Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nincs egyeseknek önkriti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nincs egyeseknek önkritikája?

Figyelt kérdés

Múltkor beszélgettem egy lánnyal tinderen. Volt egy témakör amiben nem értettünk egyet, olyan logikai bukfencei voltak, hogy próbáltam elmagyarázni neki azt, hogy ez nem így van, erre megkapom, hogy én vagyok a makacs, aztán mondta, hogy nem egymást keressük majd szétvált tőlem. Nem bánom, mert nem volt annyira az esetem, nem igazán éreztem késztetést arra, hogy elhívjam találkozni, mert akkor szoktam felhozni a találkozást, hogyha már a kezdeti beszélgetéskor vonzónak találom a másikat. Nála nem ez volt a helyzet, de úgy voltam vele, hogy hátha jobb lesz, de nem lett az. Nem egyszer tapasztaltam ezt, hogy valakivel beszélgetek és semmi önkritikája nincsen, emiatt ő maga gátolja meg azt, hogy tartamasan és őszintén beszélgessünk egymással. Úgy nem szeretek senkivel se találkozni, hogy előtte nem volt egy értelmes beszélgetésünk.

Miért hiányzik sokakból az önkritika és az, hogyha másként gondolkozok akkor miért kell makacsnak beállítani? Legalább normális érveket hozna fel ahelyett, hogy elkezd hisztizni és engem szid.


2019. okt. 27. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Valószínűleg minden baromságba belekötsz és még csak igazad sincsen. Ez nem önkritika kérdése, egyszerűen csak senkinek nem lesz vonzó egy okoskodó szerencsétlen aki szerint minden logikai bukfenc ami nem egyezik az ő véleményével. Ha ez ilyen sok emberrel előfordul nálad akkor sokkal valószínűbb, hogy veled van a probléma.
2019. okt. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%

Ezeknél a (főleg) fiatal lányoknál úgy néz ki a dolog, hogy felmennek tinderre, gyorsan lesz 100 feletti match és utána már azt hiszik, hogy ők tényleg jók. Mert tényleg rengeteg férfi áll sorban és csorgatja utánuk a nyálát. Ha ez megvan, akkor miért vesződnének azzal, hogy komoly témákkal kapcsolatban gondolkodjanak? Úgyis lesz olyan, aki mindenre bólogat.


#1: Ez a "mindenbe belekötsz", "okoskodsz" és "nem egyezik a véleményünk" szöveg pont olyan, amilyenről a kérdező beszél.

2019. okt. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Konkrét példa nélkül nehéz megmondani, hogy ki a nehezebb eset, ki ment át bunkó stílusba, etc. Mert lehet kulturáltan is vitatkozni, de rengetegen vannak, akiknek kiigazítás helyett az a fő élmény, hogy okosabbnak érezzék magukat a másiknál, és ezt éreztetik is.


Egyébként az is lehet, hogy simán fárasztó alaknak ítélt, és azért vált szét. Az is oké, ha ez egy kicsit bosszant és rosszul esik, nem kell belőle nagy ügyet csinálni, ha te őszintén úgy gondolod, hogy remekül kezelted a társalgást. Ha meg a büszkeség ellenére is be tudod látni, hogy lehet tényleg dolgoznod kell a kommunikáción, akkor tudod a dolgod.

2019. okt. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én csak magamat adom, a beszédemmel nem ártok senkinek se, nem szoktam senkit se bántani, de megvannak a véleményeim és, ha ezek eltérnek egy jó kávé vagy tea mellett tök jó beszélgetés alakulhatna ki.

Érdekes, hogy sokszor azt hallani nőktől, hogy nem szeretik, ha egy férfinek nincs véleménye semmiről, mindenen csak bólogat. Most akkor az se jó, ha van véleményem és kiszeretem kifejteni őket? Megvan a saját világnézetem, politikai hovatartozásom, élethez való hozzáállásom, társadalom kritikáim, ezekről nem félek beszélni és ezek olyan témak, amikből tök tartalmas beszélgetések születnek. Úgy gondolom, hogy nem kell mindenben 100%osan egyetértenünk, ha nem értünk egyet kultúráltan személyeskedés nélkül is meglehetne vitatni.

2019. okt. 27. 20:57
 5/10 anonim ***** válasza:
" ha nem értünk egyet kultúráltan személyeskedés nélkül is meglehetne vitatni." Ugy van! De ha rádöbbent, hogy veled nem érdemes, akkor minek tépje a száját? Ha a "nem egymást keressük majd szétvált tőlem" megoldást tartja megfelelönek.
2019. okt. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jajh, exem is mindig azzal jött, hogy ő nagyon szívesen vitatkozna velem. Csak hogy ez kb úgy nézett ki, hogy ő próbálta lenyomni a torkomon a saját véleményét. Oké, tegyük fel, hogy nem volt igazam, de akkor is lehet úgy közölni, hogy pl. "Megértem az álláspontodat, de én ezt és ezt tapasztaltam..." és akkor nem érzi magát a másik egy nyomoréknak. Ugyanis nem minden fekete fehér.
2019. okt. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6 Ezt próbáltam vele lekommunikálni, hogy nem minden fekete-fehér és eléggé előbújt a nárcisztikus énje. Hiába próbáltam érvelni, ő nem tudott elszakadni a berögzültségeitől. Ráadásul tömeg véleménye, nézete volt ami nem személyes vélemény.

Szerintem az az egyik probléma, hogy azt hiszik nagyon sokan, hogy ők ilyen-olyan személyiségűek őket nem lehet megváltoztatni se meggyőzni, ők ilyenek és pont. Ezt csak cáfolni lehet, mert a személyiség állandóan változóban van, ezek miatt szerintem hülyeség ez az ilyen vagyok kinyilatkoztatás. Nem akarok senkit se megváltoztatni, se meggyőzni, én se szeretem, hogyha ilyenek velem, hanem egyszerűen csak beszélgetni, nézeteltéréseket kulturáltan kezelni, és nem árt az egot háttérbe szorítani, mert ez mindkettőnknek jó lehet.

2019. okt. 28. 07:39
 8/10 anonim ***** válasza:
Annyira egyértelmű ebből a pár mondatodból is, hogy tipikusan az az ember vagy akinek hatalmas fszság elképzelései vannak a világról, olyan nézeteket vall amik a normalitással kicsit sem összeegyeztethetők és még meg is próbálod ezt a hatalmas baromságot lenyomni mások torkán. Ne csodálkozz ha ez senkinek nem szimpatikus.
2019. okt. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8 Mond kérlek miért válaszolsz, hogyha nem tudsz értelmes válaszokat írni? Amit csinálsz (gondolom te vagy az első válaszoló is) olyan, mintha csak úgy beleböfögtél volna a képembe, annyit érnek a válaszaid. Miért jó valakivel előítéletesen hozzáállni? Szerinted mi a normalitás? Miért voltak és miért vannak mostanáig is filozófusok? Ők mind őrültek lennének, mert megvoltak a saját nézeteik amik eltértek a tömeg véleményeitől? Az, hogy nem ismersz engem és ilyeneket írsz, ilyen értelmetlen, építő kritika nélküli böffentéseket, ezek csak téged minősítenek. Hogyha nem tudsz értelmesen válaszolni, akkor ignoráld a kérdésemet és húz a fenébe innen, hogyha lehet, hidd el nem kötelező válaszolni, én is csak akkor válaszolok, hogyha rendes összetett és egybe segítőkész válaszokat tudok írni. Érdekes módon én senkivel se szoktam itt lekezelő lenni, tehát nem is tudom kibe van a hiba. Nem tudom tolerálni az ilyesfajta embertelen hozzáállásokat, amiket itt előadsz és mindig próbálom az ilyen embereket kerülni, mert toxikusak vagytok.


Ezért kéne az embereket már kicsi koruktól kezdve az emberségre, együttérzésre, kritikai attitűdre, folyamatos gondolkodásra tanítani és nem az egyéni érdekekre, önzőségre.

2019. okt. 29. 09:20
 10/10 anonim válasza:
#8 Tényleg egy lekezelő kis fruska vagy és mondom ezt nőként. Kérdezőnek van igaza!
2019. okt. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!