Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Pszichológussal szabad ismerke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pszichológussal szabad ismerkedni, vagy csak óvatosan, mert az akár veszélyes dolog is lehet?

Figyelt kérdés
Néhány levélváltás után kiderült, hogy pszichológus a lány. Arra gondolok, hogy nem fog-e vizsgálgatni, meg elemezgetni, mert hogy én nem látom magam kívülről, ő viszont lát, és látja milyen vagyok, hogy biztos ilyen meg olyan lelki bajom van, meg hogy gyerekkoromban biztos ez volt meg az, és majd elméleteket állít föl, meg diagnosztizál, meg hogy min kellene változtatnom stb. stb. stb? Szerintetek van ennek reális veszélye? Van valakinek ilyen szituációval tapasztalata?

#ismerkedés #pszichológus #diagnosztizálás #veszélyhelyzez #elemezgetés
2018. jún. 20. 12:14
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Minden pszichológus nevében írom,NEM,nem fog elemezgetni. A magánélet nem keverendö a munkával!
2018. jún. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem fog, megnyugodhatsz.
2018. jún. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Maximum jobban észrevesz dolgokat, de nem lesz zavaró, és mem fogja hangoztatni.

Én óvónőnek tanulok, és bár sokan nem tudják, teljes mértékben pszichológiára épül. Rengeteg gyerekpszichológiát tanulok, majdnem minden órám erre épült eddig. Anyukám nevelőszülő, és sokmindent észreveszek a gyerekeken. Pl:melyik szakaszban van, minek kell jönnie pár hónap után. Észreveszem, ha nem jó ütemben fejlődnek (és a nevelt gyerekek nagy része nem jó ütemben fejlődik) Én szoktam is rájuk szakszavakat használni, de eddig senki sem jelezte, hogy zavarná.

Ez igazából jól is jöhet.

2018. jún. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Az én feleségem is pszichológus. Ha nem mondaná, észre sem venném, nem kell félned, a való életben nem agyturkászok
2018. jún. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Ipari Vagány ***** válasza:
100%

Fene tudja, azért az ember nem feltétlenül tudja teljesen elválasztani a hivatását a magánéletétől. Ha mondjuk bicikli szerelő lennék, akkor megjavítanám a barátnőm bringájának hajtóművét (így most letoljuk a helyi bringaboltba), ha szobafestő lennék, kitapétáznám a lakását, de mivel informatikus vagyok, ezért a rémes állapotú laptopját javítottam meg, és felhívtam figyelmét arra, hogy ne rángassa hevesen a bekapcsolt gépet, mert megint tônkremegy a merev lemez. Cserébe ő, mivel gyógyszerész, tanácsokat ad az egész családnak, hogy mit szedjen és mit ne szedjen, és akár tud hozni olyan gyógyszert is, amiért normál esetben el kellene látogatni Dr. House-hoz receptért, de az embernek épp nincs kedve sorba ülni.

Ennélfogva nem biztos, hogy egy pszichológusnak nem tűnne föl valami rajtad "szakmai ártalomból" kifolyólag. Illetve egészen biztosan fel fog tűnni, kérdés az hogy szóvá teszi-e vagy sem.

2018. jún. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
magában biztos megbeszéli a viselkedésed okait, de nem fogja neked azt mondani, hogy a viselkedésed a gyermekkorod történéseiből ered. megtartja magának!
2018. jún. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Fog elemezgetni csak nem fogsz tudni róla. :)
2018. jún. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ettől nem kell tartanod... De hogyha úgy nézzü, akkor akár még hasznod is lehet belőle . Én biztos nem félnék egy pszichológusnővel összejönni.
2018. jún. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Dehogy elemez. Max. annyira, mint a társát ,,elemzi" minden nő...
2018. jún. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem fog. Mások a keretei egy ilyen folyamatnak. Érzelmileg érintett. :) ;) A bringaszerelés más téma. Nem befolyásolja a sikeres munkavégzést az érzelmi érintettség. Pszichológusként igen.
2018. jún. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!