Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki minél jobban arra törekszi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki minél jobban arra törekszik, hogy férfias legyen akkor még inkább férfiatlanabb lesz?

Figyelt kérdés

Barátaimmal beszélgettünk erről, hogy mi úgy látjuk, hogy az a férfi, aki tetszelegni akar emiatt gyúrni jár, menő autókkal furikázni, törekedni jobb pozícióra, előadni a teljesen racionáls érzelemmentes domináns hímet, szerintünk pont emiatt lesz férfiatlan, mivel nem nőtt még fel. Annakidején mikor edzőterembe jártam, azt láttam az ott lévő férfiakon, hogy férfiasan néznek ki, de csak annak tűntek. Legbelül úgy éreztem, hogy még nem nőttek fel. Látszott az rajtuk, hogy a gyúrás miatt tartották magukat férfiasnak és nem a személyiségüktől, hogyha a kezükben nem lettek volna súlyzók és fele annyira lettek volna izmosak, azonnal férfiatlannak érezték volna magukat. A férfiasság nem külső tényező. Ugyanez jellemzi azokat is, akik azért tartják magukat férfiasnak, mert tudtak venni egy új fiatal bmw-t vagy audit. Egy felnőtt ember tudja jól, hogy egy boldog párkapcsolatért minimum önmagunkat kéne adni, ami nem abból áll, hogy jobbnak látszódjon, mint aki. Ha jól megnézzük alapjáraton nincs olyan, hogy jobb vagy rosszabb, minden ember értékes valamiben.


Személyes véleményem szerint, ennek az egész versengő nézetnek, hogy légy ilyen légy olyan, hogyha nőt akarsz magadnak van egy erős patriarchális fenhangja. Mivel mai napig lekezelően állnak a nőkhöz és ez a mi kis országunkra hatványozottan igaz, azt terjesztik, hogy mivel a nők butábbak, ezért ösztönlények és emiatt légy izmos, legyen sok pénzed, menő autód, ezekért fog téged valamire tartani.Emiatt úgy érzem a feminizmusnak mai napig megvan a létjogosultsága és mindent elmond az országunkról az, hogy szitokszónak tartják számon és férfigyűlölködőknek. A feminizmus nem a férfi gyűlöletről szól, hanem a patriarchátus ellen szólalnak fel, hogy a nőket senki se nézze le, ne tartsák ösztönlényeknek és ne tárgyiasítsák őket a férfiak! Szokás azt is hallani, hogy a nők a domináns férfiakat szeretik. Mit jelent ez a szó? Azt, hogy mások felett uralkodni, ledominálni, nem egyenrangúnak kezelni. Igaz vannak ilyen nők, de sajnos ők is valamilyen szinten áldozatok, mivel ezt a mintát látták vagy bántották őket és ezért tudat alatt mindig a hatalmaskodó férfiakat fogja ki.


Ha jól megnézzük a csajozó tanácsokat is, véletlenül se azt írja, hogy vállald fel önmagadat és ne akarj jobbnak látszani aki vagy, hanem ennek a teljes ellentétét. A csajózási tanácsoknak semmilyen létjogosultsága nincsen csak a további nemi egyenlőtlenségeket termeli újra.


2019. szept. 20. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ja, tehát ha a nők az ilyen férfiakat választják, akkor áldozatok, "ezt látták", de mikor egyes férfiak ugyanezt látva kigyúrják magukat és lekezelőek, dominálnak, akkor ők a szemét férfiatlan patriarchák, akik mindenről tehetnek. :D
2019. szept. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%

Én nem azért tartom magamat férfiasnak, mert tudtam venni egy Mercedest. Azért tartom magamat annak, mert XY kromoszómáim vannak.

Amúgy érdekes dolog ez, hogy a "patriarchátus" ellen harcol mindenki, ami ugye egy szűk (férfi) csoport hatalmát jelenti. Pont a feminizmusnak (a monogámia szétverése) és a modern kornak köszönhető (Tinder et al.), hogy egy nagyon szűk csoport, a legjóképűbb férfiak úgy használják a nőket, ahogy csak akarják. De ez -- úgy tűnik -- nem zavar senkit.

De azért szép volt, haver. Remélem, összejön valami feminista nő, akinek megakad a szeme azon, hogy az ügyükért harcolsz... Ha épp nem jön a gazdag, kigyúrt, jóképű anti-feminista férfi, akiért simán otthagy.

2019. szept. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az igazán jó pasiknak nincs szükségük edzőteremre, mert genetikailag jó felépítésűek. Ahogy a kozmetikusnál se az igazán szép lányok töltik a napjaikat.

Tehát akinek iszonyat sok energiájába kerül jól kinézni, az már egy megcsinált kinézet, majdnem olyan, mint a smink.

Ahogy sok kisfiú a szakállal próbál idősebbnek tűnni, de attól csak még kisfiúsabb, ugyanígy lehet valami abban amit írsz.

2019. szept. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Ha jól megnézzük alapjáraton nincs olyan, hogy jobb vagy rosszabb, minden ember értékes valamiben."


Kösz,ez vicces volt.Válaszolva a kérdésedre,az én(férfi vagyok) értékrendem szerint:férfias=magabiztos.Ha valaki azért gyúr/vesz egy bugattit,stb.,mert kompenzálni akarja az önbizalomhiányát,annak régen rossz.

2019. szept. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A nők szexuális szelekciójának köszönhető ez sajnos. A férfiakon teljesítménykényszer van, különben nem lesznek szexuálisan sikeresek. Sajnos a genetikailag

meghatározott tényezők is beletartoznak a sikerességbe, a későbbi lehetőségekbe.


A nők maguk választanak domináns, intelligensebb, sikeresebb, erősebb, magasabb férfiakat mint maguk, mert az ösztöneik ezt diktálják, ehhez adoptálják magukat a férfiak.


Ez ugyan hasznos volt a történelem során, evolúciós szempontból. Ezért beszélhetünk most erről a kérdésről így számítógépen keresztül, ugyanakkor ma ez az egyik legnagyobb társadalomromboló erő, mert a jelenlegi berendezkedésben a kooperáció elengedhetetlen, ez az egész viszont divíziót kelt a két nem között.


A szexuális sikertelenség pedig mentálisan gyilkos a férfiak elméjének annak ellenére, hogy a sokak által hangoztatott érvek ellenére távolról sincs 100%-ban a kezükben a sorsuk ilyen téren.


Az egész egy ördögi kör és nagyon toxikus, de a megoldás mindenhogy a nők szabadságának a korlátozása lesz. A ballib akadémia nem fogja hagyni, hogy a "hipergámiáról" tanítsanak fiatal fiúkat, mert az elengedhetetlenül felerősítené azokat az erőket akik a nők jogainak korlátozását szorgalmaznák, ezt pedig politikai szereplők is meglovagolnák, hiszen a politikai pártok viselkedése a választópolgárokat tükrözi mindig. Eltolná a közbeszédet a jobb felé, és elég veszélyes lenne a bal számára, mert a férfiak kb 70-80%-a számára a hipergámia negatív hatással van, így elemi érdekük lenne ennek kontrollálása.

2019. szept. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A sport, a lakás, a kocsi és a pénz mind mind magabiztosságot ad, mivel ettől (is) vonzóbb lesz egy felnőtt férfi a nők szemében.


A nők se véletlen facebookoznak, selfieznek, kozmetikáztatnak, fitneszeznek hanem azért hogy a magabiztosságukat növeljék, mert náluk ezek a szempontok.

2019. szept. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Válaszokból leszűrve úgy érzem probléma van. Én is úgy érzem, hogy vannak kettős mércék ami mindkét nemet súlytja, de ezért lenne jobb, ha kukáznánk a nemi sztereotipiákat és az egyenlőség fele haladnánk, hogy a párkapcsolatok a barátságról szóljanak ne a teljesítményről!

Feldmár András egyik könyvében olvastam azt, hogy akkor működőképes egy kapcsolat, ha szabadabbnak érezzük magunkat, mint egyedül. Ha azt érezzük, hogy kapcsolatban nem vagyunk szabadok, akkor nem a barátunk a másik és jobb lenne kilépni belőle, mivel egyedül is jobb, de egy barátságos kapcsolat még annál is jobb.

Amikor azt hallom, hogy ne várj feltétel nélküli szeretetet, mivel szülői, kisállat kapcsolatra igaz ez, akkor tényleg megbizonyosodok arról, hogy nem hülyeség amikor a feministák azt mondják, hogy itt még mindig patriarchátus van. Mivel a feltételes szeretet az a klasszikus apakép, hogy akkor szeret, hogyha felmutatsz valamit, ez nem valódi szeretet.


Jobban szeretném, ha férkiképű társadalom helyett nőképű társadalomban élnénk (Feldmár is erről írt), ahol végre megszűnénnek a kényszerek, versengések és a valódi szeretet, szabadság irányába mennénk el. Politikailag is ezért vagyok baloldali, mert a jobboldali ideológia teljesen patriarchális, hierarchikus, versengő, teljesítmény alapú és empátia nélküli. Ez az igazság!

2019. szept. 21. 07:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbb magát magabiztosnak valló férfi férfiatlan, mert ostoba. Mire fel magabiztosak? A világban annyi minden van jelen, az hogy ezektől valaki bizonytalan néha, az azt jelenti hogy működik az elméje, és egészségesen reagál. Gyúrhat valaki magabiztosságra, de ettől csak műmájer lesz, ami nagyon sok nőnek abszolút nem vonzó. Csak az a baj hogy az ilyenek osztódással szaporodnak, egy-kettő elkezdi, aztán terjesztik. A konditeremnek több az értelme, mert legalább edzi és megismeri a testét, csak ne essen túlzásba.
2019. nov. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!