Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Ha már Stephen Hawking, a...

Ha már Stephen Hawking, a világhírű fizikus is hisz az intelligens élet létezésében a földön kívül, beláthatjuk, hogy a szkeptikusok valójában beszűkült, unintelligens egyedek?

Figyelt kérdés

Én inkább adok egy világhírű, rengeteg díjjal és elismeréssel rendelkező fizikus szavára, mint egy jöttmentére, aki csak a gyakorin tud okoskodni, meg vagdalózni a struccpolitikájával, miszerint "csak az létezik, amit a saját szememmel látok".

[link]

De nem csak ő az egyetlen fizikus, tudós, aki hisz az intelligens élet létezésében a Földön kívül, szóval már csak ez is bizonyítja, hogy minél nagyobb tudással rendelkezik valaki, annál szavahihetőbb a véleménye.


2016. febr. 7. 13:34
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Ja és mellesleg, akik azzal jönnek, hogy ez csak szimplán hit kérdése, látszik mennyire beszűkültek, nem látnak a saját szemüktől, vagy nincs elég agykapacitásuk, hogy felfogják, milyen hatalmas a világegyetem. És inkább tartom valósnak Hawking HITÉT, mint amit itt egyesek bizton állítanak, márcsak azért, mert ő jóval intelligensebb, és nagyobb élettapasztalata van.
2016. febr. 7. 22:19
 12/26 anonim ***** válasza:
50%

Tök mindegy milyen hatalmas a világegyetem. Legyen benne mondjuk x bolygó.

-Ha az élet kialakulásának esélye 1 az x-hez, akkor kb. egyedül vagyunk élet az univerzumban, vagy talán még van 1 vagy 2 valahol, de több nem.

-Ha az élet kialakulásának esélye 1 a 100x-hez, akkor már az is elképesztő csoda hogy ha egyáltalán létrejön. (Máshol is létrejöhet persze, mert független esemény, de nagyon esélytelen.)


Te vagy az aki nem bírja felfogni hogy gőzünk nincs arról hogy mennyi az élet kialakulásának esélye az univerzumban, de még csak saccra se. Lehet bármilyen borzasztó nagy az univerzum, ha az élet kialakulásának esélye ugyanilyen borzasztóan kicsi.

De még ha van is valahol, a fizika elég kemény gátat szab annak, hogy egyáltalán ide tudjon jönni belátható időn belül.

De te attól még hihetsz, Mulder ügynök.

2016. febr. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Ennél a kérdésnél az osztja meg az embereket, és az szül általában értelmetlen vitákat, hogy itt vannak-e a Földön, és voltak-e itt valaha. Vagy esetleg van-e, volt-e közük valamilyen formában a bolygón lévő mindenféle élet kialakulásához. Ha az utóbbi kérdésre igen a válasz, akkor ők nem is igazán tekinthetők földönkívülieknek.
2016. febr. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
61%

Hit.

En is hoszek benne, hogy leteznek, de bizonyitani nem tudom es ha megis sikerulne, akkor sem a kamu irasok valnanam valora, a kis szurkekkel kapcsolatban.

2016. febr. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

12-es, arra nem gondolsz, hogy kialakulhatott élet a földitől eltérő módon, tehát nem víz-szén alapon? Mert ilyenkor, mikor az emberek arról beszélnek, mekkora az esélye, hogy kialakult az élet máshol, leginkább arra gondolnak, hogy a földihez hasonló módon. Mert ehhez adott feltételek csak a Földhöz hasonló bolygókon vannak, és ebből bizonyára nincs valami sok, ez tény. De ha azt vesszük figyelembe, hogy más módon is kialakulhatott élet akkor konkrétan a lehetőségek száma jóval több.

[link]


13, a legtöbben egyáltalán nem hisznek benne, pedig "ha csak nálunk lenne élet, az szörnyű helypazarlás lenne" :)

2016. febr. 7. 23:07
 16/26 anonim ***** válasza:
Olyan sok módon nem alakulhatott ki az élet, emrt szerves molekulák képesek csak összetett alakzatokat létrehozni, tehát azért nincs annyira sok lehetőség a szénen meg a hidrogén, oxigénen kívül.
2016. febr. 8. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Azert az elet nagyon kenyes, mert a Venusz es a Mars is a lakhato zonaban tartozkodik, megsem talaltak egyiken sem.
2016. febr. 8. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
74%

Kevered a fogalmakat!

Az, hogy hisz(ek) a földönkívüli intelligens lények létezésében, ez a Világegyetem mérete alapján logikusan levezethető.

Ez viszont nem jelenti, hogy hiszem azt is: jártak, sőt a jelenben is járnak közöttünk!

2016. febr. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
55%

"Ha már Stephen Hawking, a világhírű fizikus is hisz az intelligens élet létezésében a földön kívül, beláthatjuk, hogy a szkeptikusok valójában beszűkült, unintelligens egyedek?"


Csak ha autoritás hitében akarunk hinni, ami egyenlő a birkasággal.


Érvelésed eleve illogikus. [link]


Ráadásul Hawking szerint soha nem vettük még fel a kapcsolatot idegen lényekkel, így az érvelésed szerint, aki ebben kételkedik az egy világhírű, nagy tudású ember véleményében kételkedik, tehát beszűkült és unintelligens. Tehát azok a szkeptikusok, akik hisznek a földönkívüli intelligens élet lehetőségében, de nem hisznek, hogy bármikor is itt jártak, a logikád szerint széleslátókörűek és intelligensek, ami megcáfolná a kérdésed állítását.


>...we don’t seem to have been visited by aliens. I’m discounting the reports of UFOs… why would they appear only to cranks and weirdos? (Stephen Hawking)<



"Én inkább adok egy világhírű, rengeteg díjjal és elismeréssel rendelkező fizikus szavára, mint egy jöttmentére, aki csak a gyakorin tud okoskodni, meg vagdalózni a struccpolitikájával, miszerint "csak az létezik, amit a saját szememmel látok"."


Nagyon helyes. Én is így vagyok vele, amikor például azt kell eldönteni, hogy Danikent, Icke-ot, vagy egy téma elismert szakértőit vegyem-e alapul.

2016. febr. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
75%

"Na már megint betámadtak a beszűkült szkeptikusok, rögtön első szavuk "nincs rá bizonyíték" könyörgöm, az ilyenek gondolkoznak egyáltalán vagy egyből vagdalóznak a baromságaikkal? "


Te meg inkább le nyugodthatnál ,mivel:


1.) Te kérdeztél ,én válaszoltam

2.) Jogom van hallatni a hangom

3.) Akkor legyél ateista ,kérlek... Ezzel I-ten ments ,nem téríteni akarlak! Egyszerűen nem értem a felfogásodat ,de nem is érdekel annyira ,de arra viszont megkérlek ,hamár kiírsz egy kérdést akkor legalább ne b---d le azokat akiket választ adnak a kérdésedre ,full primitív módra.

2016. febr. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!