Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Egyes emberek miért szkeptikus...

Egyes emberek miért szkeptikusak azzal kapcsolatban, hogy a földönkívüliek látogatják a bolygót?

Figyelt kérdés

Itt van pl. ez is: https://www.youtube.com/watch?v=3QH5mcXJBVc

Főleg az utolsó felvétel. Rengeteg olyan felvétel van, ahol furcsa objektumok repkednek az égen vagy űrben. Miért olyan nehéz elképzelni, hogy tényleg itt vannak? (Illetve, hogy ezt a kormány titkolja? Ez lenne az első dolog, amiben a politikusok hazudnak?)



2016. jún. 2. 15:39
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig elég jó hasonlat a politika. Az is kétségtelen, hogy vannak hamis dolgok bőven. Hozzáteszem, ha tényleg hamis. Ha viszont te csak eddig jutottál a kitartásban, akkor azt sajnálni tudom. Nem mondom, hogy foglalkozz többet vele, ha nem érdekel annyira mély szinten ez az egész témakör. Viszont ha mégsem érdekel annyira, akkor meg kellő önkritikát gyakorolva semleges álláspontra kellene helyezkedni, nem pedig a témát megítélni annyival, hogy "márpedig nincsenek bizonyítékok, punktum". Ami írtál példaként az operációkkal kapcsolatban, azok a dolgok is léteznek, csak persze nektek ez túl hihetetlen, amit persze meg is tudok érteni.


Visszatérve az előbbiekre, hogy egy egyszerű példát említsek, ha mondjuk kincsek vannak elrejtve mélyen a föld alatt, és valaki ugyan lemegy, keres, kutat, de nem elég mélyen, akkor persze, hogy nem fog találni semmit. Viszont ahogyan én elnézem, a ti kategóriátok akkor sem hinne a szemének, ha a kincsek a kezében lennének. És ez a nagyon nagy baj veletek!

2016. jún. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:

Pont most utaltam rá, hogy az évek alatt már több száz hasonló cikken, videón, képen rágtam át magam.

Az életemet ennek szentelni ugyan nem tudom és nem is akarom, hobbi szinten viszont nagyon is érdekel a téma. Biológusnak tanulok, esetleges exobiológiai kutatások lehetősége pedig nagyon is vonzó lenne számomra.

Ennek ellenére amikor minden egyes alkalommal csalódnom kell, ott nem az én kitartásomban van a hiba.


Mint említettem, biológiával kapcsolatban elég jól megismertem a tudományos módszertant, a bizonyítási folyamatokat, hipotézistesztelést, stb. És bocsi ha csalódást kell okoznom, de mindezek tükrében hiába hajt a kíváncsiság, amit eddig az ufó-hívők felmutattak, annak az értéke bizonyítási szempontból pontosan nulla.

Aki pedig feltétel és gondolkodás nélkül fogad el igaznak valamit, az jobbik esetben hívő (a hit viszont szintén nem bizonyít semmit), rosszabbik esetben hülye.

2016. jún. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
Itt szó sincsen valaminek a csak úgy elhívéséről! De egyébként pontosan tudom, hogy az ilyen magadfajták egyszerűen reménytelen esetek, és ilyenekkel van tele ez az oldal is. Az, hogy így állsz hozzá, csak ismételni tudom magamat, szánalmas, sajnálatra méltó. Arról én nem tehetek, hogy nektek semmi sem jó, soha semmi nem elég. Itt már régen nem bizonyítékról van szó nálatok, erre már rájöttem. Nagyon rosszul és tévesen értelmezed ezt az egészet, a saját csapdádba esel bele a többi ilyennel együtt a beszűkült gondolkodásmódoddal, és még magatokat hívjátok "tudományos" szemléletűeknek. Még egyszer hangsúlyozom, de tudom, hogy fölöslegesen: nem szabad bennünket, úgynevezett ufo-hívőket egy kalap alá tartozónak venni!
2016. jún. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:

Nem is vettelek. A "bizonyítékokat" vettem.

Vagy te tudsz olyat mutatni, ami kétséget kizáróan valós, és semmiképp nem lehet földi eredetű? Illetve persze részletekbe menő elemzést is, ami kizárja a földi eredetet, nem csak úgy rámondva, hogy "én ezt nem értem, szóval tuti földönkívüli".

2016. jún. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
#33 Remélem azt észreveszed, hogy ugyanúgy egy kalap alá veszed azokat akiknek "semmi nem elég".
2016. jún. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
Persze, hogy egy kalap alá veszlek titeket, ha egyszer ilyenek vagytok!
2016. jún. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
Itt azért a fordított logika mellett még egy kis kettős mérce is befigyel, ezek szerint...
2016. jún. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 crudy ***** válasza:
Ez egy örök vita h elhomályosult két meg hamisitvány. Itt valakinél olvastam h nehéz meglátni a távoli dolgokat. De nem az. Oké az iphoneommal nem fogok lefotózni egy üstököst de erre vannak távcsövek. Egy komoly távcsővel gyönyörű képet lehet készíteni Egy messze elhaladó mozgó üstökösről. Akkor miért nem lehet nagyon szép tiszta képet alkotni egy a légkörbe belépő űrhajóról? Továbbá rendben tegyük fel h nagyon sokan azt állítják h ez így van. Azt állítják h látták. Azt is h találkoztak velük. Akkor vegyünk mondjuk egy olyan teóriát ami az idegeneket kizárja. Nagyon nem szeretném bele keverni a vallást de példának jó. Pl a hívők szerint nincs idegen élet. Rengeteg hívő azt állítja h hallotta, látta Jézust. Rengeteg azt állítja h beszél Istennel. Akkor az ő nézetük miért nem elég bizonyíték nektek Isten létezésére? Többen leírták és nekem is ez a véleményem. Vannak azok akik hisznek ebben mert logikusan gondolkodnak. Ha itt van élet akkor máshol is lehet. De nem merészkednek összeesküvés elméletekbe és vannak azok mint te akik eldöntötték h ez van, mert valami bizsereg tőle bennetek és innen már nem vita tárgya.
2016. jún. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 A kérdező kommentje:

Azért nem akarom, hogy elfajuljon a vitázásotok. :(


"Egy komoly távcsővel gyönyörű képet lehet készíteni Egy messze elhaladó mozgó üstökösről."


Azért az üstökösök pályája meg van adva. Aki nézi a távcsővel, az pontosan tudja, mikor és hol kell figyelnie.


Szerintem egy légkörbe belépő űrhajónál nem ez a helyzet. Kivéve ha nincs a távcsövesnél a menetrendje. (No már csak ezért is érdemes titokban tartani, mert nincsenek bürokratikus törvények vagy szabályok, amiket be kéne tartania. Pl. nem megy másnak a légterébe, stb. Szabadon repkedhet mindenki tudta nélkül bárhol. De összeesküvés OFF.)


+Azért távcsöve nincs mindenkinek otthon. Főleg nem egy komolyabb darab.


"Akkor az ő nézetük miért nem elég bizonyíték nektek Isten létezésére?"


Én sehol sem írtam, hogy nem hiszek Istenben. Szóval nem tudhatod, hogy én mit gondolok ezekről.

Gondolom ha most leírnám, hogy én is láttam már valamit, ami szerintem...nem is tudom megmagyarázni, hogy mi volt, akkor nem hinnéd el. Pedig tényleg láttam és már egyszer itt rá is kérdeztem, de az volt minden válasz rá, hogy "mit szívsz?". Semmit.

Már nem zavar, ha nem hiszik el. Viszont tisztában vagyok azzal, hogy milyen érzés volt, ezért első körben senkit sem szeretek elítélni, hazugnak vagy drogosnak titulálni (ugyanúgy vagyok a vallásos szemtanúkkal is). Legalábbis próbálkozok.

2016. jún. 3. 00:11
 40/47 crudy ***** válasza:
Persze csak az ufo teória és Isten létezése kizárja egymást. Tehát azt nem lehet mondani h mind kettőben hiszek. Szóval nem értem, mert mindig ezeket az érveket olvasom, vagy hallom. H látták, meg szemtanúk, meg titkos dokumentum. Másfél milliárd keresztény szava mellett ezek az emberek mégis elmennek. nekem ebből a következtetésem h hiteltelen az állításuk. De ez az egész keresztény dolog csak egy példa. Másrészt az üstökös példájára igaz h figyelik a pályáját de az a nagyon sok amatőr csillagász nagy százalékban azért nézi az eget h valamit felfedezzen. nem valaminek a pályáját nézi. Szóval nem egy egész elméletet akarok ezzel megcáfolni, hanem ezt a képes vitánál düllőre jutni. Ha régóta vannak itt, úgy h már nagyon sok amatőr telefonos meg egyéb videó készült akkor számomra gyanús h teleszkóppal még nem vették észre. És az biztos h nincs mindenkinek d e rengeteg van még csak nem is az államok kezében. Már pedig arra elég nehéz lenne rávágni h csak egy jelentéktelen pont az égen.
2016. jún. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!