Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Ha egy olyan ember állít...

Ha egy olyan ember állít "dolgokat" aki már elért valamilyen népszerűséget, akkor az hitelesebbé teszi őt?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=iMg1aEfPzlU


Ha ez a személy azt mondja, hogy beszélt olyan emberekkel akik meghatározó szerepet töltenek be a témában, és azt mondja az egyikük, hogy találtak egy életformát


#földönkivulitevékenységaföldön



2016. máj. 17. 09:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Az itt a nagy helyzet, hogy ehhez a kérdéshez mindenki a saját hite szerint viszonyul. Akik például nem hisznek az ide látogató földönkívüliekben, azok akkor sem hinnének ebben, ha maga az isten szállna le hozzájuk, és kopogtatna be az ajtójukon, hogy bebizonyítsa mindezt számukra.

Ha például ez a zenész, vagy más híres ember tagadná az ide járó földönkívülieket, akkor már valószínűleg hitelessé válna azok számára, akik nem hisznek ebben. Ha egy falusi ember tagadná ugyanezt, akkor már az ő szavára is jobban adnának azok, akik nem hisznek az itt lévő földönkívüliekben.

Itt tehát minden az illető ember hitén, nézetén múlik, mindenki ez alapján dönt, hogy ki hiteles a számára és ki nem az. Amíg olyan dolgokat állít bárki, legyen az híres személy vagy nem híres, ami megfelel az illető, az őket hallgató és néző emberek hitének, addig hitelesnek fogják tartani, de ha ellenkező dolgokat állít, akkor már nem fogják hitelesnek tartani."


Az a baj ezzel az egésszel, hogy csak a felszínes emberekre igaz. Ha valaki szokott gondolkozni, az többek között épp azzal jár, hogy nem hisz el mindent csak mert valaki azt mondta. Értelmes ember a világképét igazítja az általa megismert tényekhez, és nem pedig a tényeket próbálja az előzetes teóriáiba belemagyarázni.


Illetve én sem elutasításról beszéltem. Hitelességről volt szó, az pedig nincsen bizonyíték nélkül, teljesen mindegy hogy kiről van szó.

Ezekkel a földönkívülis témákkal egyébként pont ez a baj, hogy rengetegen beszélnek összevissza, de valós bizonyíték egyetlen egy sem került napvilágra. A nagy "leleplező" videók készítőit viszont jól jellemzi az előbbi kommented. Valahányat csak láttam, mindben pont arról volt szó, hogy valaki a már kialakult "a földönkívüliek köztünk élnek és kész" világképébe próbált beleerőltetni bármit, amit csak nem értett.

2016. máj. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Az kétségtelen, hogy a dolog fordítva is működik, sajnos sokan vannak, akik vakon hisznek.

Minden valószínűség szerint rengeteg valós bizonyíték van, csak te nem tudsz róla, sőt nem is hinnéd el. Az ilyen magadfajta emberekre pont az a jellemző, hogy semmit sem hisznek el. Hozzáteszem, hogy itt persze nem valaminek a csak úgy vakon elhívéséről van szó. De mivel az ilyen emberek az ismereteknek is híján vannak, ami nem is lenne baj. Csak sajnos emiatt nem helyezkednek semleges álláspontra, hanem egyértelműen tagadnak, csak amiatt, mert ők még nem találtak bizonyítékokat, illetve magukat a bizonyítékokat tagadják a beszűkült tagadó szemléletük miatt. Ez a téma egyébként is rendkívül átfogó és bonyolult.

És egyáltalán, mi lenne a számodra a bizonyíték? Azt ne várd, hogy teszem azt az amerikai vagy orosz elnök becsöngessen hozzád egy vagonnyi bizonyítékkal. Abban se reménykedj, hogy egy földönkívülivel fogsz találkozni, aki bemutatkozik neked.

De azért rengeteg dolog van, amiből komoly következtetéseket lehet levonni, ha az ember kellően nyitottan és mélyen szemléli ezt az egész témát.

2016. máj. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Mi lenne bizonyíték? Egyszerű, bármi, ami objektív megítélés alapján sem származhat, csak valami földönkívüli létformától.

Tudsz ilyet mutatni, ami bizonyítottan létezik (szóval nem valami ellenőrizhetetlen élménybeszámoló, bárki is legyen a mesélő, illetve nem egy bárki által összeszerkeszthető kép vagy videó, hanem valami kézzelfogható), és minden egyes lehetőség, bármilyen elképzelés kizárható, ami földi eredetre utalhat?

2016. máj. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

felvázolom a szituációt mi történne ilyenkor


tegyük fel, lezuhan furcsa mód egy jármű, vagy nem lezuhan, de valahogyan hátrahagy egy olyan kütyüt aminek a viselkedését nem tudjuk megmagyarázni, nem értjük micsoda, de tudjuk, hogy nem természet alkotta, hanem valami intelligens..


egyszer csak valaki rábukkan a semmiből, majd tartogatja, titkolja és ha ügyes akkor nem tudja meg senki, nem tudódik ki és az a saját maga titka marad


2. esetben viszont kitudódik, és egyre több ember tudja meg, még jobb esetben csak egy kisebb körbe marad az infó és megússzák


3. esetben eljut a kormányig, a kormány emberei elveszik a kütyüt csak úgy a semmiből és többet nem beszélnek róla, ilyenkor lehet találgatni, hogy miért tennék, miért nem osztanák meg a néppel?

ez kb olyan kérdés, hogy a politikusok miért élnek viszonylag jól, és miért nem adják oda a népnek azt ami a népet illeti. Miért él vissza a hatalmával az ami vissza élhet? Mert ez így volt van és lesz is

mellesleg sokan attól tartanak, hogy valamiféle káosz lenne úrrá az embereken, ha megtudnák, hogy egy nála millió évekkel fejlettebb technológiájú faj létezik, bár ezt magam sem értem miért


ezek közül melyik esetben jutott el hozzád az egyértelmű bizonyíték?

Foltok maradnak, persze mivel nem lehet mindent maradéktalanul eltüntetni, a youtube erre nagyon jól teret is ad, de nyilván a legeslegnyilvánvalóbb bizonyítékot azért nem fogják őrizetlenül hagyni

2016. máj. 18. 00:36
 15/18 anonim ***** válasza:

Valójában hasonló következtetésre szerettem volna kilyukadni a végére, nevezetesen ha létezne is ilyen bizonyíték, arról mi úgysem tudnánk semmit :)

A kérésemmel a bizonyítékról próbáltam egy görbe tükröt állítani a korábbi kommentelő állításai elé, pl hogy én akkorse hinnék ha az orrom előtt lenne a bizonyíték. Meg persze az ufós oldalak "bizonyítékainak" hitelessége elé.


Azzal egyetértek, hogy bármelyik aktuális nagyhatalom próbálna bármi áron titokban tartani egy ilyen felfedezést. Na nem azért mert biztos pánik lenne, ez hülyeség. Hanem mert adott esetben igen komoly fölényt jelenthet az illető országnak, ha bármilyen részben is felhasználhatnák egy újfajta technológia működési elvét.


De a lényeg, mivel ilyesmi úgyis titokban folyna, gyakorlatilag bármit mögé lehet képzelni, ez igaz. Mint ahogy annak is pont ugyanekkora esélye van, hogy eleve az égvilágon semmi nincs is, amit titkolni lehetne. Mindenesetre az élénk fantázia magában nem igazol semmilyen elképzelést, valami mindig kell ami hitelesíti is az ember szavait, hogy egyáltalán komolyan lehessen venni.


Jelenleg pedig még mindig ott tartunk, hogy nincs miből kiindulva azt feltételezni, hogy valaha is járt itt bárki az űrből.

2016. máj. 18. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Látod, előző ez veled a baj. Te is, meg a hozzád hasonlók pont abban a hitben ringatod magad, mintha biztosan tudnád, hogy nem jártak itt soha. Ha azt állítod, hogy nem tudjuk, akkor az nem azt jelenti, hogy nem. Viszont rengeteg olyan dolog van, amikből erősen lehet sejteni ennek az ellenkezőjét.

Nem vagyok én abban olyan biztos, hogy elhinnél bármit, amit mutatna neked akár valamelyik kormány is.

De abban egyetértek, hogy a felfedezett technikai dolgokat titkolnák, csak én ezt nemcsak feltételezem és elképzelem, hanem nagyon valószínűnek is tartom, hogy már régóta ezt teszik.


Kérdező, nagyon jól látod, jól felvázoltad. Ez tényleg olyan, mint a politika, ez jó hasonlat. Az ember általában csak sejthet dolgokat, de ezek ugye, elég erős sejtések, mint ahogyan ez a politikában is van, és így terjedtek el a politikusokról is azok a nem éppen pozitív közhelyek, amelyek nagyon is megalapozottak a nagy részüket illetően.

A felvázolt lehetőségek közül szerintem a 3-as egyértelműen a leggyakoribb, de minden valószínűség szerint az első kettőre is akadnak példák.

Hozzá kell tenni, hogy sajnos a filmipar sokat tett azért, hogy az emberek féljenek a földönkívüliektől, és ez egy tudatos manipulációnak az eredménye. Ha tovább viszem a 3. pontban leírt lehetőséget, akkor azt tudom mondani, hogy a kormányok, az elit már valószínűleg régóta hasznát is vette ezeknek az elkobzott földönkívüli dolgoknak.

2016. máj. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Elég rosszul látod. Imádom a biológiát, jelenleg is azt tanulok, és elképesztően vonzó lenne számomra egyfajta exobiológia tanulmányozásának gondolata.

Nem tagadok én semmit, hanem, ismétlem, mindezidáig senki nem tudott felmutatni semmit, amiből az következne, hogy valaha is jártak itt földönkívüliek.

2016. máj. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hm, lehagytam egy mondatot, bocsi. Szóval az első bekezdés végére még: De ez nem jelenti azt, hogy bármilyen megalapozatlan és bizonyíthatatlan feltevéssel meg lehetne vezetni, csak azért, mert szeretném megérni, hogy az ember még az életem során felfedezzen valami nem földi eredetű életformát.
2016. máj. 18. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!