Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyiket tartjátok jobbnak:...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyiket tartjátok jobbnak: az élettársi kapcsolatot vagy pedig a házasságot? Ha igen/nem, miért?

Figyelt kérdés
Csupán kíváncsiságból kérdezem.

2019. szept. 13. 14:51
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
29%
Egyik sem. Prostihoz jobb járni.
2019. szept. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ha már valaki bemegy az anyakönyvvezetőhöz élettársi kapcsolatot bevezetni, akár össze is házasodhatna ennyi erővel, de ez az én személyes véleményem. Azonos neműeknek jó az élettársi kapcsolat, egyébként meg szerintem kb egyenértékű a házassággal,pár jogi apróságot leszámítva.
2019. szept. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
98%
Házasságot.
2019. szept. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
80%

Számomra a házasság magasabb rendű, mint egy szimpla élettársi kapcsolat.

Jelenlegi is élettársi kapcsolatban vagyok párommal, igaz, nem anyakönyvvezető előtt, tehát nem hivatalos ilyen szempontból, azonban ennek nincs is akkora súlya, mint a házasságnak.

Számomra a kapcsolat tetőpontja házasság, majd a szerelemgyerek megszületése.

Egy egészséges családcentrikus normához a házasság hozzá tartozik. Nagyobb felelősség, nagyobb elköteleződés és sokkal magasztosabb kiejteni a házasság szót, mint az élettársi kifejezést.

2019. szept. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
66%
Egyiket sem, mert nem ezektől lesz jó vagy rossz egy kapcsolat. Nekem ezek az általánosan hitt "szintek" meg mérföldkövek amúgy se jelentenek semmit, nem ezek szerint élem az életem.
2019. szept. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
57%
Egyiket sem.
2019. szept. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
40%
Egyiket sem. A házasság manapság csak a valláskárosultaknak fontos meg azoknak a begyepesedetteknek akik még mindig hisznek az elavult szimbolikájában. Egy szerződés még egy kapcsolatot se tett jobbá :D
2019. szept. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

A házasságot jobbnak tartom, mivel nem szeretnék 40 éves koromban is "pasim-csajom" kapcsolatban élni, meg ha esetleg gyerekem lenne, nem szeretném, ha a "páromnak" külön nyilatkoznia kellene róla, hogy ő ejtett teherbe.

Valamint akár tetszik, akár nem, az egész jogrendszer a házasoknak kedvez.

2019. szept. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Noblesse Oblige ***** válasza:
65%

Ez igazából attól függ... a pár életkörülményei határozzák meg kinek mi a jó.

Egyik sem jó vagy rossz és változó melyik a megfelelőbb.


Ezek számomra csak jogi kategóriák.

2019. szept. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem a házasság. mert talán az nyomatékosabb lehet.
2019. szept. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!