Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti inkább maradi vagy modern...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti inkább maradi vagy modern elveket preferáljátok és miért?

Figyelt kérdés

Én férfiként jobban szeretem a modern nemi szerepek nélküli felállást, mert szerintem egy részt felvilágosultabb, másrészt felszabadultabb, mivel nem kell előre legyártott férfi minták közül válogatnom és, a felszabadulás jobb, boldogabb kapcsolatokat eredményez.


Nem tekintek magamra vadászként a nőt nem nézem prédának, a kezdeményezéssel is pont így vagyok azt szeretem, hogyha spontán alakul minden, amelyik nő szerint ez a férfi feladata azok a természetességet öli ki az ismerkedésből. Házimunkát teljesen közösnek tekintem, nem hagynám, hogy ő végezze az egészet, cserébe nem szeretném, hogy elvárja tőlem a barkácsolást, ezermesterkedést mivel nincs jó kézügyességem.


Azt vettem észre sajnos, hogy itt M.O.-n legtöbben maradi elveket vallanak és ezzel nem tudok mit kezdeni. Volt mikor próbáltam elmagyarázni azt, hogy ezek csak társadalmi konstrukciók, de mintha nekik fontosabb lenne a szüleik neveltetése, környezetük elvei, mint a kritikus gondolkozás.


Azt vettem észre, hogy ez összefügg a magyarok liberalizmus utálatával és a nyugat ellenességgel, pedig az lenne az ésszerű, hogyha fejlettebb országoktól vennénk példát. Emiatt tartom skandináviát minta térségnek, mert ők szinte teljesen túlléptek a maradiságokon.


2019. aug. 12. 07:05
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Nekem a kettő közül bármelyik jó, csak azt nem szeretem, amikor a nőknek csak az kell az egyenjogúságból, amivel ők járnak jól.
2019. aug. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném hogy ez politikafüggő lenne egy olyan pár esetében, ami erősen adná magát, a helyzettől, tehetségtől függően.

Vannak nők, akik életterüknek tekintik a konyhát, a gyerek körüli sürgölődést, és ha oda bemerészkedik egy férfi, rájuk jön a dühroham.

De pl tegnap az OBI vízvezeték-szerelési részén szinte csak fiatal csajok voltak. Csak néztem...

Nem vagyunk egyformák.

Szerintem mindenki csinálja azt, amihez kedvet érez, amihez meg nem érez, azt hagyja a francba.

1x élünk.

2019. aug. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

Én a hagyományos szerepeket szeretem, a férfi attól vonzó számomra, ha férfiként viselkedik, én pedig szeretek nő lenni. Ettől függetlenül amíg nincs gyerek, dolgozni fogok és közös a házimunka. A liberalizmusban neked melyik része tetszik? Az, hogy nem neked kéne kezdeményezni, mert lusta vagy? Meg nem kéne farigcsálnod, mert nem tudsz? Ennek semmi köze a liberalizmushoz, ennek csak ahhoz van köze, hogy lusta vagy.


Egyébként nyugaton is a hagymoányos felállás a jellemző(látszik, hogy sosem éltél ott, csak a hírekben hallott dolgokból gyártasz elméleteket), apuka dolgozik, anyuka max részmunkaidőben, amúgy meg a gyerekekkel van. És ez így nagyon jól működik. Legalábbis a gazdag elit rétegnél így van(több nyugati országban is voltam már babysitter gazdag családoknál, úgyhogy tapasztalatból mondom), a szegényebbeknél viszont a nő is dolgozik, mert még 2 fizuból sem tudnak jól megélni. De ha apuka keresne eleget, ott is a hagyomány felállás működne. A skandinávok tényleg nagy feministák, de senki nem mondta, hogy ez jó. Sőt nekem egyszer volt norvég párom és azt mondta, hogy iszonyatosan örül annak, hogy mellettem tud férfiként viselkedni, mert a norvég nők olyanok, mint az amazonok :D

2019. aug. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Az emberek többsége nem maradi-modern elvek mentén választja ki, hogy mi tetszik neki, inkább a cherry picking 🍒


Azaz, a neki előnyös dolgokat akarja, legyenek azok kinzervatívak vagy modernek, a neki előnyteleneket pedig elveti.


Nagyon kevesen értik meg, hogy a modern, felvilágosult hozzáállás, nem csak a hátrányok elvesztésével jár, de bizony a régi előnyöket is le kell adni.



És ez nemektől független, a férfiak és a nők között is szép számmal vannak azok, akik így képzelik a modern életet, hogy minden tűnjön el a hagyományosból, amit nem szeretnek, de minden maradjon, ami akkor nekik volt előny.


Például:

- nőknél: egyenjogúság van mindenben vs. a férfi dolga dolga fizetni a randit, programot, hiszen ő a férfi

- férfiaknál: egyenjogúság van, a nő is szálljon be a költségekbe vs. a házimunka, gyerek nevelés női feladat

2019. aug. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
24%
Én azt preferálom, hogy hagyjanak békén a nők a hülyeségeikkel, hisztijükkel, meg az teljesíthetetlen elvárásaikkal. Egy kapcsolatomben sem voltam olyan boldog, és nyugodt, mint most-egyedül.
2019. aug. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Szegény #5-ös. Nagyon lelett pontozva, pedig igazat írt!
2019. aug. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!