Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan egy kapcsolatban,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan egy kapcsolatban, hogy túlzott őszinteség?

Figyelt kérdés

2020. máj. 12. 18:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem nincs, olyan hogy túlzott őszinteség, ha fontos az embernek a párja akkor kezdettől fogva őszinte vele.
2020. máj. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Hogyne lenne. Millió apró dolog van, amin érdemes átlendülni, mert csak felesleges feszültséget kelt, ha együtt tudsz élni vele, de a másiknak sokadszorra kell meghallgatnia.
2020. máj. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%
Hogyne lenne, csak általában azt a "mindig őszinték vagyunk" széplelkek besorolják bunkóságnak, hogy ez "ne legyen érvényes" és így maradhat a "mindig őszinték vagyunk" mese. Holott nem azok, csak addig amíg jónak tartják, ami nem a teljes változat. Ha valaki mindenkivel teljesen őszinte azt mindenki utálja, elmaradott országban meg is ölik.
2020. máj. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

Van. És szinte mindig az őszinteség miatt fejeződnek be a kapcsolatok.


Pl.: Nagy a fenekem? Ez a nő szebb, mint én? Nála voltál? Ki hívott?

Ezekre, hogyan mondasz igazat?

2020. máj. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nincs. Olyan van, hogy valaki egy eohadt tuskó vagy ha valaki arról őszinte, ami alapból megbocsáthatatlan.


Pl ha valaki azt mondja, hogy nem nézek ki jól, mert olyan vagyok, mint egy disznó, akkor őszinte azzal kapcsolatban, hogy híztam, ami nem vált előnyömre, de semmiképp sem konstruktív, támogató jelleggel közli, hanem segítség és jó szándék helyett inkább sértegetni próbál. Arról aztán nem is beszélve, hogy ha korábban lett volna őszinte (az első pár kilónál), akkor lehet, hogy nem tartanánk itt és nem kerülne ennyi időbe és munkába, hogy normálisan nézzek ki újra.


Ha például valaki közli, hogy félrekúrt, akkor is őszinte, nyilván abból a szempontból ez jó, hogy legalább nem kell vele maradnom hazugságban, de itt meg maga a tett, amivel kapcsolatban őszinte, egy számomra megbocsáthatatlan dolog. És nem az a baj, hogy elmondta, hanem az, hogy megtette. Amit nem lehet megbocsátani azért, mert őszinte volt... Másrészt ebben az esetben is igaz, hogy korábban kellett volna annak lenni és akkor nem tartanánk itt, nem ásta volna alá a kapcsolatot és a tekintélyét, ha azt mondja, hogy figyi, valami úgy érzem, nincs rendben köztünk, beszéljük meg és dolgozzunk rajta vagy zárjuk le, ha nem tudjuk egymást újra úgy szeretni. És ezzel lehet mit kezdeni és ilyenkor jó, ha a másik szól.


Szóval, őszintének lenni jó és nincs túlzott őszinteség, ha jól csinálod.

2020. máj. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
21%

Az őszinteség nem szürke, az fekete vagy fehér. Olyan, mint pl. nem lehetek kicsit terhes. Vagy van, vagy nincs. Ha csak valamiben vagyok őszinte, nem mindenben, akkor már nem vagyok őszinte.


És ide ne soroljuk be az őszinteségnek nevezett taplóságot.

2020. máj. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%

6.


Na látod, ezért nincs teljes őszinteség, mert rögtön "az nem ér!" "aaa ööö azt ne soroljuk ide" - így könnyű őszintének lenni. "Én igazat mondtam, egy bizonyos szemszögből nézve" meg hasonló aranyköpések tudnak ebből létrejönni, az amcsi ügyvédek szintjén kimagyarázva.

2020. máj. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem érdemes, mert ezzel a másik fél visszaélhet, és kihasználhatja a másikat.
2020. máj. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Na látod, ezért nincs teljes őszinteség, mert rögtön "az nem ér!""


Mert nem ér. Mert nem őszinteség. Hanem stílus. Ahogy írták felettem is.


- Híztam?

- Igen.


Ez az őszinteség.


- Híztam.

- Fú bmeg, akkora a pitsád, hogy nem látok tőle ki az ablakon, na döcögj le a kondiba, addig ne is lássalak...


Ez meg taplóság. Vagy szerinted ez a teljes őszinteség?


Szerinted nem ér, szerintem meg nem őszinteség az, amikor azt mondod, őszinte vagy, csak azért, hogy megbántsd a másikat.

2020. máj. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9.


De sokan már a sima "igen"-t is annak tekintik. Vagy megmondani a gyerekeknek, hogy nincs Télapó, de engem bunkóztak már le az alábbi szituációban is:


Vonattal utazom. Felszálltam a kiindulási helyen, úgy volt, hogy a másodikon száll fel ismerős. Odajön egy random fazon "Szabad a hely?". Mondom neki: Nem. Úgy nézett rám, mintha ott helyben felkockáztam volna egy kiscicát. Pedig még igaz is volt.

2020. máj. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!