Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nyitott kapcsolat vagy monogám...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nyitott kapcsolat vagy monogámia? Érvek egyik-másik mellett? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Huszonéves nő vagyok, még nincs sok tapasztalatom "különféle" kapcsolatok terén. Volt egy 2 éves - monogám - kapcsolatom, illetve most benne vagyok egy négy éve tartó kapcsolatban.


A párommal szeretjük egymást, és jól együtt tudunk működni. A legtöbb dolgot megosztjuk egymással, és mindig is az volt a mondásunk, hogy ha megjelenne egy új férfi / nő az életünkben, aki megmozgat bennünk valamit, akkor azt megosztanánk egymással, és akár történhet is valami az illetővel. Nem akarjuk egymás vágyait, megéléseit korlátozni.

Akadt is kapcsolatunk során egy-egy eset, amikor egy férfi vagy nő említésre került, de sohasem történt testi közeledés.


Az én életemben egy ideje benne van egy férfi, aki egyértelműen kommunikálja felém vonzalmát, és ő sem közömbös számomra. A párom tud róla, és engedné, hogy közeledjünk egymás felé. És ezen a ponton jelenik meg az aggályom: már a férfi puszta jelenléte is érzelmileg nagyon megmozgat, sokat gondolok rá, sokat vagyunk együtt. Ezáltal kevesebb erőforrásom marad arra, hogy a barátommal foglalkozzak. Helyes ez így? Mi történne, ha ráadásul még testi kapcsolatba is lépnénk?


Amikor ezt végiggondolom, arra jutok, hogy ha egy kapcsolat nyitott, akkor valahogy "súlytalanná" válik a dolgok jelentősége benne. Leértékelődik. Nem különleges, nem kiemelt, nem kizárólagos már. Olyan, mintha egy stabil talaj kihúzódna az ember lába alól.


Éretlen gondolat ez? Mert el tudom képzelni, hogy ez a helyzet azért egy 10-20-30 éve tartó házasság esetén másképp működne. Ott már egy másfajta közösség, másfajta vállalások tartják össze a párokat, egy-egy - közös beleegyezéses - affér / viszony lehet jelentéktelen a házassághoz képest.


A kapcsolatunk a párommal teljesen rendben van, kicsit stagnál, mert nem vagyunk még olyan helyzetben, hogy meglépjük az elköteleződés következő lépcsőfokát. (Tanulunk, karriert építünk még mindketten.) Ezen a szinten jelentősebb eseménynek tűnik egy viszony megkezdése, jelentősen fellazíthatja a kapcsolatot. (Amit szerintem elfogadnánk, tovább tudnánk lépni - de lenne ennek értelme?) Lehet, hogy ebből fakad ez az aggály, amit a nyitott kapcsolat megvalósításán gondolkodva fakad bennem? Más lenne a beállítódásunk, hozzáállásunk a kapcsolatunkhoz, ha már a közös élet építésén dolgoznánk? Nem lennénk már ilyen sztoikusak? Mert most ugyebár nincsen "közös célunk".


Akinek van tapasztalata nyitott kapcsolattal, leírná, hogy hogyan élték meg a párjukkal? Meg hogy milyen életszakaszban tűnik jó megoldásnak?


Remélem, hogy nagyjából érthetően vázoltam a szituációt.


Köszi a válaszokat előre is!



2020. jan. 16. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Nincs ilyen kapcsolatom, soha nem volt, nem lennék képes rá.

Amit írtál, abból az derül ki, te sem, mert a szexet, érzelmeket nem tudod függetleníteni, márpedig ez a nyitott kapcsolat kulcsa. Otthon kellene rendet tenned, ha eleve nem is vagytok 4 év után sem az elköteleződés fázisában, amitől te ezt megcsalásnak érzed, hiába adott szabad utat elvben.

2020. jan. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

nem olvastam el az egészet... de a lényeg!

csak is monogám!!!!!! ha már egy kapcsolat nyílt lesz onnantól örökre megváltozik sosem lesz olyan mint volt! mondhatni részecske szinten változik meg!

csak is a monogám kapcsolathoz tudok érveket mondani pedig férfi vagyok!

-belsőséges kapcsolat ahol ismeritek egymást

-tudjátok mire vágyik a másik mind szexuálisan mind egyéb módon

-energiát kell bele fektetni de ha megvan akkor egy életre szóló köteléket vagytok képesek kialakítani!

-nem kaptok el semmiféle nemi betegséget!!!

-társadalmi normának is jobban megfelel mint a nyílt kapcsolat...

-a kötelék amit létrehoztok nos az elég különleges pont azért mert csak egymással vagytok! ez segít hogy egyre jobb emberek legyetek (persze vannak olyan mélységi kapcsolatok...)


és bocs de ha be akartok vonni mást is azaz nem elég a másik akkor az pont az hogy nem jó a kapcsolat! ott valami nagy gond van mert 1. rossz a kommunikáció 2. nem is vagytok hajlandóak tenni érte valamit 3. azt hiszitek ez oldja meg a gondokat de csak egy ideig lesz "jó"!


az meg a másik hogy aki tényleg szereti a másikat (nem a rózsaszín felhő) az nem akarja még mással is csinálni ez egy alapvető jellembeli és pszichológiai hiba!

tudniillik az agyban van egyfajta kötödés hormon ami pont az ilyenekért felelős! azaz a hűség a szeretet és intimitásért! ha valaki mindenképp be akar vonni még valakit mindegy hogy ki a jelenlegi párja akkor azt én elkerülném messziről! mert nagyon nagy gondjai vannak! nem képes egy alapvető kapcsolatot kialakítani! valószínűleg a gyerekével sem fog soha kialakítani!

2020. jan. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

A nyitott kapcsolatok működőképesek tudnak lenni egyes esetekben, de a leírás alapján a tiétek nem tartozik közéjük.

Nálatok az inkább a probléma hogy érzelmileg eltávolodtatok egymástól - pontosabban nem is volt meg a teljes érzelmi közelség csak egyfajta felszínes jellegű kapcsolat. S közben jött egy 3. játékos aki megmozgatott belül valamit.

Lehet mást akartál hallani, de rossz hírem van: a mostani pároddal így is úgy is véget fog érni a kapcsolat akár a most felbukkant férfi, akár más miatt...

2020. jan. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

Voltam mind a két falyta kapcsolatban és most egy teljesen nyitott úgymond “ primer poliamor “ kapcsolatban vagyok.

Eddigi tapasztalataim alapján a monogam kapcsolatok a kommunikáció minőség miatt ment tönkre.

A jelenlegi nyitott kapcsolatom tökéletes. Ahoz, hogy tökéletes legyen nagyon fontos betartani az alap értékeket. Ez a minőségi kommunikáció, a tisztelet, a szeretet, a megbecsülés és nem utolsó sorban az önbizalom ra épül. Persze mindenkinek más az értek rendje.

Egy nyitot kapcsolat működhet tökéletesen, ha őszinték vagytok egymáshoz és önmagátókhoz.

A monogamia is ugyan úgy kellene működjön, de valamiért a legtöbb monogam kapcsolatba a bizalmat föl váltja a bizalmatlanság a probléma megoldása helyett a hibáztatás választják és a másik fel boldoggá tétele helyett a teljes bezárás kisajátítás történik.

Nehéz poliamornak , nyitottak lenni. Eleinte, de amint megismered önmagad és tisztelni kezded azt aki vagy akkor konyen alakíthat az ki tökéletes kapcsolatot magadnak

2020. jan. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

29f vagyok.


Én még sosem éltem nyitott kapcsolatban, de pár hónapja elkezdtem ismerkedni egy lánnyal az egyik társkereső oldalról. Nem avatott be egyből, hogy mi a szitu, de aztán egyszer előrukkolt vele, hogy neki amúgy van párja. A csaj 24 éves volt, a pasija 35 éves. Elmondása szerint szereti a párját, de ő még kalandozgatni akar, élni akar, ezért választás elé állította a párját. Vagy elfogadja, hogy nyitott kapcsolatban legyenek vagy szakítanak. Véleményem szerint a csávó ebben az egészben jó nagy lúzer, ugyanis bele ment. Annak ellenére, hogy ő is szabad kezet kapott, a senki mással nem szexel. Lényegében így csak a csaj szexelget félre, amiről a csávója mindig tud, ha épp találkozik valakivel. Még a csávó egyik haverjával is szexelt már a csaj. Ezt azért én már végképp durva dolognak tartom. Eredetileg azt akarta, hogy a pasijával és a haverjával hármasban csinálják, de abba nem ment bele a pasija. Itt tényleg jó nagy lúzer a csávó. Az még hagyján, hogy bele ment, hogy mások is cuccolják a nőjét, de hogy a saját haverjának is engedje... Pffff


Ezen kívül elmondása szerint még 1 csávó van akivel össze szokott járni időnként. Illetve 24 éves kora ellenére volt hogy rágerjedt valami 46 éves férfire, de ott a férfi elhajtotta őt a kora miatt.


Bevallom, nekem ez az egész így már sok volt, nem érdekelt tovább a csaj. Tiltottam facebookon is.


Tudom, ez nem olyan tapasztalat amire számítottál, de én a nyitott kapcsolat fogalmával csak így ismerkedtem meg. Bár ez így is sok volt számomra.

2020. jan. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, elgondolkodtatóak mind!
2020. jan. 18. 00:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyitott kapcsolatra tenném a voksok!
2020. jan. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!