Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Valaki látott ufót?

Valaki látott ufót?

Figyelt kérdés

#UFO #Fölön kívüliek
2016. aug. 25. 22:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én ufót nem, de földönkívülit álmomban igen és az brutális volt az adott pillanatban :DDDDD
2016. szept. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én nem láttam még, de egy rokonom elmondása szerint látott már idegeneket.
2016. szept. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Wadmalac ***** válasza:

Amennyiben maradunk az eredeti értelmezésnél, vagyis ismert földi eredetű tárggyal, jelenséggel nem magyarázható valamit az égen, akkor én igen.


De nem láttam sem kicsi szürke emberkéket, sem Pataki energiaűrhajóját.


Ez egyszerűen olyan fényjelenség volt, amire sem a repülőgép, sem a helikopter, sem műhold, sem meteor, sem időjárási jelenség nem húzható rá. Még gömbvillám sem, hacsak nem a világ legtovább létezett gömbvillámját láttam, olyan 35-40 percen át.

2016. szept. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Shai-Hulud ***** válasza:
Én láttam! Itt járt, és lepontozta a válaszokat.
2016. szept. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én pár nappal ezelőtt éjszaka láttam egy csillagra hasonlító narancssárga gömböt az égen. Azért akadt emg rajta a szemem, mert egy helyben állt, de nagyobb volt mint egy csillag és a színe is más volt. Aztán lassan elkezdett haladni jobbra, madd eltünk. A kutyák is ugattak elég rendesen az utcában akkor.. Kicsit meg is ijedtem.
2016. szept. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
13 - mi lehetett? műhold?
2016. szept. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Wadmalac ***** válasza:

#16:

Műhold kizárható. Erős sárgásfehér fény volt, horizont felett kb. 10 fokkal állt ÉNY-ra a csillagos háttér előtt kb. 20 percet egy helyben, körülbelül egy utasgép szembe világító leszállórefijének fényerejével. Talán 1-2 foknyit mozgott jobbra-balra vízszintesen, a 20 perc alatt kb. két ide-oda lengésnyit.

Aztán elkezdett a zenit felé emelkedni, gyakorlatilag közelíteni, egyenletes sebességgel, kb. 10 perc alatt ért a zenitre, ekkor már katonai 10X50 távcsővel néztem.

Így "alulról" nézve fényereje csökkent, a távcsövön át szétvált több fénypontra, úgy tűnt, mintha egy hosszúkás hengeres alakzat két végén sárgásfehér fényponttal a tengelye körül forogva mutatna további, a forgással megjelenő-eltűnő 3-4 kékesfehér fénypontot, mintha ezek forgó hengerpaláston lettek volna, vagy inkább egy tengely körül keringtek volna. Sajnos a kézben tartott távcső mozgása és felbontása miatt ez már inkább érzet, mint halálpontos megfigyelés.

A fény haladási útvonala a zenit körül ÉNY-DK irányból átváltott keletire, a lassú mozgás miatt az irányváltás csak a távolodása közben tűnt fel. Körülbelül további 5-10 perc alatt, a csökkenő fényerővel a horizont fölött kb. 30 fokos szög alatt fénye beleveszett a csillagos háttérbe.


A mozgás jellege és sebessége alapján az egyetlen "földhözragadt" tippem egy éjszakai hőlégballon-túra, de egyrészt ehhez túl magasan volt (ha szokványos méretű hőlégballon, akkor minimum 2000 méteren kellett lennie, különben a csillagok kitakarása kirajzolta volna az alakját), másrészt a fűtőláng-fények nem látszottak (éjszakai ballonozásnál a láng halványan vibrálva kivilágítja a ballont fűtéskor, itt ilyen nem volt), a többi világítás meg nagyon nem szokványos volt.

Más, nem csípőből cáfolható alternatíva nem jut eszembe.

Ha hőlégballon volt, akkor szándékosan és ügyesen másnak akart látszani.


Ennyi.

2016. szept. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!