Figyelt kérdés

A Phobosz a Mars egyik holdja és egyre több bizonyíték szól amellett, hogy egy mesterséges képződmény . De ismerkedjünk meg először vele : Nos, az égitest egy 25 x 20 x 18 kilométeres képződmény, és alig 5700 km-es távolságban kering a Mars körül, méghozzá geo stacionárius pályán, ami egyetlen, természetes úton létrejött égi kísérőre nem jellemző . Erre vonatkozólag az ESA (Európai Űrügynökség) is kiadott egy tanulmányt amit Dr. Iosif Samuilovich Shklovsky publikált :

[link]

Vagy itt tudtok még olvasni róla :

[link]


Az alternatív Mars kutatók mint például Richard Hoagland már sokszor jelezte azon aggodalmát miszerint ez a hold egy mesterséges képződmény lenne : erre a számos furcsa anomáliát, barázdát és homályos részeket hozott fel példának . Itt van ez a videó nézzétek meg :

https://www.youtube.com/watch?v=4mojPukKJpw

https://www.youtube.com/watch?v=s-zkXMfe8y4

Vagy ez is nagyon jó kis videó :

https://www.youtube.com/watch?v=5t6VLlbAHAI

Szóval eddig ez a felvetés csak az amatőr űrkutatóknál létezett, de a legmegdöbbentőbb, hogy az ESA is foglalkozott vele Dr. Iosif tanulmányában és így már nem lehet csak úgy félresöpörni a dolgot . Kimásolok belőle egy részt :

"Megvizsgáltunk egymástól független eredményeket a Mars Express Radio Science (MaRS) két alcsoportjától, akik egymástól külön elemezték a Mars Express (MEX) rádió-követési adatait annak meghatározására, hogy a Phobos gravitációs vonzása hogyan hat a MEX űrszondára, ebből nyertünk adatokat a Phobos tömegére vonatkozóan. Az új gravitációs paraméter (GM=0.7127 ± 0.0021 x 10-³ km³/s²) és a Phobos sűrűsége (1876 ± 20 kg / m³) , a test porozitási értékére (30 % ± 5%) nyújt új értelmezhető számításokat, és jobb alapokat a test belső szerkezetét illetően. Arra a következtetésre jutottunk, hogy a Phobos valószínűleg nagy üregeket tartalmaz. A különböző hipotéziseket megvizsgálva a Phobos származására vonatkozóan megállapítható, hogy a kapott eredmények nincsenek összhangban azzal a feltevéssel, miszerint a hold egy befogott aszteroida."


Ha leesett az állatok akkor most az arcotok is lefog !

Az 1988-ban indult szovjet Phobos-program során a Fobosz-1 a hold közelébe érve egyszerűen eltűnt, azóta sem találják. A Fobosz-2 szintén elveszett, ám az általa készített utolsó képen egy hatalmas, korong alakú árnyék látható a hold felszínén . Ez az árnyék a számítások szerint legalább 2-3 km-es testté lehet, ami a Phobos felett lebegett . A Fobosz-2 program főmérnöke, Marina Lavrentyievna Popovics – aki az említett felvételt nyilvánosságra hozta – azt állítja, hogy a szondák eltűnését magyarázó hivatalos állásfoglalások nem a valóságot tükrözik és valamiféle idegen tevékenységet sejt a háttérben .

[link]

Itt az a bizonyos utolsó kép amit a szonda közvetített :

[link]


2014. ápr. 2. 12:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

1. A Phobos nem geostacionárius pályán kering, hanem "gyorsabban kering, mint ahogy a Mars egyszer megfordul a tengelye körül"

[link]

A pályája mejdnem egybeesik a Mars keringési síkjával, kb. 1 fokos az eltérés, de ebben semmi rendkívüli nincs, és ettől geostacionárius sem lesz.


2. A linkelt cikkekben nem találtam meg sem az ESA, sem a NASA közléményét vagy cikkét erről. Ha mégis van ilyen, kérlek emeld ki külön.


stb.

2014. ápr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Azért mert nem az ESA honlapján publikálta a cikket attól még létezik . Egyébként a Geophysical Research Letters-nél írta meg a tanulmányt, de ez is ott volt a forrásban amit megadtam .


Egyébként kíváncsi vagyok a szkeptikusokra hogyan magyarázzák az orosz esetet, remélem nem törik bele a bicskátok :-))

2014. ápr. 2. 17:19
 3/19 anonim ***** válasza:

Akárhogy keresem, semmiféle ESA-publikációt nem találok. Linket tényleg adhatnál.

Egyébként az egész cikk nem lehet '85-nél idősebb. Azóta sokkal korszerűbb felmérések is vannak, amik ennek az ellenkezőjét mutatják.

2014. ápr. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
56%
Értem. Geostacionárius pályán kering és üreges. Akkor UFO. Aha
2014. ápr. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Jó az irány, ez az égitest is sok rejtélyes dolgot tartogat, és ez akár bizonyíték is lehet valóban. Ebből következik, hogy nemcsak a mi holdunkkal, vagy a Marssal kapcsolatban vannak különös dolgok. Én is azt vallom, hogy nem is kell nagyon messzire menni, hiszen Naprendszerünkben bőven vannak megválaszolatlan kérdések, és ha mi, emberek nyitottan, kitartással állunk hozzá ezekhez a dolgokhoz, akkor meg is fejthetjük a titkokat.
2014. ápr. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
5# Én se fogalmazhattam volna meg szebben :-)
2014. ápr. 3. 07:45
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

"Akárhogy keresem, semmiféle ESA-publikációt nem találok."


Nem is fogsz, ugyanis nincs ilyen nyilatkozatuk.

A fenti eszmefuttatás az UFO-bulvár szokásos félremagyarázása. Olvasnak egy felfedezésről, tudományos eredményről, keresnek hozzá egy elméletet (nem baj ha már megcáfolt, ősöreg, az átlag olvasóik úgy sem járnak utána), azután az eredményeket kiforgatva világgá kürtölik, és egy bolond százat csinál alapon a többi bulvár blog is kérdés nélkül átveszi. A rajongók meg ehhez hasonló fórumokra linkelgetik, persze nem az eredetit, hanem az UFO-bulvár kiforgatott magyarázatait.


Az igazság ellenben az, hogy Shklovsky közel 30 éve halott. Az elmélete legalább 55 éves, és hibás számításokon alapul. Ezt már az első Marc műholdakkal megcáfolták több mint 40 éve:

Shklovsky's "Hollow Phobos" hypothesis

[link]


Az ESA nem adott ki arról tanulmányt, amiben ezt a lejárt elméletet megerősítené. A Wikin is le van írva a jelenlegi eredmény:

"Nevertheless, mapping by the Mars Express probe and subsequent volume calculations do suggest the presence of voids within the moon and indicate that it is not a solid chunk of rock but a porous body instead. The porosity of Phobos was calculated to be 30% ± 5%, or a quarter to a third of the moon being hollow. This void space is mostly on small scales (millimeters to ~1-m), between individual grains and boulders."


Ez és a fenti linkeld pár mondat valóban a Geophysical Research Lettersben jelent meg 2010 májusában. Azért csak azt a pár mondatot linkelik, mert ennyi érhető el közvetlenül. :)


[link]


A cikk a Mars Express 2010 márciusi Phobos megközelítésének eredményeiről szól, de szó sincs benne arról, hogy mesterséges képződmény lenne. 25-30%-ban porózus, kisebb nagyobb törmelék elemekből lazán összekapcsolódó égitest a Phobos. A cikk arra jut, hogy emiatt nehezen értelmezhető a befogott aszteroida elmélet. A Phobos nagyobb sziklák, törmelék és jég együtteséből áll.


A 2010-es küldetés összefoglalója az ESA-nál:

[link]


Néhány hónapja újra közel került a Mars Express. Ezúttal minden korábbinál közelebb, 45 km-re. ESA összefoglalója, amiben szintén nincs szó a mesterséges eredetről:

[link]


Valódi tudományos összefoglaló a Phobosról:

[link]


A két orosz

Ha idegenek semmisítették meg őket, akkor a másodiknál szar munkáét végeztek, mert még az "anyahajó" árnyékát" is hazasugározta.


Abban még nem túl egységes az UFO-bulvár, hogy az idegenek elrejtőzni akarnak előlünk, mint a két műholt bizonyítaná, vagy felfedni a kilétüket (csak a gonosz háttérhatalom gátolja), mint a számtalan földi észlelés, elrablás és találkozás. Annyi biztos csak, hogy itt a földön mindig nagyon nyíltak, éjszaka kivilágítva közlekednek, odakint a világűrben viszont inkább szemérmesek, és halálsugárral lövik ki az árnyékukat felvevő műholdakat is.


A Mars Expressnél mindenesetre megint lyukra futottak, mert évek óta él és virul, sőt minden eddiginél közelebb került a misztikus holdhoz.

2014. ápr. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Szóval, ami kimaradt:

A két orosz műholdról tudvalévő, hogy nagyjából sikertelen volt a küldetésük. Az első állítólag programozási hiba miatt szállt el. A második részben működött. Megsemmisült pár és a Phobos-Grunt is, de az a földi légkört is alig hagyta el. Nem nagyon megy ez a ruszkiknak

2014. ápr. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
60%

#5-ös szerintem nem úgy értette, legalábbis sokféleképpen lehet értelmezni. :)


Amúgy találtam a dologról egy ESA cikket.

[link]


A kérdésben leírt fantáziálással és fals adatokkal ellentétben ők nem vonnak le sci-fibe illő következtetéseket, csak annyit, hogy érdemes a jövőben jobban megvizsgálni. Minden más csak találgatás, azzal meg már tele van a padlás.

2014. ápr. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
60%

Magáról a Phobosról a sok hülyeséget nem is cáfolom tételesen, mert leírták már előttem.


Az orosz programról:

Phobos-1:

egy szoftverhiba miatt elvesztették a vezérlési képességet, így aztán lemerültek a telepek, és azóta is ott lebeg az űrben, ennyi.


Phobos 2: már kicsit jobban mentek mentek a dolgok, sikerült képeket is csinálnia, de ott is computer hiba.


A szovjeteknél nem ritka az ilyesmi.. de egyébként is, járműveket küldeni más bolygókra rohadt bonyolult dolog, és gyakran jár sikertelenséggel. Ez nem olyasmi, mint levezetni kocsival vidékre..


A képről:


Ahárhogy erőltetem, semmi különöset nem látok a képen. A fehér paca az maga a Phobos, de azonkívül semmi nem látható ott.

2014. ápr. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!