Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem váltam el és kapok egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem váltam el és kapok egy értékes ajándékot, az is közös vagyonnak számít?

Figyelt kérdés
Férjemtől 3 éve külön élek, de még nem váltunk el. A testvérem szeretne venni nekem egy lakást, ami az én nevemre fog kerülni. Ebben az esetben is közös vagyonnak számít és a válásnál osztozni kell rajta?

2019. okt. 22. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Az ajándék maganvagyon házasságban is.

Hogy ne lehessen vita, papirozzatok le.

2019. okt. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem.Az ajándék egészen más.
2019. okt. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
A testvéred nevén lehetne az ingatlan addig, ameddig el nem válsz a férjedtől. Ezzel ezt a dolgot kivéded. Majd átpapírozzátok.
2019. okt. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt szeretné, ha az én nevemen lenne.
2019. okt. 22. 14:19
 5/5 anonim ***** válasza:

3 opció van:

1.A nevedre írást halasszátok válás utánra, addig legyen tesódén. Szerintem utólag is át lehet írni valamit más nevére jogi keretek közt.

2.Addig nem vesz lakást ameddig el nem váltok.

3.Az ajándékozás témával kapcsolatban inkább egy jogászt kérdezz meg.

2019. okt. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!