Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőtt emberektől elvárható,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felnőtt emberektől elvárható, hogy új kapcsolatban a gumi elhagyása előtt elmenjenek nemi betegség szűrésre? Mit szólnátok, ha a párotok ezt kérné?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy az a fél, aki ezt "kéri", magától megtenné, tehát mire ilyen kéréssel fordulna a párjához, már a kezében lenne a saját negatív lelete.


Szerintem ez tök érthető kérés olyan emberektől, akiknek volt már egy pár szexuális kapcsolatuk, hiszen attól, hogy valakinek nincs tünete és nem tud róla, bizony ehet fertőzött ezzel-azzal.

Kicsit értelmetlennek látom azt, hogy "várjunk x hónapot, amíg kialakul a bizalom", mert ez nem a bizalmon múlik. Az emberek jó része nem azért nem mondja el a párjának, hogy "figyelj kicsim, chlamydiám van", mert leszarja, hanem mert nem is tud róla, hogy baja van. És hiába nem él valaki szabatos szexuális életet, azért 25 felett 4-5-6 szexuális partner abszolút nem extrém, és bizony ha annak a 4-6 embernek is volt pár partnere, akkor egész tetemes mennyiségű ember flóráját lehet összeszedni.


Viszont ahogy szétnézek a mai világban, vagy akár itt gyakorin, azt látom, hogy ezen a kérésen a legtöbb ember felháborodik. "Nem vagyok k.va", "Nem mentem végig a fél városon", "Megválogattam a partnereim", "Csak normális emberekkel szexeltem", mintha csak r.ancoktól lehetne HPV-t meg Chlamydiát összeszedni.


Ez tényleg olyan nagy kérés?


2019. nov. 8. 12:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
Én örülnék neki, magam is javasolnám. Hiába volt kevés partnere, akkor is össze lehet valamit szedni, ha nincs szerencséd, és a gumi sem véd minden ellen.
2019. nov. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
20%
Belemennék, ha az illető fizetné és utána én is kérhetnék valamit. Mondjuk egy jó kaját.
2019. nov. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem, hogy nő vagy vagy férfi?

Talán ez a nőknek kicsit egyszerűbb, magam is az vagyok. Úgy is el kell menni cytológiára évente, ha már ott vagyok levetkőzve, tök mindegy, hogy még levesznek-e egy kenetet pluszban vagy sem.

Viszont a férfiaknak el kell menni, ráadásul Chlamydiát, HPV-t húgycsőtörletből néznek, ami valószínűleg nem éppen kellemes érzés (bár megjegyzem, nekem sem kellemes egy rákszűrés, mégis elmegyek).

2019. nov. 8. 12:46
 4/21 anonim ***** válasza:
Ha egyáltalán felmerülhetne a gyanú, hogy bármilyen nemi betegségem van, akkor szívesen elmennék még párkapcsolattól függetlenül, a saját biztoságom miatt is, de mivel szűz vagyok, ezért az orvos is körberöhögne, ha megjelennék a nemibeteg gondozóban. Az egyetem miatt egyébként is évente járok HIV és hepatitis szűrésre és nyilván normális ember egyébként is azonnal indul az orvoshoz, ha az évi egy alkalmon kívül olyan szituációba kerül, hogy potenciálisan megfertőződött a fentiek közül bármivel, úgyhogy ez sem lenne probléma.
2019. nov. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Én alapban nem hagynám el a gumit egy új kapcsolatban, de még egy viszonylag újban sem.

Nem ismerem még a partnert olyan szinten, hogy negatív lelet ide vagy oda, nem egy hete szedett össze valamit.

Bár ezt soha nem lehet tudni, a barátném a 25 éves házasságában kapott a férjétől trippert.

2019. nov. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ha "gyanú" áll fent az nem túl jó, de áthidalható. Egyébként meg persze, ha szeret valaki egyértelmű hogy ha kérik megteszi. Természetesen kölcsönösen, úgy a korrekt.
2019. nov. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

"ami valószínűleg nem éppen kellemes érzés "


A nőgyógyász még annyira sem.

2019. nov. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Engem anno a párom megkért hogy menjek el vele STD szűrésre, mindketten teljes kivizsgálást kértünk, de nekem férfiként csak vizelet és vérvizsgálat volt.20000ft körül volt az ára 5 évvel ezelőtt.
2019. nov. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

"Ha egyáltalán felmerülhetne a gyanú, hogy bármilyen nemi betegségem van"


A legtöbb emberben nem merül fel. Nyilván egészségügyi suliba jársz, ha évente szifilisz és HIV szűrésre kell menned, magam is eü-s vagyok, így egy kicsit máshogy látom az egészet, mint az "laikusok".

Viszont tegyük fel van valaki, 30 éves, van egy másfél éve tartó párkapcsolata és felmerül benne, hogy inkább tablettával kellene védekezni óvszer helyett. A partnerét, aki mondjuk szintén 30 év körüli, megbízhatónak, hűségesnek tartja. Őelőtte volt 3 komoly kapcsolata, mindegyik tartott mondjuk 2-3 évig, így azokban is egy idő után lekerült az óvszer.

Itt van valaki, aki nem kicsapongó, eddig megbízhatónak tűnik, nem folyik reggelente fél deci gennyes cucc a farkából, csak komoly kapcsolatban szexelt óvszer nélkül, akkor ez már a legtöbb embernél azt jelenti, hogy akkor neki tutira semmi baja. Holott ez nyilvánvalóan nem igaz, hiszen attól a 3 nőtől igen is összeszedhetett bármit, mert mondjuk a 3 nőnek is volt előtte 3-3 kapcsolata.


Tehát az sem merül fel bennük, hogy ha mondjuk 2 éve együtt vannak valakivel, akkor attól még elkaphattak valamit. Tehát eszébe sem jut szűrésre menni.


Az nyilván más, mikor valaki beiszik és részegen, koton nélkül összefekszik egy vadigennel, ott azért jogosan merül fel a dolog, bár a legtöbb ember még akkor sem megy szűrésre, vagy ha igen, akkor is csak a HIV miatt aggódik, a Chlamydia meg a HPV eszébe sem jut, pedig valljuk be, az jóval gyakoribb.


Nőgyógyászaton dolgozom, vagyok eleget az ambulancián, de én még a büdös életben nem találkoztam olyannal, hogy bejött volna valaki azért, hogy "új párom van, szeretném magamat leszűretni, mielőtt lefekszem vele". SOHA.

Ellenben találkoztam egy rakás teljesen jól szituált, nem kicsapongó életet élő, fiatal lánnyal/nővel, akinek kóros a rűkszűrése a krónikus HPV fertőzése miatt, meg olyannal, akinek egyszer csak nemi szemölcsei jelennek meg, meg sajnos olyannal is, akinek élete első párjától 20 évesen sikerült olyan Chlamydia fertőzést összeszedni, hogy mind a két petevezetéke ráment.

2019. nov. 8. 13:08
 10/21 anonim ***** válasza:
33%
Nekem van egy kis paranoia, bebiztosításra való hajlam a kérdés mögött. Előbb leszel influenzás, mint chlamydiás, azt azért te is belátod. Én például jobban tartok a magyar közlekedési moráltól, mint a chlamydiától egy új kapcsolatban.
2019. nov. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!