Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Szerintetek létezik értelmes,...

Szerintetek létezik értelmes, intelligens életforma a Földön kívül? Ha igen, előfordulhat hogy az emberi faj kapcsolatba került velük az idők folyamán?

Figyelt kérdés
2019. febr. 27. 16:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Igen,igen.

Bele gondoltak,hogy egyáltalán mekkora is a világegyetem?! Úgy hogy lehetetlen,hogy ne lennének intelligens lények a Földön kívűl.

2019. febr. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Gondolok itt az ókorra (Mezopotámia, Egyiptom, Görögország, Róma). Vagy mi a helyzet pl. a Nyugat-afrikai dogon nevű törzzsel, akik azt állítják hogy a Szíriusz csillagképből ide látogatott lények támogatták kultúrájukban és néger, "primitrív" bennszülöttek révén hihetetlen átfogó ismeretekkel rendelkeznek a csillagrendszerekről?


Én teljesen laikus vagyok ebben a témában, engem csak a mások meglátása érdekel.

2019. febr. 27. 16:36
 3/14 A kérdező kommentje:

1 #

Amúgy ha már itt tartunk:


A mi galaxisunkban jelenleg kb. 100-400 milliárd csillag található. Tételezzük fel azt, hogy csak minden 1 milliomodik csillag rendelkezik bolygórendszerrel és azok közül is csak minden 100. rendszerben található legalább egy olyan jellegű bolygó, mint a Föld. Ha ahhoz a nagyon primitív és földhözragadt gondolkodásmódhoz ragaszkodunk, hogy csupán a Földön találhatók elengedhetetlenül szükséges feltételek az élethez, még akkor is legalább kb. 1000-4000 számú bolygó fordulhatna elő CSAK A MI GALAXISUNKBAN ahol minden előfeltétel adott egy minden bizonnyal értelmes élet kialakulásához. Ha pedig az értelmes élet létrejött, mi a kizáró oka annak, hogy adott esetben azok a lények gyorsabb ütemben érjék el a fejlettségük csúcsát hozzánk képest? És ez csak a MI GALAXISUNK volt, mi a helyzet az egész (általunk ismert) Világegyetem 100-800 milliárd szám közötti galaxisával még akkor is, ha csak minden 10 milliomodik galaxis rendelkezik csillagrendszerekkel? Ezek csupán teljesen laikus feltételezések, de még így is a nagy számok törvénye dominál.


De én igazából akkor is arra vagyok kíváncsi, hogy másoknak mi a meglátása ezzel kapcsolatban.

2019. febr. 27. 16:39
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem van. Tanulmányozd a Fermi paradoxont.
2019. febr. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Simpleasthat ***** válasza:

Igen,szerintem léteznek és az ókori Egyiptomban de lehet hogy már Atlantiszi civilizációban is komoly szerepük volt.

A dogonokról hol olvastál?

2019. febr. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Persze,nézd meg az E.T-t.
2019. febr. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy igen létezik sőt sokkal értelmesebbek is. Az emberiség egy genetikai hulladék lehet a világegyetemben
2019. febr. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem túl nagy az univerzum ahhoz, hogy mi legyünk benne az egyetlen intelligens életforma, elég arrogáns gondolat lenne :) A kapcsolatban nem lennék annyira biztos, de szerintem ennek még mindig sokkal több esélye van, mint például annak, hogy létezik bármilyen isten.
2019. febr. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát először is, hiába van sok naprendszer, meg sok sok galaxis, a mi naprendszerünk eléggé egyedi. Ebben az egyedi naprendszerben is sok sok faktornak kellett összejönnie hogy egyáltalán összetettebb élet kialakult és onnan az hogy egy intelligens faj kialakult annak megint csak kismillió szerencsés faktor együttállása kellett. De a galaxisunk nagy, az univerzum még nagyobb. Előfordulhattak intelligens civilizációk, de annak az esélye hogy azok pont a mi időnkben léteztek minimális és az hogy olyan közel és olyan fejlettek hogy azok ide tudtak utazni az teljes mértékben kizárt. Az más kérdés hogy már eleve az ide utazás sem lehetséges a fizika mai állása szerint még a legközelebbi naprendszerből sem.
2019. febr. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

9 #


"Ebben az egyedi naprendszerben is sok sok faktornak kellett összejönnie hogy egyáltalán összetettebb élet kialakult és onnan az hogy egy intelligens faj kialakult annak megint csak kismillió szerencsés faktor együttállása kellett."


Miért tartják a tudósok elképzelhetetlennek a földi életet, ha pl. nem egy Földhöz hasonlító bolygóról beszélünk? Nem jöhet létre összetett és adott esetben értelmes élet olyan környezetben is, ami mondjuk az ember számára ellenséges? Merész dolog ilyesmit állítani, amíg nincs feltérképezve teljes mértékben a Világegyetem (vagy legalább a mi galaxisunk).


"Hogy egy intelligens faj kialakult annak megint csak kismillió szerencsés faktor együttállása kellett"


Ennek az állításnak egy mára már sok sebből vérző, elavult múltszázadi elmélet - hangsúlyozom ELMÉLET (feltevés, hipotézis, feltételezés, elképzelés, teória) - az alapja. De 100%-osan (magyarul az egész Univerzum törvényeire kiterjedően) szilárd és megcáfolhatatlan bizonyító erővel nem rendelkezik - sőt még annyival sem, hogy itt a Földön megállja a helyét.


"Előfordulhattak intelligens civilizációk, de annak az esélye hogy azok pont a mi időnkben léteztek minimális és az hogy olyan közel és olyan fejlettek hogy azok ide tudtak utazni az teljes mértékben kizárt. "


Mit is jelent pontosan az "idő" fogalma? Miért kell mindent a "Földi viszonyokhoz" igazítani? 1 év itt a Földön nem biztos hogy ugyanúgy 1 év a Világegyetemben.


"Az más kérdés hogy már eleve az ide utazás sem lehetséges a fizika mai állása szerint még a legközelebbi naprendszerből sem."


Azért, mert az ember magából (és az adott fejlettségi szintjéből) indul ki, az még nem ad indokot arra, hogy minden más eshetőséget kizárjon ill. elutasítson. Csak azért, mert mi még a fénysebességgel való utazásig sem jutottunk el, az nem jelenti még azt, hogy más fajok időközben a fénysebességen is túljutottak.


Az a baj a mai emberrel, hogy mindig magából indul ki és mindent a saját nézőpontjához próbál igazítani. Arról pedig, ami ütközik az ő nézőpontjaival, már csak elvből sem vesz tudomást. A lehetőségét meg teljes mértékben elutasítja és kizárja. A "tudomány" ezáltal jut mindig zsákutcába.

2019. márc. 1. 09:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!