Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Miért nem hisznek a földönkívü...

Miért nem hisznek a földönkívüliekben az emberek?

Figyelt kérdés

Én nem arról beszélek, hogy itt vannak közöttünk, hanem arról, hogy máshol is fejlődhetett ki értelmes élet úgy mint a Földön. Lehet hogy csak vízi élőlények, dinoszauruszok, állatok ( illetve ehhez hasonlóak ), de akár nálunk intelligenesbbek is lehetnek. Ki mondta, hogy itt vannak. Az űr elméletileg végtelen, nem?

Tehát miért nem hisznek EBBEN az emberek? ( Abban én sem hiszek, hogy itt vannak közöttünk, oké sci-finek elmegy, de most én komolyan beszélek )


2015. ápr. 19. 23:32
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
Mindenkinek más a világnézete,nem hihet mindenki mindenben..ennyi az egész :)
2015. ápr. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet általánosítani, én például hiszek abban, hogy itt vannak.
2015. ápr. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

A vallásos embereket megértem. "Isten teremtette..blablabla" bárhogy is volt nálam az a teremtés történet megbukott. (már alapból volt ember? dinoszaurusz nem? akkor honnan a csontok? hmm...; mind1 több helyen bele lehet kötni) De egyébként nem mondom azt sem, hogy egyáltalán nem hiszek az Istenben, de ez teljesen lényegtelen, elkanyarodtam egy kicsit. Szóval szerintem a vallás az egyik ok. A másik pedig szerintem az, hogy sokakat igazából nem is érdekel az egész világűr, alig tudnak róla valamit. (van nap, hold, bolygók, csillagok és ennyi...) Sokan nem tudják elképzelni az egészet. Igazság szerint igazából senki.

Én hiszem, hogy van élet a földön kívül és, ahogy tapasztaltam a fiatalabbak (köztük én-19) már inkább úgy gondolkodnak, hogy igen. Van. Valahol

Az idősebb korosztályra jellemző az, amit fentebb írtam -vallás, tudatlanok, ill. esetleg úgy gondolják, hogy nincs másik olyan bolygó, ahol az élet kifejlődhetett volna.

Egyébként én is így gondolom, hogy valahol valamilyen formában biztos kifejlődött már élet, hiszen hatalmas az űr. (én azt nem tudom elképzelni, hogy van az úgymond "semmi" és abban jött létre az anyag...de alapból az az úgymond "semmi" és anyag hogy? de ezen nem is érdemes gondolkoznom, mert a végén belehülyülök xD)

2015. ápr. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Mojjo ***** válasza:

Szia!


Én nem nagyon tapasztalom úgy, hogy az emberek úgy gondolnák, nem fejlődhetett ki máshol az élet. Te ezt tapasztalod?


" Az űr elméletileg végtelen, nem? "

Nem. Jelenlegi ismereteink szerint lehet akár az is, de korántsem biztos. Mindenesetre a kozmológusok ilyet biztos, hogy nem állítanak, hogy végtelen. :)

2015. ápr. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
76%

3-as: szerintem nem "hülyülsz bele", mert a lényeg pontosan itt kezdődik! Az embernek a nagy kérdésekkel kell kezdenie, és ha kitartóan keres, akkor rálelhet a válaszokra, amiket elfogadhatónak tart. Ha minél mélyebbre hatolunk az anyagban, vagy akár minél távolabbra tekintünk kifelé a végtelen világegyetemben, akkor rájövünk arra, hogy végül elvész maga az anyag is.

A vallásokkal eredeti formájukban nincsen probléma, nem a vallások tehetnek arról, hogy az emberek az idők folyamán rosszul értelmezték ezeket.

4-es: akár végtelen a világ, akár nem, az biztos, hogy az emberi tudat a végtelenre van beállítva. Ez ugyan felfoghatatlannak tűnik, de még mindig hihetőbb, mint azt gondolni, hogy valahol egy "fal" véget vet a mindenségnek. Ilyenkor logikusan adódik a kérdés: "Na de mi van utána?"(a 2-es hsz voltam)

2015. ápr. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim válasza:
Elméletileg a világűr végtelen de az anyag véges ugyhogy 50% hogy kialakult máshol is élet:)
2015. ápr. 20. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
12%
A Földre már évezredekkel ezelőtt érkeztek földönkívüliek, és érkeznek napjainkban is. Ebben nincs semmi rendkívüli, ha felfogjuk és megértjük, hogy az univerzum végtelen térben és időben. És az életnek is végtelen megjelenési formája van. Ebből következik, hogy értelmes fajok is kialakultak különböző bolygókon, mint ahogy a Földön is kialakult. És bizonyára nagyon sok faj technikailag már messze fejlettebbek tőlünk, míg mi még a Holdra sem biztos, hogy önálló technikával eljutottunk.
2015. ápr. 20. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 Ozmium42 ***** válasza:
64%
Teljességgel irreleváns, hogy vannak-e, vagy nem, mert adat kereken zérus áll a rendelkezésünkre. Miért higyjünk benne? Semmi nem garantálja, és semmi nem zárja ki, hogy ne legyenek máshol. Én abban hiszek, hogy lehetnek, mert ennek van földi, tudományos, vallásos relevanciája, de nem abban, hogy léteznek. Ha a létezésükben hinnék, az tökéletes vakhit lenne.
2015. ápr. 20. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Spilerke ***** válasza:

"Miért nem hisznek a földönkívüliekben az emberek?"


Tévedsz, mert épphogy sokan hisznek bennük, és azok is közt akad, aki valószínűsíti a létezésüket.

2015. ápr. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

"a Holdra sem biztos, hogy önálló technikával eljutottunk."


Mégis hogy történt akkor, kölcsönkértünk egy űrhajót? Nem tudom miért fáj egyeseknek elfogadni, hogy 100% önerőből jutottunk el oda, ennek inkább örülni kellene.

2015. ápr. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!