Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet kompromisszumra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet kompromisszumra jutni az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja kezdtem randizni valakivel, akit pár éve ismerek már munka kapcsán. Jól indult minden, azonban a járványhelyzet közbeszólt és eljutottam odáig, hogy teljesen elbizonytalanodtam. Az óvoda- és iskolabezárásokkal egyidőben ő is visszavonulót fújt és gyakorlatilag 2 hónapja nem mozdul ki otthonról (egyedül él), nem találkozik a kisiskolás gyerekével (a válás óta egyébként is csak kéthetente viheti el), na meg persze mi sem láttuk egymást azóta.

Most kezd nyitni, hogy találkozhatnánk, de kizárólag valami eldugott, szabadtéri helyen, maszkban és természetesen betartva a tisztes távolságot. Megvallom, egyáltalán nem villanyoz fel ez a megoldás, főleg mert érzem, hogy bele van bolondulva a hírekbe és statisztikai adatokba, ráadásul retteg, hogy elkapja.

Ebben a formában én inkább nem szeretnék találkozni és egyre nehezebben viselem a hozzáállását, mert - bár óvatos vagyok én is - ennél kicsit "lazábban" kezelem ezt a helyzetet. Mi lehet a jó megoldás?


2020. máj. 10. 23:41
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
En hagynam, nem randiznek ilyen rettego birkaval. Nalam ez total kiabrandulas kategoria lenne.
2020. máj. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire retteg, akkor sehogy. A szabadban maszk nélkül bármelyik parkban lehetne sétálni, akár leülni egy padra.
2020. máj. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 omba ***** válasza:
100%

Az is vicces, hogy veled is így akarna találkozni, de, hogy a gyerekével sehogy... nekem felejtős lenne rögtön.

F

2020. máj. 11. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Savlekotő ***** válasza:
100%
Szarik a gyerekére,jó kifogás a koronára fogni ezt,hírekbe belebolondul,totál befolyásolható,ezeket intő jelnek venném..
2020. máj. 13. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt a járvány kérdést így kezeli, ilyen befolyásolható és nem rugalmas, akkor ez az egész életére jellemző. nem hiszem h hosszú távon "életképes" lenne egy ilyen ember.
2020. máj. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Érdekes kérdés. Nekem fordított felállásban volt/van részem, én vagyok a férfi és a hölgy az aki óvatosabb.


Én arra a meglátásra jutottam hogy ha szeretek valakit, akkor azon nem változtat az hogy miként reagál egy ilyen helyzetre . Tekintve hogy ilyen még egyikünk életében sem volt. Sőtt a nagyokosok sem tudták, tudják mi a jó forgatókönyv ilyen esetben.

Ha például egy fiatal hibázik, nem jól reagál bizonyos esetekben, forduljunk el tőle csak mert nem úgy dönt mint mi?

Dehogy! Meg fogja tanulni mi a helyes döntés. Most ebben az esetben mi is olyanok vagyunk mint egy fiatal, vagy egy gyerek. Vagy túlreagáljuk, vagy alábecsüljük a helyzetet, hiszen ismeretlen.

Ettől még ő ugyanaz az ember akit előtte megismertél.

De továbbmegyek, nem azért szeretjük a másikat mert ugyanúgy dönt minden egyes szituációban mint mi. Ugye? Ő egy külön ember, nem dönthet úgy mindig mint mi, hiszen az alapján dönt az ember , mint amit addigi életében megélt, megtapasztalt.

2020. máj. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Közben eldőlt, vége lett a dolognak. Nem tetszett neki, amikor tudtára adtam, hogy nem értek vele egyet és már többre vágyom. Gyakorlatilag úgy definiálta ezt a nézeteltérést, hogy eltávolodtunk egymástól, ami azért elég vicces, tekintve hogy ő zárkózott be, mint egy remete, ráadásul nem tudta megmondani, meddig tart ez a visszavonulás.

2020. máj. 17. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!