Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Súlyos párkapcsolati krízis,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Súlyos párkapcsolati krízis, vagy ez már a "vég"? Meddig lehet és érdemes harcolni?

Figyelt kérdés

Párommal 5 éve vagyunk és élünk is együtt, októberben lesz egy éve, hogy már külföldön.

Kiköltözésünk előtt is megvoltak a magunk kisebb-nagyobb problémái, de sosem engedtük el egymás kezét, nagyon szerettük/szeretjük(?) egymást.

Egy számára felajánlott karrierlehetőség miatt kerültünk Londonba, egy pillanatra sem vacilláltam, hiába volt otthon jó munkahelyem, egzisztenciám nekem is, nem volt kérdés, hogy belevágunk.

Utólag... borzasztóan bánom, hogy nem volt eszem, és nem mérlegeltem/tünk minden eshetőséget ezzel kapcsolatban. A történethez hozzátartozik, hogy párom édesanyja és testvére már kint éltek egy ideje, így mikor mi is idekerültünk egyértelműen szorosabb lett a kapcsolat. Ez természetesen nem probléma, csak éppen elfelejtettük, hogy annak idején miért nem éltünk a lehetőséggel és jöttünk velük együtt ki... Teljesen "ránktelepedett" az anyósom, bármit és bárhogyan csináltam sosem volt jó. Elvárta, hogy kizárólag a háztartást vezessem (nem együtt éltünk), mondván minek nekem munkahely, hiszen a fia eltart, én csak koncentráljak a női dolgomra és szüljek végre unokákat.

Világ életemben ambíciózus voltam,dolgoztam és megküzdöttem az elismerésért, mégis belementem... valószínűleg, mivel én is emberből vagyok, ezért hibázok is, elvakított a jólét, tettem a "dolgom" mostam, főztem, takarítottam..Kb 2 hónap után magamba szálltam és megszólalt a vészjelző, hogy ez így nagyon nem jó, a kiszolgáltatottság érzését én nem igazán tudom viselni. Mindeközben már éreztem, hogy a párom távolodik el tőlem, kevesebbet beszélgettünk, állandóan az anyjáékkal voltunk, nem voltak közös programjaink, kizárólagosan a munkájáról kommunikált velem. Rengetegszer próbáltam tudtára hozni, hogy elhanyagolva érzem magam és "megroppanok" a családja által támasztott elvárások alatt, illetve, hogy nekem ez így nem jó, mondja el ő is, ha valami zavarja velem kapcsolatban, beszéljük és oldjuk meg..Mindig el lett tussolva a próbálkozásom azzal, hogy hülyeségeket beszélek.

Ok, egy idő után nem szóltam már inkább semmit, továbbra is tettem a "dolgom" és elkezdtem munkát is keresni. Mivel folyékony angol nyelv hiányában (hiába beszélek társalgási szinten, a szakmámhoz szükséges lenne a felsőfokú) nem sikerült végzettségemnek megfelelő állást találnom, ezért a sok kudarc és csalódottság után elfogadtam egy olyan munkát, ami - természetesen nem lenézésből - nincs egyazon szinten, amivel még otthon foglalkoztam, illetve, amire képzettségem van.

Semmi gond, "nem foglalkoztam" vele, dolgoztam és az otthoni elvárásokat is teljesítettem maradéktalanul. Közben a párom hozzá állása nem változott, ő remekül elvolt, csak továbbra sem érdekeltem, semmit nem volt képes megbecsülni, bármit csináltam, továbbra sem kommunikált, úgy éreztem, már egyáltalán nem is szeret, hiába állította szavakkal az ellenkezőjét.

Közben a párom édesanyja hazaköltözött, de a kishugit itt hagyta "nekünk", ami azt jelenti, hogy a 19 éves lény és a párja beköltözött a házunkba. Ok, elfogadtam, belementem.

Azóta napi szinten kapom telefonon az instrukciókat a kedves anyósomtól, mit és hogyan kell csináljak, illetve kéne, mert ugye én "képtelen" vagyok erre...és amúgy is, miért nem otthon vagyok háztartásbeliként, így hogy tudom rendesen ellátni az "uramat" és már a testvérét, illetve annak barátját is?!

Kommunikálásra való próbálkozásaim továbbra is folyamatosan kudarcot vallottak, mígnem egy idő után egyik éjjel annyira rosszul lettem, hogy azonnal kórházba kellett mennem, azt hittem szó szerint, hogy meg fogok halni. Kiderült, hogy pánikrohamom volt és ez azóta van, hogy napi rendszerességgel ismétlődik is, nem akar megszűnni.

Egy életvidám,ambíciózus emberből lettem ez....

Kiszolgáltatottnak, magányosnak érzem magam, és rettenetesen félek. Nem tudom mitől...mindentől, a jövőtől.

Hiányzik a párom, hiányzik, hogy témogasson, hogy kiálljon mellettem és segítsen helyretenni az érzéseim.. Néha meghallgat, és azt mondja szeret, de semmi egyéb, mély, fontos társalgás nincs közöttünk, ami ezelőtt soha az életben nem jelentett problémát.

Már nem tudom meddig tudok küzdeni (?) ha egyáltalán ez a megfelelő szó...

Mit csináltam rosszul? Miért változott meg az életünk egyik hónapról a másikra,mióta kint élünk külföldön?

Fogalmam sincs..


2015. aug. 10. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miert nem erolteted ki a komoly beszelgetest? Miert hunyaszkodsz meg mindig? Miert akarsz megfelelni? Allj a sarkadra, mpst mar az egeszsegedrol is szo van ... vagy ez sem hatja meg a parodat? Es mi van a Te szuleiddel? Miert nem jossz haza egy kicsit szusszanni egyet? Lehet, hogy egy kis kulonlet alatt rendezodnenek a gondolataid.
2015. aug. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a kialakult helyzet nem a te hibád. Jobb, hogyha nem hagyod magad elnyomni. Beszéltél már ezekről a pároddal? Mondtad neki, hogy hiányzik neked, hogy melletted legyen? És elmondtad neki ezt az anyós-dolgot? Mert ha ő nem támogat és nem áll ki melletted, akkor nincs értelme. Azt meg ne hagyd, hogy az anyósod döntse már el, hogy neked mi a jó, azt csináld, amit te szeretsz. Sajnálom, hogy így alakult, remélem, hogy meg tudjátok beszélni a pároddal. :) De ha nem sikerülne és nem áll ki melletted, akkor a saját egészséged érdekében ki kell lépned ebből.
2015. aug. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hallottad már, hogy 3. Felet nem engedünk be a kapcsolatba? Nem? Nos, hát ez a vége. Innen csak nagy veszekedések árán vam visszaút, de az is kétesélyes. A helyedben keresnék ott Londonban valaki mást, de előbb megtanulnám jól a nyelvet. Hisz minden adott a tovább lépéshez. Titokban randiznék és ha.biztos a dolog lépnék egyböl vagy ha a lehetőségeid engedik költözz külön. Tapasztalatból beszélek nehéz lenne a visszaút a régi életedhez és ha vissza is mennétek se lenne már olyan. Megtépázta a lelked. Lépj tovább. Nem ő az igazi.
2015. aug. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp ne kezdj el titokban randizni másokkal. 1 nem tisztességes és ennél több van benned. 2 Ha kiderül (és ezek ki szoktak) az egész család meg fog utálni de ami még fontosabb az az ,hogy valószínű te is magadat mert totál igazuk lesz. Egyszer ülj le a pároddal és mondd el neki, hogy így el fog veszíteni és mondj el neki mindent! Ha megérti és támogat akkor még van esély ha viszont nem látja be ,hogy nincs ez így rendben akkor gondolkozz el a továbbiakon! Tegyél félre magadnak annyi pénzt, hogy bármikor haza tudj jönni a családodhoz a biztonság kedvéért!
2015. aug. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy ez már itt majdnem a vég. A leírásod alapján már többször próbáltál beszélni vele, a párod részéről süket fülekre találtál mindannyiszor. Mindezek ellenére tetted a dolgod, pedig nem lehetett egyszerű anyós mellett. Munkát is kerestél, tehát tényleg mindent megtettél, hogy nekik is és neked is jó legyen.


A vége egy jó kis pánikroham, ami a mai napig is tart.


"Kiszolgáltatottnak, magányosnak érzem magam, és rettenetesen félek. Nem tudom mitől...mindentől, a jövőtől." - Ez mindent elmond. Ha egy év alatt így leépült a kapcsolatod és így leépült az egészséged is, akkor azt gondolom, eléggé radikálisnak kellene lenned:


1. pároddal azonnal el kell beszélgetned és ne engedd terelni, ha azzal jönne, hogy "hülyeségeket beszél". Egy kórház megjárása már régen nem hülyeség.


2. ha nem változik semmi, gyere haza.


Feladtad érte a munkádat, az itthoni dolgaidat , kötelessége lett volna támogatni téged és veled lenni, kommunikálni a nehézségekről. Gyakorlatilag robottá váltál mellette.


"Miért változott meg az életünk egyik hónapról a másikra,mióta kint élünk külföldön?" - mert az első pillanattól kezdve úgymond behódoltál párodnak is és az anyjának is. Le kellett volna fektetni néhány alapvető szabályt, hogy ki mennyire szólhat bele, dirigálhat, utasíthat a másiknak. Mivel nyeltél és "tetted a dolgod", uralni kezdtek, te meg szépen felőrlődtél.


Ui.: nem sok jót jósolok ennek a kapcsolatnak. Gyere haza feltöltődni, lélegezni.

2015. aug. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!