Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös ingatlant vennénk a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös ingatlant vennénk a párommal. Félek, hogy mi lesz ha külön megyünk. Ez normális?

Figyelt kérdés

9 éve együtt vagyunk. Most jutottunk el oda anyagilag hogy közösen tudnánk venni egy kis lakást.

Eddig sosem kérdőjeleztem meg a kapcsolatunkat de most ahogy közeledik az adásvétel sokszor elgondolkodom, hogy jó döntés e. Mi van ha elhagy. Az utolsó forintjainkat is beletesszük a lakásba és hitelünk is lesz rá.

Egyrészt várom hogy elhagyjuk az albérletet másrészt félek a jövőtől.

Nem tudom hogy ennyi év után ez normális?

Akinek van közös lakása a párjával ti nem tartottatok ettől?

Jól elvagyunk együtt minden téren de most megijedtem.

Fiatalon jöttünk össze és 18 éves korunk óta albérletben lakkunk együtt.

Eddig nem volt konfliktus mindent meg tudtunk oldani


2020. márc. 10. 08:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
7%
Albi mellett hogy tudtatok annyit összespórolni?
2020. márc. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%
Problémák mindenhol akadnak és garancia sincs semmire. Ezen kár úgymond parázni.
2020. márc. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Fele-fele legyen. A kettőtök nevén legyen ugyanolyan arányban. Így adott esetben nem dobhat ki csak úgy. De ha téged megnyugtatna, akkor írjatok valami papírt arról amiről szeretnél.
2020. márc. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
98%

Az ingatlan szerződést úgy kell megkötni, hogy mindkét fél beleadott forintjai utáni százalékrészét tartalmazza a tulajdoni hányad.

Az anyagi részét tisztán lehet látni a jövőre nézve, az érzelmi része pedig rajtatok múlik.

2020. márc. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%

A félelem érthető, de akkor is bele kell vágni. Érdemes mindent felezni, akkor később ebből sem lehet vita.

Egyébként én is ezen kattogtam a 30éveim elején és amikor belevágtam az akkori párommal a lakásvásárlásba és hitelfelvételbe akkor voltam kétségeim, 2 év után szét is mentünk, de egy szó nélkül kifizetett, én költöztem, ő maradt, nem volt egy túl jó élmény.

Azóta van külön lakásom ami csakis az én tulajdonom, történjék bármi ezt nem vehetik el tőlem, ez az enyém. Mondjuk az sem egyszerű eset amikor az exedet rakod ki alkásból, volt már precedens, de egy biztonságérzetet ad.

Nagyon sok férfi barátom vélekedik úgy, hogy először saját lakás és csak utána esküvő, mert így nem kell osztozkodni.

2020. márc. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%

Nyilván semmire nincs garancia, rajtatok múlik, együtt maradtok-e vagy sem, mennyire bíztok meg egymásban

Az szép, 9 év... :) Manapság

2020. márc. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
97%

Ha a tulajdonjog tisztázva van 50-50 vagy ahogy bele raktàtok a pénzt 30-70 akármi akkor nem lehet gond.

Akkor félhetnél ha nem kerül a nevedre 😊

2020. márc. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
63%

"először saját lakás és csak utána esküvő, mert így nem kell osztozkodni"

Nem kötözködésből, de ha valaki nem akar "osztozkodni", akkor mi a fenéért házasodik meg? :D A házasságnak konkrétan az a lényege, hogy összekötitek az életeteket, és osztoztok mindenen.


Kérdező, ahogy előttem is írták, érthető, hogy aggódsz, de ha odafigyeltsz a szerződésírásnál, akkor nincs mitől tartanod.

2020. márc. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Első szerintem ez nem lényeges a kérdés szempontjából. De a lényeg annyi hogy félretettünk amennyit tudtunk. Nem jártunk nyaralni nem vettünk 300 ezres telefonokat és alapvetően a hétköznapjainkban sem költöttünk felesleges dolgokra. Élhettünk volna nagyobb lábon de nem tettük. Albérletből is szerényebbet és kevésbé frekventáltat választottunk mindig.

A lakás 50-50 arányban lenne a tulajdoni lapon. Közösen spóroltunk nem számoltuk külön eddig sem és a hitel is közös lenne.

A páromnak nincsenek kételyei ezzel kapcsolatban csak én kattantam be most

2020. márc. 10. 08:22
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2020. márc. 10. 08:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!