Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » A szkeptikusok milyen fajta...

A szkeptikusok milyen fajta földönkívüli megjelenést, kapcsolatfelvételt várnak el?

Figyelt kérdés

Talán azt várják, hogy azon nyomban a karjainkba rohanjanak az idegenek és megölelgessenek? Vagy olyan parancsnokokkal, politikusokkal és elnökökkel rázogassanak kezet bájvigyorogva - akárcsak az ostoba hálívúdi filmekben -, akik ezrek halálba küldéséért vagy milliók éhezéséért felelősek?

Rádióüzenetet pedig hiába is várnak, vajmi kicsi a valószínűsége hogy ők is pont azt használják, vagy ha használták is, már rég elhaladták azt a fejlődésük során. Ráadásul lassú kommunikációs módszer is, így azzal érdemben előre nem lehet jutni.


George Adamski



2014. szept. 18. 20:53
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Napfonat,

1) a földönkívüli kapcsolatfelvétel nem tudományosan valószínűsített dolog. Lét=/=kapcsolatfelvétel. Az is tudományosan elfogadott, hogy vannak fekete lyukak. De az már nem, hogy ITT vannak fekete lyukak. Remélem érted a különbséget. Az egyik esetben csak egy érdekes csillagászati tényről beszélünk, a másik esetben meg szörnyű halált halunk a fekete lyuk gravitációjától.

2) a beszámolók nem megbízhatóak, már leírtam miért

3) a gabonakörök jelentős részéről bevallották, hogy hamis, és nincs okunk feltételezni, hogy a többi nem az

4) az kicsit sem érdekel, hogy az emberiség hány százaléka hiszi el.


Vagyis még mindig 0 darab jó érved van. A rendszer, hogy eldöntsük kinek van igaza úgy működik, hogy ha teszel egy pozitív állítást, akkor le kell tenned mellé pozitív bizonyítékot is. Ha ezt nem teszed meg, vagy a bizonyítékodat (bizonyítékaidat) megcáfolják, akkor az állításod megalapozatlan. Ha az állításod megalapozatlan, akkor szkeptikusként elutasítom.

Ha az a kérdés, hogy miért gondolod, hogy az ősrobbanás megtörtént, akkor el tudom mondani, hogy miért (tágulás, háttérsugárzás). Van bizonyíték. Ha azt kérdezem tőled, hogy mért hiszel a földönkívüliekkel való kapcsolatfelvételben, akkor vagy képes vagy jó bizonyítékot mutatni, vagy el kell ismerned, hogy az állításod megalapozatlan. Mivel nem vagy képes jó bizonyítékot mutatni, ezért utóbbi.


Természetesen nekem van igazam :-P

2014. szept. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 Napfonat ***** válasza:

Szerencsére nem neked van igazad! :)


Az ősrobbanást senki nem látta, és a háttérsugárzásról csak annyit tudunk, hogy nem tudjuk "megmérni" az eredetét, frekvenciáját, kezdeti intenzitását stb., de ebbe most ne menjünk bele, mert messzire vinne.


Én láttam UFO-t, méghozzá sokszor! Tehát azok közé tartozom, akik láttak ilyet.

Te nem láttál UFO-t,egyszer sem, tehát te azok közé tartozol, akik nem hiszik el a létezésüket.

Nagyon sok ember még nem látott személyesen UFO-t, de meg vannak győződve a létezésükről!


Na most:

X.Y. még sohasem látott uránszurokércet, ezért nem hiszi el, hogy létezik!

W.Z. már látott uránszurokércet, ezért elhiszi, hogy létezik.

Te és én nem láttunk még uránszurokércet, de meg vagyunk győződve a létezéséről.


Csupán világnézet-beli különbségek vannak köztünk. És a kulcs a személyes tapasztalat, illetve az a képesség, hogy el tudjuk dönteni - intelligencia, tudás, környezeti hatások, vagy éppen azok hiánya stb. miatt - hogy hitelt érdemlőek-e az adott dologról szóló beszámolók.

Az ősrobbanás - az azt "igazolni látszó" jelenségekkel együtt - tulajdonképpen éppen annyira elképesztő lehet, mint az uránszurokérc vagy az intelligens földön kívüli élet létezése.

2014. szept. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!