Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Egy földönkívüli csészealj...

Egy földönkívüli csészealj szerintetek, ha a második legközelebb csillagrendszertől elindulna a Föld felé mennyi idő alatt érne ide?

Figyelt kérdés

Ehhez tegyétek hozzá azokat az UFO észlelések gyakoriságát és mondjatok meg nekem szerintetek mennyi esélye van annak, hogy az idegenek a Földet látogatják.

Tudjátok mennyi idő, amíg fénysebességgel megteszik ezt a nagy utat? Arról nemis beszélve, hogy a csillagászok, UFO kutatók nem találtak értelmes életre utaló jelet sem rádiójeleket sem fogtak pedig hülyeség azt feltételezni, hogy a technológiai fejlődés során a rádiójeles módszert kihagyták volna és úgy tudom, hogy az egyik ilyen űrszonda már elhagyta a csillagrendszert, de nem fogott semmilyen intelligens életre utaló jelet sem. Tudjátok mit jelent ez? Azt, hogy a legközelebbi csillagrendszerbe nem található intelligens fejlett civilizáció azis valoszinű, hogy a másikban sincs, vagy a harmadikban sem tudjátok milyen gyorsan kéne hajdania egy földönkívüli űrhajónak nemis tudom hány csillagrendszeren át, hogy a Földre érjen és természetesen, hogy pontosan lője be a Föld koordinátáit szerintetek mennyi idő, mennyi esély van erre?



#bor #sör #pálinka #lecsó #paprikás krumpli #Részeg ufók #E.T hazatelefonál #magyarország szex és más semmi #nagyágyú #híradó esti kiadás
2014. jún. 16. 20:23
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha tud nyitni az űrhajó hipertérablakot, akkor kb 2-3 hét. De minek szrakodjanak ilyennel, ha ott van a Cheyenne-hegységben egy csillagkapu?? Akkor jönnek,amikor akarnak. :DD
2014. jún. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Szerintem te sem tudod, hogy milyen gyorsan kéne haladnia :D de abban igazad van, hogy nagyon gyorsan. És honnan tudod, hogy egyes fajok nem fejlesztettek-e már ki fénysebességhez közeli technológiát. Sok milliárd éves az univerzum, az emberi faj meg körülbelül 30.000 éves, na ezt add össze...


Nyilván azt is elképzelheted, hogy van az a technológia, amivel ha akarják nem látjuk őket a mi kis (hozzájuk képest) amatőr technológiánkkal. Én mindenben szkeptikus vagyok, ami az EZO-ban van, de az idegen civilizáció létezését tényként fogja fel az, aki bele tud gondolni valójában mekkora is az univerzum, és milyen öreg. Mi itt iszonyatosan fiatalok vagyunk, és kicsik.

2014. jún. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

Nagyon sok mindentől függ. Tegyük fel, hogy nagyjából az univerzumnak ebben a szegmensében létezik egy űrhajózó faj. Amennyiben képesek arra, hogy űrhajókat építsenek, az bizonyos civilizációs fejlődési pályát feltételez a részükről. Amennyiben a technológiai fejlődésük lehetővé teszi olyan hajtőmű és űrhajó-test megépítését, amely képes hosszútávú űrutak megtételére, abból feltételezhető az is, hogy ugyan ők képesek rádiójelek fogadására, mert az alapvetés a technikában a rádióhullám, viszont lehet, hogy egyrészt már régen nem használják, mert van annál jobb és gyorsabb kommunikációs csatornájuk, másrészt az is elképzelhető, hogy a technológiájuk nélkülözi a rádiójelek felfogására szolgáló berendezéseket a fenti okok miatt.


Nagyban függ attól, hogy honnan indulnak, és mivel. Én ugyan járatlan vagyok a csillagászatban, ha ebben a galaxisban vannak, mert miért ne lehetnének, 200 millió fényév az átmérője ennek a galaxisnak, akkor ha csak úgy találomra elindulnak valamerre, nem biztos hogy erre vezet az útjuk. Ha célzottan jönnek, tehát megvan ennek a bolygónak a helye a térképükön, akkor is sok tényező befolyásolja, hogy az adott távot milyen gyorsan tudják megtenni. Ez a két tényező mint írtam a kiinduló pont és a hajtómű milyensége.

2014. jún. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Egyébként ha elérték azt a szintet, hogy fénysebességgel közeli sebességgel tudjanak utazni, akkor onnan egyenes út a csillagközi utazó kolóniák létrehozása. Ma már elfogadott és bizonyított tény, hogy ha valaki fényebességhez közeli sebességgel utazik, annak lassabban telik az ideje. Tehát, ha te úgy is számolod, hogy mondjuk 2000 fényévet kéne megtenniük, akkor kellően nagy sebesség esetén, nekik ez mondjuk 50 évet jelentene. Mire ide érnének, itt már letelt a 2000 év, de az űrhajón lévő személyzet csak 50 évet öregedett. Így simán betudnak röpködni hatalmas távolságokat, minden csak azon múlik, hogy mikor indultak el.
2014. jún. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

Az okfejtésed nem biztos hogy helyes.

Motóm:

Az intelligencia addig marad fejlődik amíg el nem(KÉPES rá) pusztítja saját magát,akkor meg is teszi azt.

Az emberi civilizáció állandóan háborúzott., amióta világ a világ öldökölték egymást,és most is így megy ez. Világ méretű konfliktus 2 is volt az elmúlt 100 évben

A rádió feltalálása kb 100 éves,de ha a következő 100 évben megszületik a 3 VHB akkor az ember vagy kipusztul ,vagy visszamegy az időben 10.000 évet az néhány ember


Véleményem szerint csak egy maroknyi civilácó éri el azt a szintet hogy belássa,az élet mindennél fontosabb kincs egy rideg világűrben.

A Nasa-nak ,vagy RKA-nak már RÉGES RÉG szét kellett volna kapszulákban küldeni az élet csiráit,magvait,de nincs ott senki hogy rájöjjön, az ember most!! képes arra hogy teremtse/szórja az élet magvait,és ez a lehetőség minden nappal csökken. Az élet a legfontosabb kincs,az ember megtehetné hogy az életet el vigye oda ahol nem tud beindulni a nehéz kezdetű folyamat.


Kérdésedre..az hogy nincs hang" az égből sajnos az intelligencia elpusztítja magát,kivéve 1 néhány maroknyi civilizációt,akik év milliókig fenn maradnak konfliktusok nélkül.

2014. jún. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

5) Amit te írsz az egy emberre jellemző tulajdonság, és eszerint általánosítasz hibásan. Hány állatot látsz kipusztítani a saját faját? A természetben az ember az egyedüli "állat" ilyen szempontból, aki saját fajtáját tudatosan, saját érdekéből pusztítja! Biológiai tény.


Az idegeneket egyáltalán nem lehet emberként felfogni, bármik lehetnek, teljesen más faj. Eszerint a felfogásuk is teljesen más. Minthogy az állatvilágban sem figyelhető meg az önpusztító jelenség, úgy egy idegen fajnál is kevés esély van rá. Ahány ház annyi szokás, szokták mondani. Egyáltalán nem biztos, hogy mondjuk egy 3 milliárd éves faj nem a fejlődést tartotta szem előtt, és békében fejlesztették ilyen sokáig a technológiájukat.

2014. jún. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

#1#2#3 Hanyagold a meséket én tudom, hogy mennyi az annyi csak kíváncsi vagyok, hogy ti is tudjátok, mert azt vettem észre, hogy fogalmtok sincs róla.

Ha a rádiójeles módszert használtak volna az évezredekkel később is észlelhető lenne még, ha százszor fejlettebbek lennének nálunk, akkor is észlelnénk a rádiójeleket.

Én hiszek az idegenekben mármint abban, hogy valahol létezik földönkívüli életforma, de szerintem semmit nem tudnak rólunk hozzánk hasonlóan.

És igen nagy térképnek kéne lennie ahhoz, hogy rajta legyen a Föld az összes bolygó, csillag stb. és könnyen kérdőre vonhatnánk azt a tényt, hogy ha tudnak rólunk miért nem veszik fel velünk a kapcsolatot nyilvánosan? Miért zuhannak le sorra a földön pedig egy szuper fejlett civilizációtól nem ezt várnánk ennek ellenére sorra zuhannak le az UFO-k.

2014. jún. 16. 21:05
 8/31 anonim ***** válasza:

No, egy kis szemezgetés:


"Tudjátok mennyi idő, amíg fénysebességgel megteszik ezt a nagy utat? "


Igen. Ha pontosan fénysebességgel haladnának, akkor pontosan 0 idő alatt tennének meg bármekkora utat.


"Arról nemis beszélve, hogy a csillagászok, UFO kutatók nem találtak értelmes életre utaló jelet sem rádiójeleket sem fogtak"


A nem célzott irányú rádióadások már a Naprendszer pereméig sem biztos hogy eljutnak (tőlünk!), mert a jelerősség a távolság függvényében négyzetes arányban csökken. Egyszerűen elhalnak a rádióhullámok, mielőtt elhagyhatnák Naprendszerünket. Ez pedig más csillagrendszerekben is így van. Célzott irányú rádiójeleket pedig nem nagyon adtunk le, nem is nagyon volt eddig mit megcélozni. Valószínűleg a más csillagrendszerekben élő civilizációk (ha vannak) is hasonló cipőben járnak.


"és úgy tudom, hogy az egyik ilyen űrszonda már elhagyta a csillagrendszert, de nem fogott semmilyen intelligens életre utaló jelet sem. Tudjátok mit jelent ez?"


Igen. Azt, hogy az elmúlt kb. 40 év folyamán nem küldtek célzott rádióadásokat a Föld és/vagy a Voyager(ek) irányába a Naprendszerünkön kívülről.


"tudjátok milyen gyorsan kéne hajdania egy földönkívüli űrhajónak nemis tudom hány csillagrendszeren át, hogy a Földre érjen"


Mennyi idő alatt? Jöhetnek azok 1 km/h sebességgel is, akkor is ideérnének - csak irdatlan hosszú ideig tartana az út.


#3:

"200 millió fényév az átmérője ennek a galaxisnak, "


Jó az 100ezer fényévnek is ;)


#5:

Igen, amelyik civilizáció túl agresszív, az saját magát is elpusztít(hat)ja. Amelyik viszont nem elég agresszív, az meg sem éli, hogy civilizálttá válhasson, mert a lakhelyén (lakbolygóján) élő, nála agresszívebb faj(ok) felzabálják, mielőtt elérhetné azt a civilizációs lépcsőfokot, hogy kiléphessen bolygója vonzásából.


Véleményem szerint nem az a civilizáció lehet a legsikeresebb az űr kolonizálásában, amelyik a legagresszívebb, vagy legkevésbé agresszív. Hanem az, amelyik a legnagyobb mértékben képes az alkalmazkodásra bármiféle várt vagy váratlan helyzettel szemben. Az emberiség egy nagyon alkalmazkodóképes faj, de az egyre nagyobb fokú kényelem megteremtése az alkalmazkodóképességünk rovására megy. Ez pedig hosszú távon a hátrányunkra fog válni, ha tényleg meg akarunk majd indulni kifelé a Naprendszerből.

2014. jún. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

"Tudjátok mennyi idő, amíg fénysebességgel megteszik ezt a nagy utat? "


Miért kell fénysebességgel megtenniük ? Ha féregjáraton közlekedik és ismerik a koordinátákat nagyjából fél perc és itt van akármilyen űrhajó .


" Arról nemis beszélve, hogy a csillagászok, UFO kutatók nem találtak értelmes életre utaló jelet sem rádiójeleket sem fogtak "


Öö, de fogtak, nem is egyszer . Itt a Hűha jel :

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=T1E4kstjZWo

és itt a SHGb02+14 jel :

https://www.youtube.com/watch?v=fH-8F_GcjDg

Mindkettő nagyon hasonló, ugyanazon a frekvencián van és csak egyszer észlelték .


" és úgy tudom, hogy az egyik ilyen űrszonda már elhagyta a csillagrendszert, de nem fogott semmilyen intelligens életre utaló jelet sem. "


Az a szonda még nagyjából a Kuiper övben lehet valahol, ami a mi Naprendszerünk külső határa . Amíg elérkezik a legközelebbi csillagrendszerhez még alsó hangon is több tízezer év ! És ez csak egy csillagrendszer, csak a Tejúton több százezer millió van még . Ja és azzal a szondával már régóta elveszett minden kapcsolat, így ha talál is valamit akkor se fogjuk tudni :-)


"hogy a Földre érjen és természetesen, hogy pontosan lője be a Föld koordinátáit szerintetek mennyi idő, mennyi esély van erre?"


Hát elég sok :-) Ugyanis a mi Naprendszerünk 6 milliárd éves ami fiatalnak számít . Csak a Tejúton több milliárd csillagrendszer van ami idősebb nálunk, tehát az ott kialakult civilizációk több millió évvel előttünk járhatnak . A Drake formula szerint a Tejúton 10 űrutazásra képes fejlett civilizáció létezik, a Prödl formula szerint ez a szám 20 fölött van :-)

2014. jún. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Kérdező itt egyedül te vagy az, akinek fogalma sincs a dolgokról, és nincs semmilyen fizikai, tudományos háttértudásod, amivel folytatni lehetne ezt az eszmecserét.
2014. jún. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!