Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik azt írjátok, csakis...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik azt írjátok, csakis művelt emberrel vagytok hajlandóak összejönni: mely területeken kell gazdag lexikális tudással rendelkeznie valakinek ahhoz, hogy méltó legyen hozzátok?

Figyelt kérdés

Mihez kell tudnia hozzászólni? Milyen elméleteket, írásokat, alkotásokat kell ismernie? Miféle tudósok vagy művészek munkásságával kell tisztában lennie?

Most ezt teljesen komolyan kérdezem, szeretném, ha megragadhatóbbá tennénk a dolgokat.


2019. dec. 18. 11:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Nehéz ezt szavakba önteni, nem a lexikális tudás a lényeg. Ha valakivel beszélgetsz, elég hamar be lehet lőni az illető IQ-ját. Már a helyesírás sokat elmond. Ha például valaki annyira képes, hogy "igen", "aha", "értem", azzal nem lehet mit kezdeni.
2019. dec. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Nekem nem a lexikális tudás a lényeg (21. század, az internet kora, mégis kinek van szüksége lexikális tudásra?!), hanem az érdeklődés és olvasottság számít. Azt meg, hogy mi érdekli, nyilván nem szabom meg. Én szeretek politikáról, művészettörténetről, építészetről beszélgetni, a tudományokról úgy általában (nem konkrét tudósok munkássága, inkább a tények és a tudományos felfedezések terén, az összefüggések, a logika egyes jelenségek mögött- ez teljesen mindegy, hogy fizikán, matematikán, kémián, biológián vagy bármi máson belül van, a gondolkodás milyensége a fontos). Nagy rajongója vagyok a sci-fi műfajnak, és szeretem ezt pl tudományos oldalról megközelíteni, hogy mégis milyen, a filmekben/könyvekben szereplő tárgyak, jelenségek lehetnének reálisak a jelenlegi tudásunk szerint.

Illetve a társadalmi berendezkedések, a szociális helyzetek aktuális kérdései mind olyan dolgok, amikhez persze hozzá tudsz szólni laikusként, véleményt tudsz formálni akkor is, ha soha nem tanultál szociológiát, viszont a gondolkodás milyenségén érződik, hogy az iszákos kőműves segédmunkás vagy egy kicsit kifinomultabb közeg formálta-e a gondolataidat. Nem mindegy, hogy a tudásodat az interneten/könyveken belül mégis hol szedted össze, lektorált és tudományosan elismert cikkeket, könyveket olvasol, vagy esetleg a háztartásbeli anyuka unatkozó szófoshását, politikailag független oldalakról tájékozódsz, vagy kérdés nélkül elfogadsz mindent, amit az M1-en mondanak.

2019. dec. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Hagyjad már magad. Csak legyél jó ember, és érts egy szakmádhoz vagy kettőhöz. Legyen olyan állásod amiből megélsz hogy ne tünj életképtelen selejtnek, és máris találhatsz magadnak olyan párt amilyet akarsz. Legyen az ügyvéd vagy farmer. Vagy tanár de akár orvos is.
2019. dec. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Eleve lenéző stílusban írtad a kérdést, itt a probléma. Olyan, mintha azt mondanád, hogy aki művelt, annak csakis a lexiális tudása miatt vannak ismeretei. Tudod, a műveltség személyiséget IS jelent. Ez olyan, mint az a kép, amikor minél többet olvasol, annál jobban látsz bele a világ működésébe, átérzed mások, a sok-sok másik oldal életkörülményeit, belelátsz más dolgokba. Nem fogsz elítélni mindenkit, aki más nemzetiségű, nemű, vagy más korban élt. Nem szidot a politikusokat ok nélkül, mert tudod, hogy mindig van kivétel. Nem mondod azt egyértelműen, hogy a menekültek csak rosszak, hanem megérted, hogy honnan is jöttek, hogyan is gondolkodnak, miért. A műveltség nemcsak IQ-t, hanem EQ (érzelmi intelligencia)-t is jelent (szerintem). Ezért van az, hogy minden egyetemen (kivéve orvosi) tanítanak EU-ismereteket, vállatgazdaságtant, jogot, etikát, értékteremtőt, stb, hogy ne csak egy szakbarbár legyél, hanem több mindenhez is érts. Ehhez nem elég bemagolni pár évszámot vagy könyvet kívülről.

Persze én nem azt mondom, hogy nem lehet valaki művelt egyetem nélkül, természetesen lehet. Csak általában az ilyen embereknél ott van a tudásszomj, és hogy minél tovább tanuljanak.

2019. dec. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Azokkal szemben vagyok "lenéző", akik csupán néhány szóban, de annál fennhéjázóbban odaböfögik, milyen feltételek teljesülése mellett elegyednek szóba (társkeresési szándékkal) valakivel; azt a benyomást keltik bennem, hogy a valóságban jó eséllyel nem annyira műveltek, mint amennyire annak tartják magukat. Egyetemista vagyok egyébként, csak azért írom, mert úgy látom, sikerült más következtetést levonni.

Érkezett ide valóban hasznos hozzászólás, köszönöm.

2019. dec. 18. 11:56
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Nem vonatkozik rám a kérdés, ilyen marhaságot nem mondtam még.

A lexikális tudás jó dolog, de nincs köze se a műveltséghez, sem az IQ-hoz, az EQ-ról nem is beszélve.

Simán szkippeld az ilyeneket, nem vesztett semmit!

2019. dec. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Attól hogy egyetemista vagy még lehetsz hülye. Az IQ nak semmi köze a lexikális tudáshoz.
2019. dec. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

Nem területhez kötōtt. Egyszerūen legyen bármilyen érdekes téma, amirōl lehet beszélgetni vele. Már megbocsáss, de nem attól lesz mūvelt valaki, hogy bizonyos, általam elvárt konkrét alkotásokat, írásokat ismer, Ha megtud lepni valami újjal, az méginkább magával ragadó.

Probléma akkor van, amikor semmi sem érdekli, semmilyen területen nem jártas....

2019. dec. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Az a lényeg, hogy legyen rálátása a dolgokra, hogy az összefüggésekkel képben legyen.
2019. dec. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%
Milyen egyetem az ahol a tudás egyenlő a lexikális tudással?
2019. dec. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!