Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a sikerélmén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az hogy a sikerélményeim ellenére sincs önbizalmam?

Figyelt kérdés
Itthon tornázok, angolul tanulok, megtanultam sütni, főzni, amit mindenki megdicsér a családból, de még sincs önbizalmam. Idegenek is megdicsérték már a külsőmet. Most valaki biztos leírja, hogy biztos beképzelt vagyok. De amikor meglátom hogy más kevesebb erőfeszítéssel is sokkal jobb másoknak, mint én akkor elkeseredem. Párkapcsolatban eddig mégis azt kaptam meg, hogy lenéztek engem, átvertek. Talán a múltbeli csalódásokat nem tudom magam mögött hagyni.
2020. ápr. 21. 13:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mert elhiszed, hogy keveset érsz.

Önbizalom, azt jelenti, hogy rajtad áll, nem másokon.

2020. ápr. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Fel a fejjel, mindenki eleg jo, a kerdes az csak hogy kinek. Talalkoztal vele? Holnap fogsz? Nehogy azt hidd hogy akik kapcsolatba vannak mind boldogok. Hidd el, akarmennyire jo no/pasi valaki, egy biztos, valakinek a toke tele van vele meg a kis hulyesegeivel. Nehez kerdes, de fel kell tenni. Inkabb egyedul lennel abban a remenyben hogy megtalalod az igazit vagy egy rossz kapcsolatba remenytelenul?
2020. ápr. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:

Így pár mondat alapján tök okés vagy, ne izélj már :D

Békülj ki végre magaddal és a világgal, mert az élet qv rövid!

2020. ápr. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én így se reménykedem már semmiben.
2020. ápr. 21. 13:34
 5/14 anonim ***** válasza:
A sikerélmények csak átmenetileg okoznak örömet, mindenesetre nagyon fontos, hogy elfoglald magad, ahogy teszed is.
2020. ápr. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Azért, mert a közhiedelemmel ellentétben nem ez adja az önbizalmat. Ne a sikereidre koncentrálj, hanem azokra a tulajdonságaidra, amelyek a sikerélményekhez vezetnek, mert ezek hozzád tartoznak, a személyiséged részét képezik. Mi vitt oda, hogy megtanulj sütni-főzni? Minek köszönhető az, hogy önfejlesztéssel foglalkozol? Ezekre a kérdésekre magadnak válaszolj, tudatosítsd magadban, hogy bizony komoly munka gyümölcse minden, amit eddig elértél.
2020. ápr. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
De aranyos vagy, nem akarom még jobban lehúzni az amúgy is kevés önbizalmadat, de nagyon meg kellett mosolyognom a leírásodat. Más kőkeményen edz, 3-4 nyelven beszél folyékonyan, a sütés-főzés meg szerintem az alap, de a mai világban az angol nyelvtudás sem teljesítmény, hanem alapkövetelmény. Nem ezektől fog megjönni az önbizalom.
2020. ápr. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Már megint te? :D
2020. ápr. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon jól tudtam eddig is hogy semmi okom az önbizalomra.
2020. ápr. 21. 14:42
 10/14 anonim ***** válasza:
30%

Önmagad megfogalmaztad:


"Itthon tornázok, angolul tanulok, megtanultam sütni, főzni"

vs.

"más kevesebb erőfeszítéssel is sokkal jobb másoknak, mint én"


illetve


"Idegenek is megdicsérték már a külsőmet."

vs.

"Párkapcsolatban eddig mégis azt kaptam meg, hogy lenéztek engem, átvertek."


Felhívnám a figyelmedet két nagyon fontos, ám annál kellemetlenebb alapigazságra az életben.


Az egyik az, hogy a világ eredményorientált. Minimális azon emberek száma, aki azt nézi, hogy te önmagadhoz képest mennyit fejlődtél, minden ember azt nézi, hogy

1. Az ő személyes elvárásainak (mindegy, hogy az mennyire reális vagy elrugaszkodott) te mennyire felelsz meg.

2. A saját környezetedben, amelyben vagy mennyire emelkedsz ki az átlagból. Ha nagyon kiemelkedsz az se jó, mert az azt jelenti, szintet kell lépned.


A másik pedig a hatékonyság. HA más kevesebb erőfeszítéssel jobb, mint te az azt jelenti, hogy te valamit nagyon nem jól csinálsz.


Az idegenek dicséretével meg vigyázz. Mivel lány vagy, rengetegen meg akarnak dugni, így bókolnak, de ettől még a te felelősséged olyan férfit választani, aki nem néz le meg nem ver át. Úgy látszik még ebben sem jeleskedsz.


Persze nem tudom mennyi kapcsolatod volt és hány éves vagy, de ha valaki folyamatosan olyan emberekbe botlik, aki átveri, lenézi, akkor érdemes felülvizsgálnia a kritériumait, ami alapján párt választ magának.

2020. ápr. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!