Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit ér egy pszichológus az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit ér egy pszichológus az önbizalomhiányra? Mit változtat meg ha egy emberrel megosztom a problémáimat?

Figyelt kérdés
A sok csalódás óta élni sincs kedvem. Engem semmibe vesznek a pasik.
2019. aug. 17. 16:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Talán mert ő sokkal tájékozottabb a témában, mint te, tudja, hogy mit csinálj vele, hogyan fejlődj, rá tud vezetni a hibáidra, felszínre hozza a benned rejlő dolgokat.

Gondolom egyik csalódásodból se tanultál, és újra és újra elköveted őket.

2019. aug. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy pszichológus jó esetben nem csak hallgat, de segít is. Persze nem úgy, hogy megmondja mit kellene tenned (ahogy sok wannabe tanácsadó), hanem kérdez, visdzakérdez, és nem hagyja, hogy őszinte magyarázat nélkül, felületes válaszokkal kitérj a miértek megtalálása nélkül.


Persze, nem csodatevő, ha te nem vagy együttműködő, ha befeszülsz, ha be akarod bizonyítani neki, hogy nem megy, akkor nem is fog.

2019. aug. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

Semmit. A pszichológus csak a tüneteket kezeli. Ha a problémát akarod megszüntetni, akkor kezdj el dolgozni saját magadon. Figyelj belülre, meditálj.

Magát a személyiséget kell felszámolni, amiből minden fájdalom ered.

2019. aug. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó szakember tudja hogyan kell felépíteni az önbizalmat, mert azzal senki nem születik, az egy személyiségfejlődés eredménye és megfelelő impulzusok támogatják a kibontakozását.
2019. aug. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
Egyébként az emberek tipikusan önmaguknak hazudnak a legszívesebben. Nézd meg például, hogy azok az emberek, akik papíron le akarnak fogyni, milyen komplex énhazugság halmot tudnak építeni aköré, hogy miért nem, miért nincs idejük, miért nem megy, amiben nekik semmi szerepük.
2019. aug. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

Pszichológus vagyok. Elég kezdő, de évekig dolgoztam egyetemi kortárs segítőben, önkéntes helyeken és ott voltak bőven eseteim, önbizalomhiannyal is.


Az önbizalomhiányt általában a kudarc és traumaélmények által kialakult negatív énkép, énséma és az abból következő negatív gondolkodás okozza. (Általában, mivel rengeteg egyéb oka is lehet, plusz mindenkinek más a története.)


Folyamataban így néz ki a dolog:

Kudarcélmény, elutasítás -> negatív énséma (pl nem vagyok méltó a szeretetre) -> negatív hiedelem (mindenki elhagy) -> automatikus negatív gondolatok (ő is el fog hagyni) -> önsorsrontó cselekvések (bizalmatlanság, elutasítás) -> tényleg elhagyják ezek miatt -> a séma megerôsödik


Én kognitívos vagyok, itt először feltarjuk az alapvető okot, korrigáljuk az énképet, azonosítjuk és feloldjuk a kognitív torzítasokat, feladatokat adunk, hogy a kliens fokozatosan pozitív tapasztalatot szerezzen és kompetensebbnek érezze magát. A kognitív torzítás pl az hogy mindenből a negatívat látod meg.


Az hülyeség hogy a pszichológus csak a tüneteket kezeli, ez a terapia hosszától függ. 10 alkalom alatt igen, 100 alatt a személyiséget is fejlesztjük.


Kérdező, keress egy kognitív területen képzett embert, az remek az önbizalomhiány ellen.

2019. aug. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

6-os vagyok, azt még hozzátenném, hogy az ember nem gondolná, de elképesztően befolyásolnak minket a sémáink és hiedelmeink csak nem tudunk róla. Ezért követik el az emberek sokadszorra ugyanazt a hibát. Én ezeket látom meg és szembesítem vele a klienst.

Pont azokért a pillanatokért szeretem a szakmát amikor a kliens végre felismeri a sémáit és a homlokára csap, káromkodik, sír, vagy nevet hogy b.sszus tényleg milyen egyértelmű hogy mit csinált rosszul és miért, de magától sose jött volna rá. Hihetetlen felszabadultak utána. Kérdező, biztosra veszem, hogy benned nagyon aktívan dolgozik az elutasítottság sémaja, annak minden következményével együtt.

2019. aug. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

Hiába a sok motiváló kazetta/könyv, milliószámra jelennek meg veszik, mint a cukrot, (mert nagyon jó biznisz) de szerintem eredménye nem igazán van.

Szerintem az emberek alapvetően NEM egyforma lelkivilágúak, nem egyforma adottságúak, ezért hiába mondja azt a tréner, hogy "gyere csináld így és, így, látod nekem is is sikerült..."


Szerintem csak egy erőlködés, mint a PUA, ebből egy valalkinek lesz haszna, az előadónak. Olyan, mint az MLM vagy a TV shopos termékek, fel vannak tupírozva. Olyan mont egy bűvésztrükk.

Egy egérből sosem lesz oroszlán, arra születni kell, kb. Egymillióból egy ember képes gyökeres személyiségváltozásra, mert rendkívül nehéz feladat.

Tavaly öngyilkos lett Amerikában egy híres élemód tanácsadó, tréner aki milliókat inspirált, bátorított. Ennyit a háttérről, gondold tovább...

2019. aug. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
28%

Magamból kiindulva csak annyit írok, hogy egy pszichológus olyan mint halottnak a csók. Hiába tudja a szakirodalmat az emberi viselkedésről, viszont minden ember agyába és szívébe nem lát bele csak az előre leírt "okosságokat" tudja hajtani.


Nekem is volt válságos állapotom mikor 3 éves együttélés után a barátnőm elhagyott egy másik srác miatt. És ugye sokan azt ajánlották hogy beszéljem meg a problémáimat pszichológussal. Erre én azt mondtam hogy a pszichológus a bánatom nem tudja elmosni, a lelki dolgokat az idő rendezi. Eleinte rossz volt, sokat gondoltam rá és szerettem is. De jött egy elhatározás hogy nem siratom a múltat hanem rendbe teszem magam kívül belül. Sokat dolgoztam, nem jutott idő síránkozásra és szabadidőmben is inkább hasznos dolgokat csináltam itthon. Mint például barkácsolás, kertrendezés meg ilyenek. Ha volt is depressziós időszakom, hamar elmúlt a teendők lenyomták. Most meg visszagondolva ha az exem látom vagy hallok róla, hihetetlen módon örülök neki hogy így alakult és hogy mással lett boldog. Én meg várok az igazira, tiszta lappal.

2019. aug. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

9

A terápia lényege az adott emberre való reflektálás. Rossz szakembernél voltál.

2019. aug. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!