Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen politikai világnézetű...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen politikai világnézetű partner tudnátok elképzelni magatok mellé? Mi az ami elfogadható lenne és ami miatt felejtős lenne a másik?

Figyelt kérdés
2019. nov. 2. 08:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Csakis olyannal aki keveset politizál és nem követi vakon egyik oldalt sem.
2019. nov. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%

Inkább liberális, de nem az az elborult, minden ésszerűséget nélkülöző libsi.


Inkább mondom úgy, hogy nem szeretem a rögeszmés embereket (ld nacionalizmus) és nem szeretem azt, ha valaki a múltban ragad és az ottani dolgokkal érvel a jelen problémáinak megoldására. Ez taszító és számomra logikátlan, az evolúció lényege a fejlődés és a társadalmi fejlődés a dogmák megkérdőjelezésénél kezdődik. Nekem az a szimpatikus, ha a párom szeret élni és élni hagy másokat is, nem pedig fortyog és ítélkezik egész nap, mintha akkora gond lenne a fiatalokkal vagy úgy általában az emberekkel.


Ezzel az erőlködéssel én sem értek egyet, hogy a nők az egyenlő lehetőségeken és kötelezettségeken túlmenően harcolnak a jogaikért meg jóformán elnyomják a férfiakat, ahogy azzal sem, hogy feltétlenül erőltetni kell az ilyen - olyan identitásokat és az átmenetek neveit a homoszexuális és a heteroszexuális skála egyes pontjain, mert ez számomra baromság, ami sokkal inkább az erőlködésről szól, mint a szabadságról. Az viszont nem zavar, hogy emberek kiállnak magukért és elutasítják az öntőformát vagy ha észreveszik, hogy amit velük betartatnak, annak az égadta világon semmi értelme nincs (például hogy a nő legyen háztartásbeli), nem zavar, ha valaki meleg vagy bi vagy bármi, nem zavar, ha valaki nem érzi magát nőnek vagy férfinek, nem érdekel, hogy ki hogyan fogalmazza meg a boldogságát és önmagát körülöttem és szeretném, ha a párom is így gondolkodna. Sokkal kevesebb energiát igényel, mint Trianont szopogatni meg a fiatalokat ekézni vagy épp a kommunizmust erőltetni, mint aki nincs tisztában a mai gazdasági működëssel. Rühellem az ésszerűtlenséget és főleg azt rühellem, ha ez önzéssel keveredik, aminek első tünete belepofázni mások magánéletébe vagy valamilyen előjogot vagy bármit kisajátítani alanyi jogon ahelyett, hogy vagy kiérdemelnénk teljesítménnyel vagy mindenkit megilletne a lehetőség. Ez okádék dolog és az összes ilyen eszmét elutasítom. És olyan párt szeretnék, aki nem háborog mások szabadságán és nem hisz dolgokban, hanem tudja, hogy mi van és mi ebben a legjobb. A szélsőségekről nem is beszélve.

2019. nov. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
16%

Inkább milyet NEM tudok elképzelni: komcsikat (pl fideszest), cionistát, nácit, szélsőséges vadkapitalistát.

33/F

2019. nov. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
49%
Legyen családcentrikus, legyen stabil értékrendje és ne politikai alapú legyen a világnézete. Ne legyen liberális, bolsevik, nacionalista, hanem tudja és átlássa, mindezek csak szerepek egy undorító színjátékhoz.
2019. nov. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
36%
Mindegy: az azonos nézet sem feltétlen jó, minthogy az ellentétes sem. Viszont az ellentétes legalább izgalmasabb: ha unatkoznánk, akkor lenne min veszekedni...
2019. nov. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
39%
Egy biztos:ne legyen fideszes és jobbikos. Az sem baj, hanem törődik a politikával, de ha igen, ez a kettő kizárva.
2019. nov. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
22%

Inkább úgy fogalmazok, hogy BUTA, ELVAKULT embert bem tudok magam mellé elképzelni.

Igenis tudja és akarja megkérdőjelezni azt, ami van.

Kicsit liberálisabb elveket vallok, de nem vagyok egy szélsőséges libsi, azért az is durva.

Ezektől a merev, szemellenzőt felhúzott kerszocosoktól (#csakacsalád, #ménemszültél) meg az elvakult, propagandát harsogó narancsosokat csípőből elutasítom.

2019. nov. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Szeretek közéleti dolgokkal foglalkozni és beszélgetni, akár random emberekkel, de sajnos azt látom, hogy csomóan apolitikusak, ami azért probléma, mert közös ügyünk lenne ezzel foglalkozni. Balos elveket vallok, de gyereknevelés és oktatás témakörben liberális vagyok, de gazdaságilag nem vagyok liberális, szociális, újraelosztó gazdaságot tudom csak támogatni. Röviden tömören ennyi, erről sokat beszélgetünk a barátaimmal és szívesen megosztanám a párommal is a nézeteimet. Jó lenne, ha hasonlóan gondolkoznánk, mert rugalmasabban menne köztünk a beszélgetés, de nem baj, ha eltérőek, csak kulturáltak legyünk egymással. :)
2020. febr. 7. 17:11
 9/16 anonim ***** válasza:
Legyen humanista, intelligens, haladó szellemű és elfogadó. Ne politizáljon elvakultan, de legyen tisztában a legfontosabb történésekkel.
2020. febr. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Semmilyet! Ahogy elkezd politizálni, kuka!
2020. febr. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!