Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy egy viszonzat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges, hogy egy viszonzatlan szerelem ennyire megváltoztassa a személyemet?

Figyelt kérdés

Gazdag, elkényeztetett ,flegma úrifiú voltam, burokban nőttem fel, megszoktam, hogy nekem mindenem megvan. Elég egoista voltam, nem foglalkoztam másokkal csak magammal, ártani mondjuk soha nem ártottam senkinek és azt hittem, hogy ez elég, hogy kényelmesen elvegetálok és így elvagyok élvezem az életet,mosom kezeimet,mert végül is nem bántok senkit.

Aztán jött az életembe egy lány,aki nem viszonozta az érzéseimet, de teljesen megváltoztatta az életemet. Mert az ő hatására rájöttem, h nem körülöttem forog a világ, h valójában egyáltalán nem vagyok különleges, és nem helyes az a mentalitás, hogy csak magammal foglalkozom. Hanem pont hogy a valódi boldogságot az értékes cselekedetekben való részvétel hozza meg, amikor az ember önzetlenül tud adni valakinek. Önzetlenül tudtam őt szeretni, és el tudtam fogadni,amikor kimondta, h nem lehet köztünk semmi,és szeretettel búcsúztam el tőle. Még mindig hiányzik, de már elenedtem magamban az utána való vágyódást. Bár ebből nem lett végül semmi, de azóta azt érzem, h teljesen megváltoztam, sokkal tevékenyebben részt veszek abban, hogy másoknak segítsek, sokkal jobban odafigyelek másokra. Az ő hatására annyi mindenre ráébredtem, emiatt persze iszonyúan szenvedtem. Nehéz szembenézni a valósággal, de valamikor el kell kezdeni.


2019. aug. 11. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtörtént, akkor lehetséges.
2019. aug. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
13%
Nem lehetséges.
2019. aug. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, egy-két nevelési sajátosságot rendesen helyre tud tenni a társkeresés.

Ott az ember őszintén azt kapja, amit "megérdemel"

Ha a szülők valamit elszúrtak, garantáltan a gyerkőc szívni fog felnőtt korában.

Komolyan nem értek sok szülőt, miért csinálja azt, amit.

Feltétel nélkül agyonkényeztet, feltétel nélkül dicsér, stb.

Az ember legszerencsésebb egy olyan társsal, legyen az férfi, vagy nő, aki abszolút el volt nyomva. :(

Idomul, alkalmazkodik, támogat, odaadó, stb.

Halálom, amikor agyonkényeztetett nők támadják a kedves, visszahúzódó lányokat, meg azokat a férfiakat, akik irtóznak az elkényeztetett nőktől, akik dominánsak akarnak lenni egy párkapcsolatban, és nem, nem értik ez miért baj....

2019. aug. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kikerültél a burokból, a megszokásokból, eddigi tapasztalatokból.

A személyiséged kilépett az egó körüli forgásból, és rájöttél, hogy képes vagy szeretni, ami egy új élményt jelentett, új lelkiállapotot hozott létre, mivel képes lettél adni. Mivel nem magad lett a fontos, hanem a másik, ebből látható, hogy átlépted az egó küszöbét, és ki tudtál lépni az önzésből. Ez az első lépés a jó kapcsolathoz, de ennek kölcsönösnek kell lenni. Itt tapasztalod meg, hogy magad előtt nem az "én" a fontos, hanem "ő", ha pedig kölcsönös, akkor "mi".

Ez lélektani dolog, a pszichológia is foglalkozik vele, és egy párkapcsolat alapja, hogy ne az énjük körül forogjanak az emberek, hanem tudjon a másik személye fontos lenni az énjük mellett. Másrészt nem hiszem, hogy túl vagy rajta, ha a személyiségedben ilyen változást hozott, hanem köti az ember agya ezeket a dolgokat a másik személyéhez, és rosszabb esetben a hiány rögeszmét is szülhet, amikor az ember elvakultan hiszi, hogy a másik az igazi. Ezzel sem lenne baj, ha megvalósul, akkor működött a dolog.

2019. aug. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!