Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárni valakitől, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvárni valakitől, hogy tegyen le valamit az asztalra, ezt tényleg szeretetnek lehet nevezni?

Figyelt kérdés

Sokat elmerengek azon, hogy milyen szeretet az, hogy akkor foglak szeretni, hogyha felmutatsz valamit és elég életképes képes vagy e? Azon is elgondolkoztam, hogy azt nézni, hogy ki mennyire életképes az nem fasizmus? Itt most nem a fasiszta Olaszországra és a náci Németországra gondolok, hanem az ideológiájára. Magyarán, aki nem tudott sok mindent felmutatni, mert mondjuk alsóbb osztályba született, abba rúgjunk bele még egyet, alázzuk meg, meg is halhat, éljen az életerős gondok nélküli egyén. Ez antikrisztusi is, mert a Jézus azokat segítette meg, akik bajban voltak.

Én nem tudnék komolyan venni olyas valakit, aki mondjuk a pénzemért, végzettségemért, pozíciómért "szeretne". Ez hol szeretet? Még, ha vonzónak tartanám a külleme alapján se kéne, mert nem szeretnék társas magányban élni. Ezt látom az unokatesómon is van barátnője, de tökre magányosnak találom, mivel a kapcsolatuk nem az a meghitt, szereteten alapuló hangulatos kapcsolat.

Az itteni kérdéseknél is látom ezt a Balázska jelenséget. Nem tudom, hogy ő kicsoda, de szerintem szemétség úgy hozzáállni valakihez, hogy azt se tudják kicsoda, mit élt át, miért van ebben az élethelyzetbe, helyette ítélkeznek, aláznak és még csodálkoznak azon, hogyha lefasisztázom őket, mivel ez a viselkedésük embertelen, ha valaki segítséget kér, azon segíteni kell és nem belerúgni, egy pár szép szó, szép mondat sokat tudna segíteni a másikon.

Mások megaláztatása helyett azokat a kérdéseket tettem fel magamban és a barátaimnak is, hogy szükség van hierarchiákra, rangokra, nyertesekre és vesztesekre, tényleg ez a rendszer a kánaán, ami az emberi kapcsolatokat elidegeníti, tönkreteszi,? Tényleg az emberi természettel lenne egyenlő? Mi nem hiszünk a hierarchiába, a versenyben, hanem abban, hogy békén kéne hagyni mindenkit, hogy úgy élje az életét ahogy szereti. Mi nem látjuk azt, ennek a rendszernek van létjogosultsága és a marxista gondolkozást kéne tovább vinni. Tudom, hogy utóbbi mondatommal nem leszek valami népszerű, de nem látok jobb útvonalat.


2019. aug. 5. 20:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Azon nem lehet segíteni, aki nem akar magán segíteni - ezt tudtommal még Jézus is elismerte. :)

Amúgy meg mégis milyen segítségre gondolsz a folyton panaszkodó, de a helyzetükön változtatni képtelen férfiak esetében? Szánalomszexre? Tanácsot (használhatót) hidd el, kapnak bőven... tudod mi a válaszul rá? Kifogás, fröcsögés, gyűlölködés. Vannak már előzményei annak a "lenézésnek", amiről te írsz. Nekem is elfogyott már a türelmem jónéhány felhasználóval szemben, akiknek elég sokáig próbáltam segíteni, de folyamatosan csak a kifogásokat gyártják.

2019. aug. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%

A világ, amiben élünk úgy s**r, ahogy van. Amit/ahogy az emberek reagálnak rá, azok csak tünetek. Megnyugtatlak, lesz ez még rosszabb is :) Eddig két filmben láttam olyan társadalmi berendezkedést, ami az emberiséghez méltó lenne, az egyik az Avatar (ezt nyilván sokan ismerik), a Na'vik társadalma gyakorlatilag tökéletes (volt, amíg a földi ember be nem tette a lábát közéjük). A másik ilyen film Az időgép, de ott is csak egy olyan távoli jövőben ábrázolnak már ilyen társadalmat, ahova úgy jutott el a főszereplő, hogy szándékosság nélkül, véletlenül túlpörgött a számláló.


Szerintem az az ember követte el a megbocsáthatatlan/megoldhatatlan hibát, aki az első cölöpöt leverte a földbe azzal az üzenettel, hogy "ez az enyém".


Évezredes problémák ezek, nyilván nem mi fogjuk megoldani és figyeld meg, hogy le leszek pontozva én is, mert túlságosan utópisztikus a látásmódom :) Az biztos, hogy az egész modernkori rabszolgasággal együtt (amit sokan nyilvánvalóan észre sem vesznek, hogy tényleg ebben élünk) emberhez méltatlan körülmények vannak most a Földön. De ne becsüljük le a hatalmasságokat sem (nyilvánvalóan méltó ellenfelek), sikerült tökéletesen elfelejtetniük velünk az ittlétünk valódi okát és célját.

2019. aug. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, nem olvastam el a kifejtést, de a fő kérdésre azért reagálnék.


A "tegyen le valamit az asztalra" dolog nem a szerelemhez fontos. Hány meg hány olyan panaszt lehet olvasni, látni, hallani, hogy férfiak és nők egyaránt olyan semmirekellő, akár gonosz, kifejezetten káros hatású személyekbe szeretnek bele, mert "csak". A szerelem vak, és valóban nem számít, hogy mit tettél le az asztalra, letettél-e bármit is.


VISZONT. A spontán szerelembeesést is lehet irányítani, hogy az ember élete ne visszafelé, hanem előrefelé haladjon. Szép dolog a szerelem, de nem sokra mész vele, ha egy hűtlen ingyenélőbe szeretsz bele, aki folyton bánt és lehúz anyagilag, érzelmileg és mindenhogy. Ha már előre kiszűröd (megpróbálod kiszűrni) ezeket az embereket, akkor máris megvédted magad egy csomó egyértelmű, jövőben valószínűleg fájdalmas szituációtól. Most maradjunk a drasztikus végletes példáknál- ha beleszeretsz egy alkoholistába, mert miért ne szeretnél bele, millióan megteszik, ez naponta megtörténik, akkor azért hosszú távon a te életed is nehezebb lesz, és amikor végül már nem bírod tovább, addigra már talán gyereketek is van, és egyébként is olyan nehéz elhagyni és saját magad jobb irányba terelni, mert hát szereted. És ne érts félre, a szerelemben, szeretetben a másik embert is igencsak nagyra tartod, de neked is csak egy életed van, ahhoz, hogy a legvégén amikor az utolsó pillanatban lepörögnek előtted az események, ne megbánást, hanem őszinte örömet és boldogságot érezz, ahhoz igenis kell néha olyan tudatos döntéseket hozni, ami egyszerűen túlmutat a szimpla szerelmen és önfeláldozáson. Önzőség vagy sem, a párod bármikor megcsalhat, elhagyhat, akármennyire is szereted, de neked örökre magaddal kell együtt élned, egyáltalán nem mindegy akkor, hogy magadnak okozol örömet a döntéseiddel, vagy mindig másoknak akarsz megfelelni, másokért akarsz élni.


Ezért van az, hogy sokan előre gondolkodnak, és elvárnak bizonyos dolgokat a jövendő társuktól. Nem azért, mert ez a szerelem feltétele, hanem önvédelemből próbálják meg kikerülni azokat a forgatókönyveket, amikről előre tudni lehet, hogy problémát okozhatnak hosszú távon- most teljesen mindegy, hogy ki mit szab meg, ez abszolút egyéni, akár anyagiakban, akár tanulmányokban, akár megjelenésben, csak hogy a leggyakoribbakat említsem, de mindenkinek van olyan heppje, amiről előre tudja, hogy neki az fontos a hosszú távú együttéléshez, a családalapításhoz, és ennek megfelelően keres párt. Mert minek pazarolnád mondjuk te az időd és energiád egy olyan nőre, aki a legkevésbé sem felel meg az általad elképzelt képnek, akiről tudod, hogy úgyis csak veszekedés lesz vele folyton (mittudomén, te keményvonalas, vallásos jobboldalt képviseled, ő meg mondjuk egy hibbant hippi), csak azért, mert "nem az számít". De, igenis számít. Csak nem a szerelem kedvéért.


Kicsit hosszan kifejtve, de remélem érted a lényegét.

2019. aug. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

Hopp, ki kapta az első 0%-ot? :D

"A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik."


"s figyeld meg, hogy le leszek pontozva én is, mert túlságosan utópisztikus a látásmódom :)"

10 percen belül, nincs több kérdésem :D

(#2)

2019. aug. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Az nem szeretet, hogy hagyod a másikat ülni a szarban és végignézed, ahogy az egész élete egy szemétdombbá válik, szó nélkül engeded neki, hogy semmit az ég világon ne érjen el. Ez minden csak nem szeretet.

A szeretet az, amikor fontos neked a másik élete. Fontos neked, hogy jól éljen. Fontos neked, hogy elérje azokat a dolgokat amiket akar és igen, noszogatod, elvárásokat támasztasz vele szemben és terelgeted a jó irányba. EZ a szeretet. Ezzel teszed a párodnak könnyebbé azt, hogy elérjen dolgokat.

Az a dolog amiért a leghálásabb vagyok a páromnak pontosan ez. Hogy lebsz néha ha fel akarom adni. Hogy cseszeget azzal, hogy tegyem oda magam és hozzam ki a maximumot mindenből. Hogy tanácsot ad, hogy támogat. Hogy nem hagyja, hogy egy semmirekellő legyek. Persze, a motiváció nagy részének belülről kell jönnie de ezerszer könnyebb ha van melletted valaki aki nem hagyja, hogy ne érd el az álmaidat. Ez az igazi szerelem nem pedig az amikor hagyod, hogy a másik egy lusta semmirekellő legyen.

2019. aug. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Megint valaki aki kitalál egy ideológiát csakhogy ne kelljen energiát raknia a fejlődésébe. Ez a gondolatmenet bravúrosan rossz: minek legyek gazdag, tanult, minek legyen jó állásom, biztos csak amiatt lenne nőm, aki hiába lenne fullos nem kéne. Persze a valóságban kéne, de ez más téma. Az élet nem tündérmese, ahol megtalálod a hozzádillő párt, és egyből összeálltok mint a puzzle. Mindkét fél részéről lehetnek elvárások, mindkét félnek tudnia kell alkalmazkodni, fejlődni. Szerinted mindenki fogadjon el mindenkit úgy, ahogy van, de azért te kritizálhatod a társadalmat. Nekem sosem célom belerúgni senkibe, de ha ez a sok siránkozó gyk-s pasi legalább annyi energiát fektetne saját magába, mint a picsogásaiba, akkor legalább lenne haszna. Nem hat a szép szó már rég. Annyira agymosottak és depressziósak sokan, hogy szinte kívánod hogy egy virtuális belerúgással kizökkentsd őket ebből a sehova sem vezető állapotból.
2019. aug. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#3 Értem a lényeget, de nem értek vele egyet. "Mert minek pazarolnád mondjuk te az időd és energiád egy olyan nőre, aki a legkevésbé sem felel meg az általad elképzelt képnek."

Pl. ezzel. Sokáig azt hittem, hogy idálképet kell kergetnem, mert csak úgy tudok beleszeretni a másikba, hogy elképzelem milyennek lennie és, ha attól eltér, akkor nem lehetek boldog. Miért ne lehetnék? A szerelem pont azért szép, hogy olyanba szeretek bele, akit eddig nem is ismertem, de annyira megfog a személyisége, tekintete, a hangja, a stílusa, életfelfogása, hogy arra jövök rá, hogy minek is voltak ideálképeim.


Szerintem a pénz jelenléte is megkárosítja a kapcsolatokat, szerintem vagy alapjövedelemre vagy pénznélküliségre lenne szükség ahoz, hogy elkerülhető legyen az alkoholizmus és a semmirekellőség. Aki alkoholista, mint mondjuk az a Balázska, nem jó kedvükben lesznek alkoholisták, hanem annyira nem bírják a rideg a valóságot, hogy elakarnak menekülni benne. Egyik barátom filozófus alkat és nem talál semmilyen munkát, amivel megfizethetnék, rengeteg ír, olvas, előadásokat tart egyetemeken és nem mindig fizetik meg, ha megfizetik akkor alig kap valamit. Még ezek után van pofája valakinek ellenezni az alapjövedelmet, ami emberek millióit húzná ki a szarból? Annyi minden van ami jobbá tehetné a társadalmat, ha lenne erre akarat.

2019. aug. 5. 21:17
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Az életképesség, ahogy a nevében is van, az élethez kell. Nagyon nem érted a dolgokat.
2019. aug. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#5 Nehezen tudom elképzelni azt, hogy valakinek az legyen a célja, hogy szemétdombá váljon az élete. Ha valakihez szeretetteljesen állnak hozzá, akkor nincs az az isten, hogy lejt menetben menjen.

A motivációval úgy vagyok, hogy minek akarni? A motivációnak belülről kell jönnie és nem kényszerből, hanem örömből. Az rég rossz, hogyha cseszegetik egymást, hogy haladjon a másik. Erre nem értem miért kell büszke lenni, miért kell csesztetni a másikat? Miért kell kényszeresen haladni? Ezért nem tartom a kapitalizmust kánaánnak, mert csomó kényszeres elemei vannak, ezek miért lennének szükségesek? Az ember miért ne csinálhatna mindent örömből? A kényszerek meglétével van a probléma és nem azzal, hogy valaki nem akar olyat csinálni amit nem szeret és ezért rákell húzni a semmirekellő jelzőt.

2019. aug. 5. 21:26
 10/18 A kérdező kommentje:
#8 Ki mondja meg azt, hogy kell? A tőkésosztály? Nekik kell irányítania az életünket?
2019. aug. 5. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!