Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A társadalomban miért azok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A társadalomban miért azok kapják az elismerést, akiknek férje, gyereke van?

Figyelt kérdés
Akik egyedül vannak, mint én, azokhoz valahogy mindig másképp állnak az emberek. Vannak a nagyszülők, rokonság által a beszólogatások, hogy mikor lesz már végre párom, gyerekem.
2019. okt. 30. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
Nekem is távoli ismerősök, akikkel nem tartom a kapcsolatot, de ritkán találkozunk, megkérdezik, van e már barátnő. Ilyenkor szomorúan és csalódottan mondom, hogy "nincs, sajnos túlságosan is felszínesek a mai nők, hogy esélyt kapjak a boldogságra". Nem nézek ki jól. Ez van.
2019. okt. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Rossz körökben forogsz. Akik emiatt ismernek el másokat, azok olyan intelligenciaszint alatt vannak, hogy nem kellene leereszkedned hozzájuk, mert előbb-utóbb kicsinálják a te agysejtjeidet is.
2019. okt. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Nézd, vannak emberek akik nem elég jó képességűek vagy nem elég intelligensek ahhoz, hogy komolyabb dolgokat kihozzanak az életükből. Nekik való ez a "gyerek a legnagyobb áldás, attól lesz teljes az élet" mentalitás. A gyerekvállalás jó dolog, mert könnyű. Le kell potyogtatni, enni kell neki adni. Nyilván értelmes emberek között nem ennyiből áll mert komoly pszichológiai tudás kell hozzá és a megfelelő nevelési eszközök elsajátítása. De sajnos csak a társadalom 10%-a az aki így vállal gyereket. A többi lepotyogtatja, életben tartja és büszke magára, hogy ezt elérte.

Félreértések elkerülése végett kisgyermekes anyuka vagyok én is. De az, hogy ez egy nagy dolog nem igaz. Azok közül a dolgok közül amiket elértem, amiket meg kellett tennem, amennyit dolgoznom kellett a gyerekvállalás a legkönnyebb, legkisebb erőfeszítést igénylő. És lehet, hogy sokan szar anyának tartanak emiatt, de egyáltalán nem a gyerek a legnagyobb dolog amit elértem.

A gyerekvállalás egy jó mentsvár azoknak akik nem tudnak nagyot alkotni. Ezért nyomják le még mindig a társadalom torkán, hogy a gyerek a legnagyobb eredmény és a legnagyobb áldás. Nem lehet azt mondani egy sikertelen embernek, hogy nem ért el nagy dolgot azzal, hogy lepotyogtatott két gyereket, hiszen ezzel lerombolnád szegényt.

2019. okt. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt valójában én sem értem. Sokan mondják, hogy mert az ember társas lény, meg hogy a család az szent, és hogy ennek kell nennie.. Igen, de akkor meg miért van mégis rengeteg válás, megcsalás, stb.?

Totál ellentmondásban élnek sokan.

2019. okt. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez egy evolúciós nyomás/kényszer az emberiségben, hiszen az állatvilágban az az élőlény a sikeres, aki képes továbbszaporítani a génkészletét, ezzel fent tartva a fajt. Az emberben is van egy ilyen tudat alatti kényszer, amihez hozzácsapódik egy erős társadalmi kényszer, ami még a múlt századok elavult szociális és interszubijektív felfogásából maradt ránk, hogy akkor érsz valamit ha x évesen már van családod. Sok ember érzelmileg, értelmileg és intelektuálisan annyira sekélyes, hogy ezen felfogáson nem is lát túl, és ebben látja az élete értelmét, mert amúgy egy sekélyes, unalmas, érdektelen és ingerszegény élete van, amivel nem tud mit kezdeni, ezért inkább családot alapít, hogy hátha ez majd ad neki egy kis életkedvet. Aztán rájön idővel, hogy ugyanolyan sekély, sivár maradt a lelkivilága, pluszba a család csak nyűg, és inkább elválik, depressziós lesz stb. Azok az emberek akik a kötelező családalapításban látják az élet értelmét, sosem fogják azon embereket megérteni, akik mélyebb érzelmi és lelki világgal rendelkeznek, és képesek önmagukban is meglelni a boldogságukat, és nem egy gyerek, férj, feleség kell nekik hozzá.
2019. okt. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!