Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Mit gondoltok, mennyire lenne...

Mit gondoltok, mennyire lenne értelmes dolog készíteni egy "hordozható SETI"-t?

Figyelt kérdés
Ezt az egészet úgy képzelem el, hogy egy vízálló átlátszó dobozba belerakok egy kamerát plusz néhány szenzort is: Infra, radio-hullám-szenzor, elektromágneses szenzor, stb. Másnap pedig kielemezem az adatokat, továbbá írnék rá egy programot ami feltérképezi a felvételen található nagyobb mozgásokat. Szerintem megvalósítható. Mi a véleményetek?

2014. okt. 23. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
SETI@home
2014. okt. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Értelme nincs igazán. Ha egyáltalán tudsz is ilyen szenzorokat beszerezni (amit alapból kétlek), akkor azok biztos, hogy nem lennének elég erősek, hogy világűrből érkező jeleket fogj, így hacsak az éjszaka folyamán az UFO le nem parkol a készüléked mellé, nem fogsz semmilyen használható jelet fogni.


Egyébként is minek kamera a dobozba? A SETI-nél nincs egy kamera sem. A Földön kívülről érkező jeleket fogja, nem a pár méterről leadottakat.

2014. okt. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a SETI-n nincs kamera, de én nem is a SETI-t akarom utánozni. Egy infra-szenzort bármelyik távirányítós ezközből ki tudod szerelni(Pl. TV), rádió-hullám-detektornak meg tökéletes egy rádió antenna. Elektromágneses szenzort meg aztán nagyon nehéz összerakni, fogsz egy szöget meg egy drótot oszt meg is van. A félreértések elkerülése végett pedig én nem a világűrből jövő jeleket akarom kutatni, hanem hogyha a kamera fel vett valami érdekeset, akkor megnézem, hogy ebben az időszakban milyen értékeket mutattak a szenzorok.
2014. okt. 24. 14:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyon akarsz, összerakhatsz valami szerkezetet, ha ilyen lelkesen állsz hozzá, de akkor végül is milyen jeleket akarsz befogni, érzékelni, ha nem földönkívülit? Az utóbbit egyébként nem hiszem, hogy lehetne venni ilyen módszerrel, látván a SETI értelmetlen "kínlódását". De írtad is, hogy nem ilyet akarsz.
2014. okt. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy te elképzeled....

Infra szenzor, távitányítós eszközből: igen, érzékelné néhány méter távolságból, ha egy megfelelő infra adóval belevilágítasz. De egy távirányítós eszközből kivett infra vevő neked még nem fog semmit csinálni, annak a jelét erősíteni kell, digitalizálni kell hogy értelmesen le lehessen tárolni...

Rádióhullám detektornak egy rádió antenna: milyen frekvenciatartományra? Milyen vevőkészüléket szándákozol építeni hozzá? A hosszúhullámű sávtól a mikrohullámú tartományig a teljes frekvenciaspektrumot kívánod elemzeni? Ébredj már föl, a "találtam a fiókban egy tranzisztort, rátettem az egyik lábára az antennát, a másikra meg a laposelemet" módszer nem szokott működni.

Elektromágneses érzékelőt már szóra sem érdemes.... szög meg drót, ja... a sok hülye meg milliókat öl bele, hogy minél jobb vasmag-anyagokat fejlesszen.


A te kis dobozod remek házi kisérletezgetésre alkalmas lenne, de észlelni nagyjából semmit nem tudna. Tanulni jó lesz.

2014. nov. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!