Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki a felelős az incel jelenség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki a felelős az incel jelenségért?

Figyelt kérdés

Az utóbbi években egyre többet hallani róluk. Már az egyik pszichológiai magazinban is olvastam róluk.


Mi ez az egész?



2020. máj. 7. 11:31
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

"Az incelek altalaban mentalisan beteg emberek, szorongasuk amit kezelni kene megakadalyozza oket barmilyen jellegu fejlodesben, es mivel mentalisan nem allnak eppen a toppon, nem fogjak fel, hogy veluk van a hiba, hanem inkabb masokat hibaztatnak."


Ezzel teljes mértékben egyetértek. Az még világos, hogy valaki batortalan, félős, de ha összeszedi magát, akkor képes magasabb szintre lépni. Olyan szinten, mint az incelek, tényleg csak egy mentálisan beteg ember lehet. Az példáuk, hogy valakinek kb. 30 évesen egy nője sem volt, már önmagában világossá teszi, hogy nem komplett az ürge. Ez ugyanis nem normális.

2020. máj. 7. 13:10
 22/40 anonim ***** válasza:
51%

Látom megjöttek öreganyámék, akik gyors keresnek egy bűnbakot és ezzel le is tudják az egészet. Régen ez a metál zene volt, aztán a rap zene, most meg a videojátékok. Egyedül 2, 6, 12, 18 írt normálisan egy társadalmi jelenségről ami miatt incelek lesznek, de azok meg le vannak pontozva, kivéve kettes, amit nem is értek, hiszen ugyanarról beszélnek, de ő valamiért megérdemli a jó értékelést, a többiek meg nem (wtf). Nyilván egyszerűbb a probléma kiváltó okát letagadni és rákenni valami másra, de elárulom a videojátékokba való menekülés szintén egy eredménye(!) a rossz szülői neveltetésnek, iskolai bullyingnak, satöbbinek.


Az incelek általában nem mentális beteg embereknek születtek, hanem később a környezetük tette őket azzá, pl. szorongóvá. De incel akkor sem csak mentális beteg ember lehet, elég hozzá ha valaki visszahúzódó, introvertált, stb, aztán mikor életében 1-2-szer próbálkozna a nőknél azok is jól átverik és megdugatják magukat valami alfával inkább. És kész is, megszületett az incel, pedig egyetlen bűne az volt, hogy kevésnek bizonyultak a szociális képességei, valamint hogy naivan elhitte a nőknek, hogy nekik "egy rendes férfi kell". Hiszen már az anyjától is azt látta, hogy folyamatosan panaszkodik a bunkó apjára, ezért eldöntötte, hogy ő nem ilyen lesz, majd ő megmutatja, hogy léteznek normális férfiak. Csak aztán jött a nagy koppanás, mikor rájött, hogy a panaszkodások ellenére a nők erre gerjednek.


Mégis a rájuk aggatott stigmáitok olyan mélyen gyalázza őket, mintha legalábbis egy Indonéziai halálosztagról lenne szó, akik több százezer embert végeztek ki. "Csak mentálisan beteg ember lehet", igen, itt megint a "találjunk egy egyszerű bűnbakot" jelenségről van szó, de "semmiképp se vállaljunk felelősséget a társadalom negatív hatásaival", magyarul egyúttal szépen tisztára is mosod magad, érted, nehogy már neked közöd is legyen bármihez. Persze ha a társadalom előnyeiről lenne szó, akkor gondolom ott állnál a sor legelején, várva a jutalmadat.


Elárulom nők nélkül incelek se léteznének, meg alfák se, mert akkor fölöslegessé válna ez az egész punci körül zajló színjáték. De amíg a nők kegyeiért folyik a harc a fajfenntartás érdekében, addig ez tartani fog, és a férfiak a nők igényeihez fognak igazodni, ergo kitermelődnek a sokatok által szidott alfák is, de hát igazából ő csinálja jól, mert ezt jutalmazzátok aláfekvéssel.


Egyébként ilyen jelzők másokra aggatásával, mint "incel" elintézni egy problémát a legundorítóbb dolog a világon, ugyanez történik most a The Last of Us II kapcsán is, csak ott a homofóbia a kulcsszó. Magyarul ha nem tetszik valami, akkor "te biztos ez meg az vagy", és ezzel el is van intézve a vita, te ennyivel ki is vagy zárva a pikszisből, az összes addigi érved törlődött, ennyike. Szóval már előre várom, hogy most ezzel a kommentemmel is ezt fogjátok csinálni.

2020. máj. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
33%

Te is csak rátolod kisszívem a felelősséget a társadalomra, a rossz szülőkre és a csúnya nőkre, kvázi mindenki tehet róla hogy egyedül vannak, kivéve a őket.

Lányokat is nevelnek félre, lehetnek aszociálisak, depressziósak és szorongóak, mégis hol látod, hogy falkában követelik maguknak a legjobb férfiakat miközben(!) ugyanakkor folyamatosan férfialázó, megvető anyagokat terjesztenek mindenhol? Megmondom sehol. Egyszerűen vállalhatatlan a szemléletük, normális férfiak is lenézik őket. Nem azért mert nincs nőjük, hanem mert elfogultak, és egyértelműen rosszindulatúak.

2020. máj. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
49%

"Te is csak rátolod kisszívem a felelősséget a társadalomra, a rossz szülőkre és a csúnya nőkre, kvázi mindenki tehet róla hogy egyedül vannak, kivéve a őket."


Nem ők tehetnek róla, hogy a szülők/nők rossz dobókockákat adtak a kezükbe, had legyenek már felháborodva, ha kiderül hogy be lettek csapva.


"Te is csak rátolod kisszívem a felelősséget a társadalomra, a rossz szülőkre és a csúnya nőkre, kvázi mindenki tehet róla hogy egyedül vannak, kivéve a őket."


Gyakorlatilag az összes 3. generációs feminista ezt csinálja. Elárulom a #metoo is ennek a hozadéka, manapság már mindenkit bántalmaznak, akkor is ha amúgy nem, elég Johnny Deppet és Amber Heardet említenem. Érdekes, miután kiderült, hogy Heard végig hazudott és valójában ő volt a bántalmazó fél, az addig őt támogató és férfiakat szidó feministák hirtelen eltűntek a föld színéről. Vagy ott van a Fekete karácsony c. film, ami gyakorlatilag semmiről nem szól, azon kívül hogy a fehér hetero férfiak szemetek és mindig a nőknek van igaza. Gyönyörű.


Nem kell messzire menni amúgy, itt is hány kérdés taglalja, hogy minden pasi csak dugni akar, ti meg egyöntetűen bólogattok. Érdekes, hogy amikor egy nő a férfiakat vagy inceleket általánosítja, azt elfogadott tényként kezelitek, de amikor valaki a nőket általánosítja "az nem úgy van".

2020. máj. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
13%

Igen, pontosan hozod az incelekre oly jellemző logikai érveket :)


Tehát, ha Amber Heard hazudik = minden nő hazudik = nincs nők ellen elkövettett erőszak = feministák + metoo mozg. + társadalom a hibás minden egyedülálló férfi magányáért.

2020. máj. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
72%

Öcsém xd. Még szerencse, hogy nem ezt hoztam, de láss bele amit csak akarsz. Arra reflektáltam, hogy szerintetek a nők nem utálják tömegesen a férfiakat, dehogynem, erre hoztam fel példaként, de látom neked ez magas volt és nem tudtad értelmezni.


Kösz, hogy az utolsó előtti kommentem végét is bebizonyítottad.

2020. máj. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem régen a fizikai munka karban tartotta a férfiakat, de mostanra rengeteg punnyadt, nőies, gyenge fizikumú férfi van. Ez meg nem vonzó egy cseppet sem.

Lehet, hogy hormonális behatások is érnek minket, a fogamzásgátlómaradványok az ivóvízben, és ami a PET palackokból oldódik bele a vízbe - olvastam ennek cáfolatát is, mindenesetre a lányok egyre korábban nőiesednek, ezzel szemben nagyon kevés az igazán férfias, igazán vonzó férfi.

2020. máj. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
44%

"Az példáuk, hogy valakinek kb. 30 évesen egy nője sem volt, már önmagában világossá teszi, hogy nem komplett az ürge. Ez ugyanis nem normális."


És ez az ember, aki ezt leírja az megkérdi, hogy ki felelős az incel jelenségért...például pont az olyanok mint ő. 🤔 Alapvetően az incel jelenséget a társadalom hozza létre pont azáltal, hogy elhitetik azt, hogy mindenkinek nője kell legyen, meg aki harminc évesen még nem volt túl rajta az mentálisan beteg, gyakorlatilag az a hülye helyzet van, hogy fel kéne pontozni a kérdező válaszát, mert magának felelt, a problémát ugyanis éppen ez a mentalitás jelenti, ahelyett, hogy azt mondanánk, hogy a párkapcsolat egy választás kérdése kvázi kötelezővé teszik. Csóró inceleket meg pont ez a nyomás csinálja ki.

2020. máj. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
49%

Én incel vagyok, és azt tudom megerősíteni, amit a 22,24,26-os hozzászóló írt, meg egy-kettő hozzászóló írt hasonló dolgokat.


Szerintem sokan nincsenek tisztában ennek a szónak a jelentésével sem, ennek a szónak a nőkre nézve semmilyen negatív jelentése nincsen, ez egy sajnálatos helyzetet fejez ki csupán. Mégis a tudatlanság miatt durván általánosítanak, hogy így az incelek meg úgy az incelek, holott nem is ismerik őket személyesen. Jó lenne már végre megjegyezni, hogy ez nem egy homogén csoport! Sokfajta ember van ebben a helyzetben sok okból kifolyólag.


Nyilvánvalóan vannak szélsőséges nézeteket valló incelek is, és sajnos velük azonosítják ezt az egész tág csoportot. De ők is amiatt lettek ilyenek, mert sokat csalódtak a nőkben, és elszakadt a fonál. Viszont egyébként a másokat hibáztatás az sajnos egy jellemző emberi tulajdonság, bárki lehet ilyen, az élet bármilyen területén.


Ez tehát egy tág kategória, sok oka lehet ennek, hogy valaki ebben a helyzetben van.

Én szorongásos betegségek miatt vagyok ebben a helyzetben, meg mindig is visszahúzódó, introvertált voltam. Abban a rendkívül kevés helyzetben meg sajnos szerencsém sem volt, amikor valami csoda folytán nőkkel próbáltam ismerkedni.


Tökéletesen látszik a társadalom elutasító, előítéletes hozzáállása még manapság is a mentális betegségekhez egy pár itteni hozzászólásból is. Nem tudom, hogy mit szólnának az ilyen emberek ehhez a kirekesztő megbélyegző stílushoz, hogyha ők lennének ebben a helyzetben! Könnyű a magas lóról, tudatlanul, a többséghez tartozás biztonságával bírálni másokat, akiknek a helyzetéről fogalmuk sincsen!


Nekem még ráadásul olyan sem létezik, hogy "alfa". Ugyan, mondja már meg nekem valaki, hogy mi értékelendő van abban, hogy valaki becsapja, kihasználja a nőket, meg gátlástalan, és nagy a szája? Ez nekem sokkal inkább omega, mint alfa. Hogy miért ez kell sok nőnek, azt ők tudnák megmondani, amennyiben meg tudják mondani.


Meg egyébként nézze meg bárki az ilyen témájú kérdéseket! Szinte mindig az van, hogy idejön néhány tudatlan és/vagy rosszindulatú nő, és elkezd minket szidni. Szinte mindig ők kezdik a bírálatot! Mi már csak megvédjük magunkat, és ezek után még ők állnak feljebb. Hozzáteszem a félreértés elkerülése érdekében, hogy amiket írok, az az itteni feminista beállítottságú női hozzászólókra vonatkozik, nehogy már valaki azt higgye, hogy általánosítok.

2020. máj. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
61%
#28 Ez is nagyon igaz, erre is utaltam csak máshogyan. Úgy csinálnak itt egyesek, mintha egy ember értékét a másik nemmel való viszonya határozná meg. Milyen idióta hozzáállás már ez.
2020. máj. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!