Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van igaza, nekem vagy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek van igaza, nekem vagy a barátnőmnek?

Figyelt kérdés

Egy veszekedés során előkerült, hogy én mi mindent csinálnék szerinte a háta mögött.. (lényegtelen)

Elhangzott a következő kérdés:

"Szóval, ha most kék hó esik, akkor lelkiismeret furdalás nélkül megcsalnál?"

Erre annyit mondtam reflexből, hogy "logikailag igen".

Azóta nem áll velem szóba. Mit kellett volna mondanom? Mi erre a helyes válasz?

Most komolyan azért haragszik, mert rosszul használja az implikációt?



2019. okt. 7. 16:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%

Mindig a barátnődnek van igaza.

A nőknek inkább érzelmi, mint logikai gondolkodásuk van.



Női szótár LKT


Igen = Nem


Nem = Igen


Talán = Nem


Sajnálom = Sajnálni fogod


Szükségünk lenne egy = Szeretnék egy


Ahogy gondolod = Teljesen egyértelmű, hogy mit kellene csinálni. Nem ezt.


Csináld, ahogy akarod! = Ezt még nagyon megbánod!


Persze ... folytasd csak nyugodtan = Szeretném, ha abbahagynád


Nem vagyok ideges = Hogy a fenébe ne lennék ideges...


Szerintem ott jobb lenne = ODA rakjad!


Ugye, nagyon szeretsz? = Csináltam ma valamit, aminek nagyon nem fogsz örülni.


Nem híztam egy kicsit? = Mondd, hogy gyönyörű vagyok!


Meg kell tanulnod normálisan kommunikálni = Érts egyet velem!


Nem kiabálok! = Persze hogy kiabálok, amikor ilyen fontos dologról van szó.

2019. okt. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%

Nőknek, veszekedés alatt még nyomokban SE használj logikát vagy érveket.

Olyankor egyszerűen nem így működnek.

Amit az előző írt, az így van.

Veszekedés alatt az "AKAROM, ÉS KÉSZ!" módszer működik a részükről.

2019. okt. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy ez a beszélgetés menetében, milyen szövegkörnyezetbe került. De alapvetően volt egy kérdés, hogy ha valami lehetetlen, vagy különleges történne, akkor megcsalnád-e? Te azt válaszoltad, hogy igen. Milyen reakciót is várhatnál rá, ha lenne olyan eset, amikor megcsalnád?
2019. okt. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

ma 16:27


Ezt nem értem. Semmilyen körülmények között nem csalnám meg. Gondolom ezt ő is tudja.

2019. okt. 7. 16:37
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érted, amit TappancsMancs írt, hogy várhatod el a barátnődtől, hogy úgy értse, amit mondtál, ahogy neked kedvezőbb, mikor alighanem a bolygón senki más nem fogja úgy érteni? :)
2019. okt. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
42%

Logikailag értelmezhetetlen a kérdése. Csak az a baj hogy ő nem logikai értelemben értette a kérdését, hanem gondolom úgy értette, hogy "ha nyomós indokod vagy lehetőséged lenne rá, akkor..."


Főleg abban az idegállapotban amiben lehetett, nem gondolta végig a kérdés feltételekor a szavai logákáját. És azt sem gondolta végig, hogy a "logikailag igen" válasz itt mit is jelent. Szóval igennek vette, és ez az idegállapotán tovább változtatva még annyira sem gondolta át a kérdésének logikáját. Most már valószínűleg a kérdés szavait is elfelejtette, csak annyi maradt meg benne, milyen szarul esett neki a válasz.


Végülis kommunikációs probléma, mert rossz kérdést tett fel. Szóval igazad neked van. Csak hiába :D

2019. okt. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

ma 16:48


Miért értsük úgy, ahogy nekem "kedvezőtlen", ha az az értelmezés tulajdonképpen meg sem állja a helyét. Akkor mi lesz legközelebb? Ha nem mondom, hogy az autó igazából egy garázs, akkor szakít velem?

2019. okt. 7. 16:56
 8/18 anonim ***** válasza:
62%

Zaklatott állapotban nem fogja az összes értelmezési lehetőséget felvázolni maga előtt és Bayes-i valószínűségi modellel súlyba venni hogy kinek mi kedvező és kedvezőtlen.


Ha már eleve féltékenykedő és veszekedés során még a szemébe is mondják hogy igen, megcsalnák, olyan stresszhelyzetbe és érzelmi fájdalomba kerül hogy nem fog ezen gondolkozni.


A másik lehetőség hogy már eleve szakításon gondolkozott, csak hogy ne ő legyen beállítva a szemétnek, addig szúrkálódik amíg valami ürügyet nem talál amin megsértődhet. Ilyenkor elmegy kisírja magát a barátnőinek és elterjed hogy te vagy a nagy szemét, mindenki vigasztalja, stb, stb. Gyakran előfordul ez a forgatókönyv.

2019. okt. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Zsoltmester ***** válasza:
Nekem.
2019. okt. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%

Neked nem való barátnő! Mindenki számára egyértelmű, hogy hogyan értette a kérdést. Az egészet elintézhetted volna annyival, hogy "Sose csalnálak meg". Helyette nekiállsz okoskodni. A párkapcsolat nem matekóra. Senki sem szereti az okostojásokat.


Kérj tőle bocsánatot, te ebből már nem jössz ki jól.

2019. okt. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!