Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok! Szerintetek mitől...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Szerintetek mitől úriember egy férfi?

Figyelt kérdés
2020. máj. 20. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
Figyelmes, kedves és udvarias
2020. máj. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nőként, nem lányként válaszolok a kérdésedre, ha nem gond :)


Az úriember számomra azt jelenti, hogy a férfi az általánosan elvárható társadalmi viselkedési normákkal tisztában van, azokat magabiztosan, gyakorlottan alkalmazza valamennyi társas szituációban.


Számomra több ez, mit annyi: velem udvarias. Kongruens (bocs a “csúnya” szóért, olyasmit értek rajta, hogy önazonos, korrekten, kiszámíthatóan normális viselkedésű), vagyis nem csak akkor mutatja jobbik arcát vagy tesz erőfeszítéseket, amikor azt érdeke kívánja, hanem ez a személyisége része.


Nem kínlódás számára összeszedettnek, életkorának, társadalmi státuszának, esetleg foglalkozásának (munkaszituációban) megfelelően viszonyulni, kommunikàlni, viselkedni.

Mindenkivel.


Ergo számomra kiábrándító, ha nekem kinyitja az ajtót, de az idős asszony mellett szemrebbenés nélkül elmegy, ha az toporog a forgalmas zebránál vagy küszködik a lépcsőn csomaggal stb.


Nem kell az angol arisztokrácia legutolsó divatja szerinti megjelenést majmolni- legyen ez is összhangban az életével, munkájával. Nekem tud úriember benyomást tenni egy építésvezető is munkavédelmi sisakban, ha emberként kommunikál az ukrán vendégmunkással is.


Párkapcsolati aspektusra szűkítve: legyen nagylelkű (mert én is az vagyok!), se az érzelmeket, se a meglepetéseket/élményeket/ajándékokat ne kiskanállal, patikamérlegen porciózva mérje, lesve a tartozik-követel milliméteres egyensúlyát, mert én sem teszem.


Ha ad, önzetlenül, szívből adjon, ne az àrát lesse, ha kap tőlem, tudja fogadni, érzelmeket kifejezve köszönni. Én is ilyen vagyok.


Az úriember számomra rendben van magával, mer tükörbe nézni, elegáns (nem ruházatában, hanem viszonyulásában!), alapvetően bizakodó és elégedett.

Nem tökéletes, ezt tudja is magàról, nem rátarti ès pöffeszkedő, ki-ha-én-nem zavaros karakter.

Tudja, hogy van nála is (meg nàlam is nyilván!) szebb, jobb, okosabb, gazdagabb, fiatalabb, sportosabb, egészségesebb.

De RENDBEN VAN MAGÁVAL


...úgy “dióhéjban” ennyi :D

2020. máj. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy kedves, figyelembe veszi az érzéseimet, meghallgat, türelmes, békés, nyugodt, udvarias velem és másokkal, nem káromkodik, nem részegeskedik.

Az úriemberség alatt NEM az elavult hagyományokat értem, mint hogy pl. segítse le a kabátot, húzza ki a székemet.

2020. máj. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2-es hozzászólásával teljes mértékben egyetértek. Én úgy tudnám összefoglalni nagyon egyszerűen, hogy van benne alázat. Maga felé, az őt körülvevő emberek felé, a munkája felé, a nők felé, a társadalmi képességek felé, a pincér felé, aki baromira nem tehet róla, hogy fél órával többet kell várnunk a kajánkra az étteremben, és végül a párja felé.
2020. máj. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!