Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hisztek a kategorizálásokban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hisztek a kategorizálásokban vagy inkább gyerekesnek tartjátok ezt?

Figyelt kérdés

Ami menni szokott itt ezen az oldalon az kész röhej és sajnos néha élőben is ezt tapasztaltam. Először is nem vagyunk termékek, amit magasságban, súlyban, anyagiakban, státuszban mérnek. Egy normális ember nem foglalkozik ezzel.


Miért terjedt el ez a hóbort, hogy kategorizáljuk be magunkat és az alapján keressünk partnert? Nem hiszek ezekbe az egyenlőtlen, hierarchikus dolgokban ezek csak rossz társadalmi berögzülések, amiken simán túllehetne lépni, ha lenne erre társadalmi akarat. Nincsenek emberi kategóriák, mert nem vagyunk termékek.


Soha nem tudtam komolyan venni ezeket, és eléggé lenézően állok az ilyesfajta témához végtelenül gyerekesnek tartom. Ha mondjuk egy tini ezzel foglalkozik betudható annak, hogy még gyerek, de felnőttek is foglalkoznak ezzel és észrevettem, hogy evolúciósan legitimálják ezt, mondván mi is állatok vagyunk. Ez kész röhej, mert semmi közünk nincs az állatokhoz, ez olyan mintha azt mondaná valaki, hogy mi növények vagyunk, ez is teljesen nevetséges lenne.


2019. okt. 30. 10:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
Mert kategóriákban gondolkozni könnyebb. Minél egyszerűbb valakinek a gondolkodása, annál inkább kategorizál.
2019. okt. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Alapvetően egyetértek veled, de egy kicsit túl idealista a gondolkodásod.
2019. okt. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
6%
Altalaban a csorok,es csunyak nem hisznek benne,es jonnek olyan baromsagokkal,hogy ,,a szepseg belulrol fakad" :D
2019. okt. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
5%

Pedig vannak kategóriák, ha tetszik ha nem.

Ha csúnya vagy és elhízott, egy szép és sportos veled nem egy szint.

Persze próbálkozni lehet, de az esély gyakorlatilag nulla.

Aki kapós az megteheti hogy válogat és nem fogja kevesebbel beérni.

Ez a valóság.

2019. okt. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Többnyire nem hiszek abban, hogy súly, magasság, stb. alapján kellene bekategorizálnom magam/másokat.. pl. sok egymástól eltérő párt láttam már, akik jól vannak együtt.. viszont szerintem vannak olyan kategorizálások is, amelyek még érthetőek lehetnek.

Pl. Alacsony jövedelemmel rendelkező emberke jogosan érezheti úgy, hogy egy teljesen más életkörülmények közt élő személlyel nem jönne ki jól úgy, mint élettárssal.

Bár kategorizálni másokat és “értékesebbnek” “magasabb rendűnek” beállítani szerintem kisebbségi komplexusra vall.


Szerintem irtó gáz az, ha pl. valaki még Ismerkedni vagy Beszélgetni sem mer más emberekkel, akik szerinte más kategóriában vannak. Az ilyesminél súlyos önértékelési probléma áll fenn. Mindenkivel lehet ismerkedni, aki nyitott erre, akár randizni, vagy bármi, előítéletek nélkül. Az más kérdés, hogy gyakran kiderülhet, hogy nem vagytok egy hullámhosszon egy másik emberrel, de attól még nem kéne csoportokba oszlodva élni, elkülönülve a “másik kategóriától”. Én kifejezetten felnézek az olyan emberekre, akik nyíltszívűek, barátságosan tudnak lenni, nyitottak a másik emberre, nem pedig skatulyázgatnak mindenkit.

2019. okt. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

#4 És mi van akkor, ha valaki nem csúnya, de elhízott, illetve sportos, de nem jóképű? Mintha csak végletek léteznének csúnya-igénytelen-buta-lúzer kontra szép-tehetős-sikeres emberek közt, pedig a valóság általában nem ilyen.

Jelentős különbségek esetén érthető a kategórizàlás, viszont amikor valaki kisebb eltérések miatt is kategorizál, az már hülyeség.

A kategorizálással az a baj, hogy tévesen csinálja az ember sokszor, pl. a külcsíny miatt tökéletesnek ítéled a másikat és további tulajdonságokat is társítassz hozzá fejben, “biztos ügyes okos is”, hol ott ez nem föltétlenül van így.

2019. okt. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
2%
Csak a nők hisznek ebben és alkalmazzák is. Ha ők 10 per 4-5 ösök, akkor is a 9-10 es kategóriás férfinak írnak csak vissza pozitív jelleggel. A 2-3 as nők már lejjebb mennek 10 per 7 es pasikhoz, de attól nem adják lejjebb ők sem. Még a férfiak a 10 per 3 tól egészen a 10 per 9 ig írnak (a 10 es től sokan tartanak, h nagy elvárás, stb-nem is vélelenül), mert ők nem hisznek ebben.
2019. okt. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%

Erdetileg a PUA-ások keztek így megülönböztetni a nőket, illetve a nők kinézetét, hiszen más értéket nem mutat.

Van is fenn a neten nem egy ábra ahol lányok arcának fényképeivel vannak illusztrálva a számok, ami szerintem full hülyeség, mert az izlés elég szubjektív, egy nőnél mindig ott van a smink kérdése, ami jelenthet 2-3 számot különbséget is ha azt vesszük ugyanaz a nő teljesen máshogy nézhet ki sminkelve.

Engem nem érdekelnek azok az emberek akik másokat csak pontokban, halmazokban képesek érzékelni, ismerőseimet barátaimat sem a külsőségek alapján határozom meg. :)) de ugye kinek mi a fontos.

2019. okt. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

#6


Sajnos van elég tapasztalatom ilyen téren, úgyhogy tudom hogy igazam van.

Régen még én is naív voltam, hogy ugyan miért ne lehetne esélyem xy-nál, aztán úgy lepattintott mint a szart és olyannal jött össze aki jobban néz ki mint én.

Ezt eljátsszák az emberrel párszor és akkor majd megérti hogy túl jó nőket/pasikat akar felszedni.

Ennyi.

Nem kell ehhez végletekben gondolkozni, én sem vagyok az.

2019. okt. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem kategóriák vannak, hanem egyének. És minden egyénnek más a szubjektív értékrendszere. Nincs olyan, hogy valaki álomszép, meg hogy "magasabb kategória". Kiknek szép? Vannak, akiknek az. Másnak meg nem. Hány olyan "felső kategóriás" (illetve hát mások által annak gondolt) nőt láttam, aki egyszerűen nem tetszett. Mert ez egy szubjektív dolog. Ebből kiindulva nem nehéz belátni, hogy bizonymegeshet, hogy két ember egymás számára baromira vonzó, de egy harmadik személy lehet, hogy csak egyiküket látná szépnek. Egy negyedik személy meg lehet, hogy épp a másikukat.

Annak meg végképp nincs értelme, hogy statisztikát készítünk, hogy na, te 60% szerint vagy gyönyörű, te meg 15% szerint nézel ki jól. A statisztika sok mindenre jó, de az egyes egyének jellemzésére abszolút nem.

Meg ugye ott van az a tényező is, hogy rengeteg szempont szerint lehetne skálát felállítani. (Melyek legtöbbje szubjektív.) Miért csak a külső megjelenés alapján kategorizálnánk? Nyugodtan lepontozhat minden frusztrált kispéniszű IQ-betyár, de egy valamire való kapcsolatban csak egy (kis) összetevő a külső. Attól még korántsem biztos, hogy jó lesz vele a szex. Attól még egyáltalán nem garantált, hogy hűséges lesz. Mint ahogy az sem, hogy társként fog viselkedni. Ezek alapján érdekes módon senki nem akar kategorizálni. Pedig ha mondjuk a párkapcsolatban mutatott őszinteség és megbecsülés lenne a kategóriák alapja, egész más hogy nézne ki a helyzet.

2019. okt. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!