Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért számít státusz szimbólum...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért számít státusz szimbólumnak az autó, amikor már abban a korszakban élünk, hogy több mindenről le kéne már mondani?

Figyelt kérdés

A személyi autózásnak már nincs jövője, annak se, hogy autóval kell rendelkeznie annak, aki dolgozni szeretne. Szerintem egy cégnek nincs joga, hogy megszabja azt, hogy legyen autója valakinek, ezt államilag szabályozni kéne, hogy ne hozhassanak ilyen feltételeket. Ugyanezt eltudnám mondani a repülésekre is, hogy radikálisan visszakéne szorítani a légiforgalmat, a személyi szabadságunkról lekell mondani, mert a természet ezt nem bírja el.

Ezért írtam ebbe a topikba, mert sokan mondogatják, hogy attól férfi a férfi, ha vezet. De pontosan miért? Nincs olyan, hogy férfias és nőies viselkedés, ezek csak mende-mondák, nincs olyan, hogy akkor vagy férfi, ha meghatározott módon viselkedsz. Az se igaz amikor az őskori példát hozzák fel, mert az olyan hamis, mint a nacionalizmus, amikor egy nemzetállamról, kreált ódákat zengenek, ami tök hamis. Az öskori mamutos példa az teljesen hamis, mert honnan tudhatnánk azt, hogy csak férfiak vadásztak rá? Azt nem lehet elképzelni, hogy nők is vadásztak és férfiak is főztek?

Most, hogy a klímaválság korát éljük, én nem tudom komolyan venni az ilyen státusz szimbólumi majmolásokat.


2020. jan. 8. 10:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
63%
Jól bedöltél ennek. Pár év múlva majd nevetni fogsz ezeken a gondolatokon, miközben a jogsidat csinálod.
2020. jan. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Az autót nemigen szokták megszabni, a jogsit viszont igen. Azt mondjuk nem értem, hogy a vezetési képesség a hozzá tartozó engedéllyel miért lenne olyan, amit bűn lenne elvárni.


Lehet a klímaválsággal érvelni ebben az esetben, én ezt meg is értem. Viszont ilyenkor inkább azt érzem, hogy nem ezek a valódi érvek. Ha csak simán jogsit várna az ember, akkor arra lenne egy nemesnek tűnő, frappáns válasz. Múltkor emberek próbálták tökéletesen megindokolni, hogy miért nincs semmi értelme annak, hogy valakinek saját otthona van, vagy van ingatlan a nevén. Azelőtt minden diplomást lehúztak, hogy az milyen szar, csak elvesz az emberből, a diplomások idióták. Aki nem akar dolgozni és nem akar semmit letenni az asztalra, az mindig fog találni érveket arra, hogy miért jobb az, amit ő csinál. Ezt el tudom fogadni. Az én világomban meg ezeknek a dolgoknak van értéke (a kocsinak épp nincs, de a többinek van azért) és ha már egy ilyen élethez szoktam és ezt szeretem, ebben szeretnék partnerre lelni, nem pedig hallgatni valami random palimadár lehúzó dumáját arról, hogy mi miért fölösleges és miért legyek vele.

2020. jan. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
Nézz jobban utána a klímaváltozás okainak, és ne higyj minden ph**szságnak amit a híradóban látsz meg facebookon olvasol.
2020. jan. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
A mai világban már nagyon könnyű autót szerezni. Aki azt hiszi, az valami, hogy van neki, álomvilágban él. Lehet kapni autót 200ezerért, 100ezerért is, ami jól működik. Vagy ha valakinek már nem kell az autója, odaadja valakinek ingyen, több ilyenről tudok. Nem szimbolizál semmit egy tragacs. Lehet, valakinek van egy drágább autója, másnak meg otthon vannak olyan cuccai, amik összességében többet érnek, mint az autó.
2020. jan. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
26%
#5: ez igaz, viszont sok embernél még az is nagy kérés, hogy legalább annyi legyen benne, hogy egy jogsit keg tudjon szerezni és legalább ilyen szempontból legyen önálló... Szerintem inkább ebből a szempontból számít a kocsi, hogy oda mehetsz, ahova akarsz, nem köt a menetrend és azért mégis beletettél energiát, hogy megszerezd a papírt hozzá.
2020. jan. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem attol ferfi a ferfi, hogy van autoja. Persze, az en szememben is ferfiasabb aki tud vezetni raadasul jol is. Kenyelmesebb es nem kell 600 emberrel egy buszon, vagonban ulni, de gond nelkul letudnek mondani rola. A klimahelyzethez pedig rendesen hozzajarul akarki akarmit mond. Nem a legnagyobb problema mert az az allatipar es a kajank megtermelese, de nem is utolso. Nem akarok vitat szitani de azon erdemes lesz majd egyszer elgondolkodni (termeszetesen mikor mar keso lesz mikor maskor) hogy ma mindenki milyen jokat eszik (olyan forrasokbol amik teszik tonkre a bolygot) par ev/evtized mulva meg az embernek az eleteert is konyorogni kell. (Es akkor erre jon hogy a mi eletunben mar ugyse, aha jo akkor a gyerekes es az unokad nyugodtan szenvedhet.)
2020. jan. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
26%

"Jól bedöltél ennek. Pár év múlva majd nevetni fogsz ezeken a gondolatokon, miközben a jogsidat csinálod."


Jól bedőltél ennek. pár évtized múlva majd nevetni fogsz ezeken a gondolatokon, miközben a tízszer ilyen drága élelmiszerért állsz sorban és cipeled haza gyalog.

A közlekedési szektor felelős az össz CO2 kibocsátás 30%-áért. Tessék megemészteni az információt a felmelegedést harmadrészt ez okozza.

2020. jan. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

> A közlekedési szektor felelős az össz CO2 kibocsátás 30%-áért. Tessék megemészteni az információt a felmelegedést harmadrészt ez okozza.

Szerinted az emberi széndioxid kibocsátás felelős a globális átlaghőmérséklet növekedésének 100%-áért? Úgy látom, hogy a propaganda ismét legyőzi a tudományt, és az átlag Józsi is klímaszakértő lett.

2020. jan. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
93%

6. Igazán nem akkora ördöngösség a menetrendhez igazodni. Így is oda megy szinte az ember, ahova akar, Magyarországon belül. Igaz, vannak nehezebben megközelíthető helyek, de azok autóval se sokkal könnyebben közelíthetők meg.

Én meg inkább megcsinálok még 3 nyelvvizsgát, mintsem egy jogsit, az jobban motivál. Ráadásul a vonaton is jól lehet nyelvet tanulni. Ennyit erről.

2020. jan. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

Jaj dragaim. Leirtam az igazat es jonnek a lepontozasok. Szerintetek valakinek ez meg elrontja a kedvet?:( csinaljatok ha ettol van orgazmusotok, engem legalabb valaki estenket jol helyretesz.

Nem kell beletorodnotok hogy pusztul a vilag, majd jon a tapasztalat. De egyszerubb lepontozni mikozben muanyag palackbol isszatok a lonyalat, mint tenni valamit ellene. Na puszi

2020. jan. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!