Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A párommal 12 éve vagyunk együtt, az anyukájánal lakunk, hatalmas ház, kétszintes, jól megvagyunk stb. Van egy 6 éves gyerkőcünk, a páromnak már van egy nagyobb gyereke a korábbi házasságából.

Mi nem vagyunk házasok, és nem is hiszem hogy lesz valaha is sküvő, a párom sose hozta fel én meg nem firtatom.

A helyzet a következő, hogy én azért csak szeretnék egy sajàt kis házat, vannak olyan falvak ahol olcsóbban lehet házhoz jutni.

Már csak ha a jövőre is nézek... Mi lesz ha a párommal történik valami( van egy súlyosabb betegsége), akkor engem kitehetnek a házból? Attól hogy a fiam örököl... de ki tudja majd évek múlva hogy hozza a sors... lehet a féltesót ki kellene fizetni... ez a ház nagyon sokat ér, mert olyna helyen van, és jó állapotú, folyamatosan újítgatva van. Még ha a gyerekem nevére vennénk/venném.

Nekem nincs kitől örökölnöm, a szüleim házát árverezik. Így nem érzem magam, a gyerekem biztonságban, hogy szinte függök másoktól... meg ha a psrom úgy hondol kered magának valaki mást...

Fizetema fundamentát, de párom nrm akar külön költözni... de attól még vehezek másik házat, nem? A törlesztőt úgyis én fizetném... azt meg még ki is lehetne adni albérletbe, csak hogy ne egy lábon álljunk...


2019. nov. 9. 15:09
 1/6 A kérdező kommentje:

Külón kasszán vagyunk, de teszúnk félre közös dolgokra, de tudom nagyon jól hogy az az összeg idővel a párom igényeire, álmaira lenne költve, ahogy lenni szokot...

Nekem is vannak álmaim, amit szeretnék megvalósítani...

2019. nov. 9. 15:11
 2/6 A kérdező kommentje:
Szóval a helyemben erőltetnétek hogy vegyünk/vegyek egy kisebb házat, vagy törődjek bele, hogy anyukánál élünk, és a hához soha nem lesz közöm, d3 a pénzem meg megy erre a házra... idővel úgyis a közös gyerekünké is lesz... de évek múlva egy öröklésnél valódzínű a gyerekem féltesóját ki kellene fizetni... ami nem kevés, több milla...
2019. nov. 9. 15:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Párodnak van tulajdona a házban? (pl. apai rész mint örökség?)
2019. nov. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, van. Már nem él az apukája sajnos...
2019. nov. 9. 15:28
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rosszul gondolkodsz.

1. Ha a párod anyja meghal, nem az unoka fog örökölni, hanem a párod.

2. Ha a párod is meghal, akkor fog örökölni a 2 gyerek 1/2 - 1/2 arányban.

Neked ahhoz a házhoz soha nem lesz közöd.

3. Ha veszel magadnak házat, legyen minden lepapírozva, de jó, ha tudod, hogy az sem a te házad lesz. Élettársi kapcsolatban a fizetésetek arányaiban osztódik a vagyon szétköltözéskor. Írod, hogy a törlesztőt te fizetnéd, de ez egyáltalán nem számít.

4. Ha 12 éve az anyósnál laktok, szétköltözéskor, gyerektartás követelésekor szóba fog kerülni, hogy milyen jogcímenen laktál másnál 12 évet, fizettél-e lakbért, stb.

Az is legyen lepapírozva, hogy nincs ilyen jellegű követelésük feléd, mert most minden szép, és jó, de osztozkodáskor mindenkiből előbújik a pénzéhes énje.

2019. nov. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az ingatlan alapvetően jó befektetés, tehát ha akarsz és megeheted vehetsz ingatlant, amit felújíthatsz, kiadhatsz ha szeretnél. Ez a jövőben akár a gyerekedé is lehet meg alapvetően is jó dolog ha van, ha menni kell.

Mondd meg a parodnak hogy szeretnél venni, csak hogy tudjon róla, ne legyen vita.

Venni vehetsz, nem kell az engedélye.

2019. nov. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!