Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Aki érdekel az ufológia azt...

Aki érdekel az ufológia azt mi "billentette át" a szkeptikus hozzáállásból az érdeklődővé?

Figyelt kérdés

Ufológia mint olyat úgy értem, hogy lehetséges nem földi eredetű intelligens élet után kutató témák


Én pl, nem 1 vagy 2 okot, hanem jó párat tudnék sorolni, de érdekelne, hogy ti, hogy vagytok ezzel?



2016. nov. 29. 18:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%
Engem azok az a dolgok lettek gyanúsak, amit a kormányok s azok szervei összehazudoztak egyes ufo ügyekben. Az emberben rögtön felmerül, miért? Mi oka van egy nyilvánvaló hazugsággal előállni, ha nincs hír hallgatok, no comment. Meteorológiai ballon tényleg?:D Azt kellett két autóval elszállítani, hát belefér egy táskába. Meteorógiai ballon és komolyan kiszáll miatta az amerikai hadsereg az orvosi team-mel, az FBI-jal? LOL Na ilyenek miatt figyeltem meg jobban a hasonló ügyeket.
2016. nov. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
nekem is valahol itt kezdődött
2016. nov. 29. 21:32
 3/17 anonim ***** válasza:
44%

Kevered a fogalmakat.

A szkeptikus igenis érdeklődő, mert ha érdektelenné válik, nem gyarapszik tudása!

Az, hogy érdekel valami, nem jelenti azt is, hogy hiszek is benne.

Érdekel az ufológia, mert minnél többet ismerek belőle, annál jobban megerősíti szkeptikusságom.

2016. nov. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

A szkeptikus hozzáállás, számomra egy fajta passzív érdeklődés, túl hamar feladja,


persze az is igaz, hogy vannak dolgok amiknek még nincs itt az ideje, pl elektromosságot ha 500 éve valaki tudományos körökben bejelenti, egészen biztos kiröhögik

2016. nov. 30. 18:22
 5/17 anonim ***** válasza:
36%
Én azt tapasztalom a szkeptikussság egy hobbi. Szeretnek szembehelyezkedni másokkal, magukat fényezni, az intelligenciájuktól elájulni. Pedig jó lenne velük vitatkozni, nagyon érdekes beszélgetéseket lehetne folytatni, de mikor megszólalnak egy témában már lejön abból amit mondanak, hogy nem jártasak benne, egyszerűen nincs meg az ismeretanyaguk róla a beszélgetéshez.
2016. nov. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

igen még esetleg annyit hozzátennék, hogy a szkeptikus az általában nem kérdez, vagy rossz kérdéseket tesz fel


Persze aztán vannak nagyon híres szkeptikusok pl Stephen Hawking akinek a egy bizonyos területen elképesztő nagy tudása van, viszont máshol meg teljesen "bezárja az új infó áramlást"


A világot általában nem szkeptikusok szokták megváltoztatni ez is köztudott :D

2016. nov. 30. 23:16
 7/17 anonim ***** válasza:
44%

"A világot általában nem szkeptikusok szokták megváltoztatni ez is köztudott :D"


Ez nagyon igaz, ezeken az embereken nevettek mindig, minden korban az adott kor szkeptikusai. És természetesen nem együvé sorolandó S.H vagy a mi Vágónk az itt rendszeresen kommentelőkkel akik lesben állnak, hogy ha felbukkan pl. egy UFO topik azonnal megszállják egy briliánsat humorizálni, ami általában a divatos lumbulábizást jelenti :D

2016. dec. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Unatkoztam izgalomra vágytam
2016. dec. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%

Ismered a latin mondást?

"Dubito ergo cogito, cogito ergo sum!".

.

A szkeptikus érvekkel, megismételhető kisérletekkel alátámasztható valamit vall magáénak.

Eszmeiségének alapja a kételkedés és gondolkodás.

Ahhoz, hogy józan ésszel kételketni tudjon, meg KELL ismernie azt a tárgykört, amiben tenni akarja.

.

Nagyon sok szkeptikus jobban ismeri azt, amiben kételkedik, mint az abban vakon hívő!

2016. dec. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
40%

"A világot általában nem szkeptikusok szokták megváltoztatni ez is köztudott :D"

Tehát még mindig hinni kell, hogy lapos a Föld?

2016. dec. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!