Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen könyveket érdemes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen könyveket érdemes elolvasni párkapcsolati témában?

Figyelt kérdés

Főleg kommunikációról, és lelki dolgokról.

Saját tapasztalatok érdekelnek 🙂

Köszönöm.


2019. nov. 25. 06:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Gary Chapman - 5 szeretetnyelv

Fenn van youtubeon a hangoskönyv is 😇

2019. nov. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Kommunikációról a Nemek intelligenciája nekem nagyon hasznos volt (alapból vállalati környezetre van kihegyezve és a férfi és a nő viselkedésmintáinak különbségével foglalkozik, de sokszor kitér családon és párkapvsolaton belüli kommunikációra is). Ezt kiolvastam és nagyon tudom ajánlani, mert a leírt példasziuációkban nagyon sokszor magamra ismertem.

Párkapcsolatról meg most félig vicces/cuki ajándékként megvettem magunknak "A jó házasság 7 alapelve" c. könyvet. Még csak az elején tartok de nagyon meggyőzött, még pedig a következő miatt.

Én 5 éve élek boldog párkapcsolatban és nemrég házasodtunk össze (ennek apropóján vettem meg a könyvet és nem azért, mert szükségét éreztem), viszont mi mindigis olyan pár voltunk, akik egy csomó gyakran hangoztatott párkapcsolati tanácsot/szabályt nem tart be. Ebben a könyben a legtöbb ilyen tanács már a bevezetőben szerepel a "közismert tévhitek" között. (Nem azért tévhitek, mert pont az ellenkezőjük igaz, hanem mert minden kapcsolat más, és mindenkinek más válik be.)


Mindkét könyvet pszichológusok írták, elméleteiket saját kutatási eredményeikkel támasztják alá. Előbbiben rengeteg vállalati tréningen szerzett tapasztalat szerepel, utóbbiban pedig valódi házaspárokat figyeltek meg (kamerákkal meg minden - természetesen a beleegyezésükkel) és elemezték ki a viselkedésüket.

2019. nov. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ☺️

A Gary Chapmaneset olvastam.

Írhattok még ☺️

2019. nov. 25. 08:02
 4/13 anonim ***** válasza:
37%

Jókat írtak eddig.


Napiertől a Törékeny kapcsolat is alapmű, Pál Feri: A függőségtől az intimitásig, Esther Perel: Affér, jó még a A nők a vénuszról a ferfiak a marsrol jönnek, es a Miert hazudik a férfi es miert sír a nő?

2019. nov. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
19%
Én úgy gondolom, ezt nem lehet könyvből megtanulni. Mindig őszintének kell lenni, odafigyelni a másikra és önmagunkra is. Kedvesen, nyitottan állni hozzá, szeretettel beszélni vele. Ettől függetlenül Chapman sosem árt. 😊
2019. nov. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Allan és Barbara Pease: Miért hazudik a férfi? Miért sír a nő?

Allan és Barabara Pease: Illünk egymáshoz?: párkapcsolati ki mit tud

Allan és Barbara Pease: Miért nem képesek többfelé figyelni a férfiak, és miért nem tudnak eligazodni a térképeken a nők?

John Gray Phd: Túl a Marson és Vénuszon

Louann Brizendine: A férfi agy

Louann Brizendine: A női agy

Csernus Imre: A férfi

Csernus Imre: A nő

2019. nov. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszett a több magyar pszichológus írásaiból összegyűjtött kis könyv a "Szegény nők, szegény férfiak".

És nem könyv, de youtube-on nagyon vicces Mark Gungor előadása a "Férfi agy, női agy".

2019. nov. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ment mindenkinek a zöld ☺️

Bármi eszetekbe jut, írjatok ☺️

2019. nov. 25. 09:58
 9/13 anonim ***** válasza:

Mihalec Gábor - Párkapcsolat építő kommunikáció

Mihalec Gábor - A jó házasság 7 alapelve

2019. nov. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
De komolyan kinek es mi erdeke van abban hogy lepontozza a valaszokat? :D
2019. nov. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!