Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » A szkeptikusok milyen fajta...

A szkeptikusok milyen fajta földönkívüli megjelenést, kapcsolatfelvételt várnak el?

Figyelt kérdés

Talán azt várják, hogy azon nyomban a karjainkba rohanjanak az idegenek és megölelgessenek? Vagy olyan parancsnokokkal, politikusokkal és elnökökkel rázogassanak kezet bájvigyorogva - akárcsak az ostoba hálívúdi filmekben -, akik ezrek halálba küldéséért vagy milliók éhezéséért felelősek?

Rádióüzenetet pedig hiába is várnak, vajmi kicsi a valószínűsége hogy ők is pont azt használják, vagy ha használták is, már rég elhaladták azt a fejlődésük során. Ráadásul lassú kommunikációs módszer is, így azzal érdemben előre nem lehet jutni.


George Adamski



2014. szept. 18. 20:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
55%

Képzeld el, hogy milyen volt az, amikor elkezdődött Amerika felfedezése. Tömeges beszámolók terjedtek mindenhol, aki nem hitte el, az kimehetett a partra megnézni őket magának. Minden király, hadvezér, stb. kapcsolatban állt velük nyíltan. A felfedezők végigjárták a környéket, megfigyelték a helyi szokásokat, az indiánok pedig ünnepeket rendeztek nekik. Hónapokon belül egy lélek nem volt Amerikában, aki legalább egy embert ne ismert volna, aki saját szemével látta őket. Gyarmatosítás, városok épülnek meg minden. Ahol nem férnek meg, ott vérontás. Ahol megférnek, ott az "idegenek" átadják a tudásukat a helyieknek. Két civilizáció érintkezése hatalmas, mindkét civilizációt (de főleg a fejletlenebbet) megrengető esemény. Ha van egy ember is (nem hogy milliárdnyi), akinek kétségei vannak afelől, hogy UFO-k látogatták meg a Földet, az elég komoly jel, hogy nem látogatták meg UFO-k a Földet.

Meg mondjuk azt is várnám, hogy a beszámolók valamennyire egyezzenek, és hogy 99%-ban fényes nappal nagy tömeg előtt történjenek. Nem ez a sok rizsa, hogy xy egyszer mikor egyedül ment hazafelé a sötét utcában látott egyet. Szerinted a telepesek egyedül vándoroltak az erdőben, titokban felfedték a kilétüket egy-egy egyedül üldögélő félálomban levő indiánnak, aztán 100%-ig eltűntek a térképről minden tekintetben?

Én olyan bizonyítékot várok, mint amilyet egy indián várna, ha azt mondanák neki mondjuk 1495-ben, hogy megjött a fehér ember. Egy hatalmas civilizációs változást, ami kiterjed az élet minden területére, és a leghalványabb kétség sem marad afelől, hogy egy másik civilizáció felvette velünk a kapcsolatot. Ez az, amit várnék. Ezért vagyok olyan szkeptikus a témában.


Hogy mi lenne elégséges bizonyíték? Alábbiak közül bármelyik:

1) Több olyan tárgy, amiket több különböző hiteles kutatócsoport is megvizsgált, és megállapították, hogy nem lehetnek földi eredetűek. NEM a magyar ufológus konferencián bemutatott tárgyakra vagyok kíváncsi. HITELESSÉG.

2) Személyes élmény, mikor olyan közel kerülök egy idegenhez, hogy beszélni tudok vele, hallom, látom, meg tudom fogni, stb. Lehetőleg nappal, más emberek társaságában és józanul.

3) Olyan kapcsolatfelvétel, hogy pl leszállnak New Yorkban fényes nappal. Több tízezer független felvétel, minden szemtanú állításai megegyeznek, élőben közvetíti a TV, stb. Olyan, amilyennek egy normális nagy eseménynek lennie kell, nem olyan, hogy Józsi látott egy fényt az égen egyszer, mikor részegen ment hazafelé hajnal kettőkor, vagy valaki kamerára vett egy foltot. És még hozzátenném, nem egy ismeretlen repülő tárgyra vagyok kíváncsi, az simán lehet pl egy kísérleti vadászrepülő, hanem a "kis zöld emberkékre". Vagyis magukra a földönkívüliekre.

4) Valaki olyan (tesztelhető) információ birtokában van, amit nem ismerhet földi forrásokból, és azt állítja, hogy az UFO-któl kapta. Tehát ha mondjuk egy teljesen tanulatlan ember megoldást adna a kvantumfizika és a gravitációs elméletek összeegyeztetésére, mert UFO-k megmondták neki a megoldást, az elég jó lenne. Vagy egy hozzá nem értő valaki olyan MI rendszerrel állna elő, ami sok évtizeddel megelőzi a korát, és mondaná, hogy UFO tervek alapján dolgozott.

2014. szept. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Nincsen nálam a bölcsek köve, de az analógiád az amerikai őslakosokkal és az európai felfedezőkkel, illetve hódítókkal szerintem akkor lenne helytálló, ha a - feltételezett ide látogató - földönkívüli civilizációknak


1) hasonló szándékai lennének a földi civilizációval, mint annak idején az európaiaknak az amerikai kontinensen


2) ezt nyíltan, ahhoz hasonló erőszakos módszerekkel kívánnák megvalósítani.

2014. szept. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
40%
Én nem vagyok szkeptikus. Szerintem igaza van a 2-esnek, ez valóban nem jó hasonlat. De nem lehet kizárni, hogy valamikor vészhelyzetben, amikor mondjuk a Föld valóban végveszélyben lesz, akkor megjelennek nyilvánosan is, a tömegek szeme láttára azért, hogy megmentsenek bennünket.
2014. szept. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Plejádi, Reptoid
2014. szept. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Spilerke ***** válasza:
15%
Nem várnak el semmi ilyesmit. Szerintem, ha az idegenek létezése elfogadott lenne nem az ezotéria kategóriában tennéd fel a kérdésedet, az pedig nem véletlen, hogy semmilyen bizonyíték sincs kivéve a nevetséges összeesküvés elméleteket. Félreértés ne legyen, én valószínűleg tartom a létezéséüket, csak azt nem, hogy éjjelente a fejünk fölött repkednek. Tiszteletben tartom, hogy te ebben hiszel, de hit kevés, azt pedig tényleg nem értem miért érdekel téged a szkeptikusok véleménye nem elég, hogy te hiszel bennük másnak miért muszáj? Nem lehet, hogy csak saját magadat áltatod ezzel a hittel?
2014. szept. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Spilerke ***** válasza:
28%

3 Ez már tényleg naivitás miért akarnának minket meg menteni megvárják, amíg a Föld a pusztulás szélére kerül, akkor fognak megmenteni minket? Te tényleg nagy hívő lehetsz. :D



Mostanság észre vettem, hogy egyre kevesebb kérdést tesznek fel az ezotériában miért csökkent a létszámunk valami rosszat tettünk, vagy kitiltották az ezósok javarészét? :D

2014. szept. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Napfonat ***** válasza:
24%

Szerettem volna hozzászólni, mivel nagyon jónak tartom a kérdést. Azonban a hozzászólásokból egyértelművé vált, hogy ovisok beszélgetnek arról, hogy a nutellás kenyérnél nincs is finomabb a világon, mert még sohasem kaptak finomabbat uzsira.

Sajnos, rózsaszín köd üli meg az agyakat! Én pedig nem vállalom, hogy azokat eloszlassam, hogy helyet adjak a dérnek, amely jól megcsípné őket, és a szódásüveg-szemüvegeket sem tisztem egy pofonnal lecsapni a fejekről!

Akinek a horizont egyenlő a testének kontúrjaival, az még csak nem is szkeptikus, hanem végtelenül korlátozott.

2014. szept. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
7%

2. és mindenki más, aki esetleg nem értette az analógiám lényegét: mikor a telepesek és felderítők elértek Amerikába, a környéken kivétel nélkül minden egyes ember 100%-os biztonsággal egészen biztos volt benne, hogy ott vannak. A technológia, a háborúk, a királyok, papok és közemberek viselkedése, a több százezer megbízható és egybehangzó beszámoló, idegen tárgyak tömkelege, stb. El tudjátok képzelni, hogy két civilizáció (főleg két ennyire különböző civilizáció) kapcsolatba lép egymással, és az egyik fél egyszerűen NEM VESZI ÉSZRE? Ne máááááár...

NEM az volt a lényeg, hogy az indiánok észrevették, mikor a bejövő emberek irtani kezdték őket, és az előző hozzászólásomban is direkt kiemeltem, hogy nem ez a lényeg. Az volt a lényeg, hogy egy ilyen kapcsolatfelvétel jelei annyira egyértelműek, hogy nincs senki, akinek akár a leghomályosabb álmában felbukkanna annak a gondolatnak a töredéke, hogy nem is történt semmi. Így azt várnám, hogy ha idegenek látogatják meg a Földet, akkor szemernyi kétség sem marad afelől, hogy tényleg idegenek látogatták meg a Földet. Nulla kétség, vitának semmi helye. Persze nem ezt várom el bizonyítékként, annak 4 külön pontot szenteltem, amit direkt üres sorral választottam el.

Remélem így érthetőbb. NEM az Amerikába érkezők erőszakossága vagy az indokaik milyensége volt a lényeg. Az volt a lényeg, hogy egy ilyen kapcsolatfelvételnek egyértelműnek kéne lennie. Mindig olyan volt és nem is nagyon képzelhető el másmilyennek. Még egy olyan laza kapcsolat esetén is, mint mondjuk az Európa-Kína kereskedelem volt a középkorban és előtte, nem volt kétséges, hogy Kína létezik.


Ha tényleg idegenek látogatták volna meg a Földet, akkor most nem beszélnénk erről, mert egyértelmű lenne. Röviden ez a lényeg.

2014. szept. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
25%

hát napfonatka, a végtelenül ostoba gyermeteg, aki rózsaszín csilivili ködben éldegél az éppenséggel te vagy és a kérdezőcske, akit én hisztis mirtillnek hívok, amiatt hisztizik, mert nem hisz neki senki a faluban még a felnőtt.... akarom mondani még a gyerekek sem hisznek neki.

aki szerint ez egy normális kérdés annak, csak gratulálni tudok látszik, hogy hirtelen felindulásból pakolta ide ezt a szennyet>

.

.

.

* Talán azt várják, hogy azon nyomban a karjainkba

rohanjanak az idegenek és megölelgessenek?*

.

.

.

ezt inkább az ufohívők várják el siralmas, amiket írsz inkább nemis folytatom tovább. :P

2014. szept. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Napfonat ***** válasza:
49%

Kedves 9-es! Nem akartam senkit sem megsérteni. Csupán azért írtam azt, amit írtam, mert a hozzászólók csupa gyermeteg, helytelen, rossz példával próbálnak meg valami olyat cáfolni, amit nem értenek.

Látszik, hogy a hozzászólókat nem érdekli a téma, tehát nem kutatják a témát. Így nem lehet a szkeptikusság leple mögé bújni. Egy igazi szkeptikus az, akinek a kisujjában van az UFO-téma, és hosszú éveken keresztül kereste a pro- és kontra-érveket.

Az ilyen "hasamra csapok oszt nem hiszem el" hozzáállás nem szkeptikusság, hanem tudatlanság. Pontosan ilyen az Isten-hit kérdésköre is.


Amúgy pedig eléggé neveletlen húzás az, ha valaki még a nick-nevét sem vállalva - amely eleve anonimitást biztosít, de azért mégiscsak egy idő után determinisztikus hatással bír - osztogatja az észt. Valahonnan ez a gőg nagyon ismerős nekem.

2014. szept. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!