Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szüntethetném meg ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szüntethetném meg ezt a problémát? Vajon segítene-e az amiről gondolom, hogy talán igen?

Figyelt kérdés

Először is leszögezem, hogy elítélem magam ezért, jobban mint itt bárki is tenné/tehetné, így nem szükséges a kommentben emlékeztetőt írni erről, hogy mennyire undorító, korhely, hitvány ember is vagyok. Tudom én azt jól.


Másodszor, tisztában vagyok azzal is, hogy ez primitív, nem helyes, nem etikus, nem erkölcsös, és még most is ellenkezik a saját morális értékrendemmel, de nem kívánom egy Dr.Jekyll és Mr.Hyde szerűen bekattanni. Továbbá tudom, hogy ez csak az én problémám nem vetítem ki semmire vagy senkire, az én hibám, hogy ideáig jutottam, senki másé, elutasítom a pua, incel és egyéb társaságok hangzatos szólamait, gyűlölködéseit.



Úgy tavaly év vége felé elvesztettem a hitem abban, hogy leszek valaha is szerelmes. Ezzel semmi problémám nincs (illetve maximum az amit annak gondolnátok, a lemondás sosem kellemes dolog), és míg az agyam ezt elfogadta, a szívem fájdalommal telten, de szintén, addig a hormonjaim nem. És a legrosszabb az egészben, hogy nem tudom mit szeretnék. Rendes szerelem kiesett, érzelemmentes párkapcsolat ellenkezik az elveimmel, de akárhogy is próbálom szépíteni: a hormonjaim legyőztek, belülről kínoznak, nem tudom mit kezdeni ezzel, és még fiatal vagyok ahhoz, hogy a következő (vagy maradék) néhány évtizedben ezt elfojtsam. És még furább, hogy amire vágyom, az már csak annyi, hogy fizikailag hozzáérjek valakihez komolyabban akit vonzónak érzek. Szerencsére viszonylag sok nőt érzek annak. Esélyem természetesen egyiküknél sincs. Ezért sem okolok mást, az én hibám. Tenni ellene próbáltam, nem sikerült.


Nem tudom, hogyan kerüljek ki ebből, évek óta csak nézelődöm, leskelődöm (nem, nem perverz módon, csak az utcán vagy ilyen helyeken), és nem tudom, talán a szerelemről való lemondás helyezte ezt ennyire előtérbe, ténylegesen nem is tudom jól leírni milyen is ez. Talán csak azért érzem ezt, mert nincs rá lehetőség, de ha egyszer megtörténne, akkor onnantól már lenne emlékem, élményem róla és nem vágynék rá többet. De nem tudom, ezt hogyan lehetne kiélni. Prostiknál nem, náluk szexelni szokás, de én azt szerelem nélkül nem fogom megtenni, mert ennyire nem süllyedtem le (na igen, mert rosszabb vagyok ennél is). Csak egyetlen egyszer szeretném ezt elérni, de nem tudom hogyan. És azt sem tudom miért. Talán a frusztráció, a felgyülemlett irigykedés és vágyakozás az oka, olyan ez, mint valami belső feszültség ami csak növekszik, nem szeretnék ennek alárendelődni, szeretném, ha megszűnne, ha nem lenne többé. De megszabadulni sem tudok tőle, mindig elkap ez az érzés, ha véletlenül közelebb kerülök (fizikai értelemben, nem érzelmileg vagy szexuálisan) egy számomra vonzó nőhöz. Nem tudom leírni azt amit akkor érzek, de valami kegyetlen frusztrációt okoz, magam is szégyellem ezért, elítélem magam, ez nem helyes, nem szabadna ilyesmiket gondolnom. Alapból nem lennék én ilyen, nem is voltam, de egyszerűen annyira erős lett ez a vágyakozás, és nem, nem a szex iránt, valószínű egy prostival is csak az lenne, hogy végig magammal foglalkozom, mert nem érzek iránta semmit, így pedig nem lehet túl jó. De megérinteni valakit, sajnos igen, olyan helyeken is, mint fenék, comb vagy mellek, nyak, nagyon is felizgat, nem tudok ettől szabadulni, de szeretném ezt lerendezni valahogy, mert belülről felemészt.


Utálom, hogy van, de közben vágyom is rá, ez a kettősség kikészít.


Bocsánat, ha a leírás valahol azt sugallja, hogy mégis elítélek bárki mást, vagy manipulatív volt. Elítélnetek nem kell, azt én megteszem mindeni más helyett is.



#szégyenérzet #hormonrendszer #helytelengondolatok #csakmagamathibáztathatom #neméreksemmit #bánthogyidáigjutottam
2020. máj. 23. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Komolyan mondom, hogy menj szakemberhez. Nem ítéllek el, nem azért írtam. Viszont ha nem kérsz segítséget, az érzéseid előbb utóbb annyira elhatalmasodnak rajtad, hogy felül írják majd a tudatos gondolataidat és olyat teszel, amit amúgy nem szeretnél, pl ne adj isten megerőszakolsz valakit. Voltam börtönpszichológiai gyakorlaton, sok elkövető számolt be hasonló érzésekről, mielőtt magát a cselekményt elkövette. Ezért mondom, hogy keress fel egy pszichológust.
2020. máj. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Te most idegen nőket akarsz fogdosni? Mert szerintem valamelyiktől kapsz egy hatalmas pofont és egyből elmegy a kedved mindentől.
2020. máj. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2.


Nem, félreérted, mert rosszul fogalmaztam, nem tértem ki erre, összecsaptam a végét, mert szégyenérzetem van a témával kapcsolatban.


Ha meg is fogdosnék így valaki az prostituált lenne, akinek fizetek érte, vagy rendes kapcsolat, de ez utóbbit én már nem látom valószínűnek az én élethelyzetem, körülményeim nem teszik ezt lehetővé, és nem azért, mert "minden nő anyagias", hanem mert tisztában vagyok azzal, hogy elszúrtam az életem. Bűntudatom van emiatt, ettől sem tudok szabadulni, ezért kezdtem el megszabadulni nagyon sok más dologtól az életemben, remélem, hogy egyszer elérem, hogy többé ne kínozzon semmilyen érzés, se a bűntudat amiatt, hogy elszúrtam, se amiatt, hogy csalódást okozom az ismerőseimnek, sem pedig ez az eltorzult vágyakozás, aminek egyetlen oka, hogy túl régóta létezik. Idegennel sosem tennék ilyet, bármennyire is frusztrált vagyok, nem tudnék együtt élni egy ilyen tettel, és erre még a halál sem lenne gyógyír, mert kissé spirituális vagyok ilyen téren, az ilyesfajta negatív tett nem évül el a halállal.


De nem tudok továbblépni, lehet ezért nem tudnék szerelmes sem lenni, mert ez a felszínes, primitív vágy szemben áll a romantikusabb, érzelmesebb önmagammal, meghasonulok önmagammal ezen a területen. És irigykedem másokra, kicsinyes, szánalmas irigykedés ez, de nem tudom megszüntetni.


És az ismerőseim közül senki nem is sejti, hogy én ilyesmi miatt vagyok, úgymond őrült, gonosznak érzem magam emiatt úgy is, hogy sosem fogok semmilyen olyan dolgot tenni ami másnak nem lenne kellemes, de pont ezért tudom, hogy sosem fogok megérinteni senkit így, mert ahhoz sokkal jobbnak kellene lennem, nincs olyan személyiségem, anyagi körülményeim amik ezt lehetővé tennék. És ezt most nem úgy értem, hogy "mert a gonosz nők direkt nem akarnak velem lenni", mert totálisan megértem, hogy nem, nem teszek felelőssé senkit, én sem kedvelem magam. Ez is egy probléma, hogy magamtól nem szabadulhatok, mindig eltökélem magam, hogy máshogy lesz, és mindig elbukom. Hiába játszom meg másoknak az érdektelen mellékszereplő karakterét, magamnak nem hazudhatok.

2020. máj. 23. 15:46
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát én még most sem értem, hogy mit akarsz, vagy nem akarsz a nőkkel. Azt látom, hogy piszkosul önbizalom hiányos vagy és azért is elnézést kérsz, hogy levegőt veszel. Kapd össze magad, vagy menj el dokihoz, mert nem lesz jó vége.
2020. máj. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1.


Köszönöm ez egy jó tipp, régóta halasztom ezt is, legutóbb a váróteremből léptem le, mert megijedtem (újabb bukás, újabb csalódás saját magamnak). Nem tudom, hogyan tudnék beszélni arról ami bennem van személyesen valakivel. Azt hogy itt leírom, vagy bárhol máshol az jól megy. Élőben nem. Ha egyszer tényleg megnyílnék valakinek, annak nem tudom mi lenne a vége. Nem tudom, félek attól, ami akkor történne, valószínű kicsit sem lenne elegáns vagy szép az, ahogy kirobban belőlem, sírok mint valami fiatal kis hülye, taknyom-nyálam egybefolyik. Természetesen most nem a kérdésben említett téma miatt, annál azért értelmesebb vagyok, hanem úgy az életemről, ha megnyílnék. Túl sok bukás, túl sok csalódás amit magamnak is okoztam, és másoknak is, akik lehet megbocsátottak, de én emiatt is rosszul érzem magam, mert nem nyertem el a büntetést amit megérdemeltem volna érte, és úgy érzem, csak szánalomból bocsátanak meg, és sosem gyakorolhatom úgy igazán bűnbocsánatot feléjük, pedig olyan sok dolog van amit szeretnék, hát kvázi meggyónni (nem vallási értelemben), de félek is tőle, hogy megtudjam, hogy ki vagyok én valójában, és miért vesztegettem el ennyi évet.

2020. máj. 23. 15:53
 6/10 anonim ***** válasza:
Ma már írás terápia is létezik, ha beszélni nem akarsz róla, a pszichológus tanácsára le is írhatod. Egyébként a beszélgetés is olyan fokozatosan történik hogy nem is veszed észre és beszélni kezdesz. De továbbra is fenntartom azt hogy keress meg egy szakembert mert a mentális egészséged nem száz százalékos. #1-es voltam.
2020. máj. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

4.


Én sem tudom, ez a baj, én sem tudom, de a vágy vagy hormonális rendszer nem olyan ami tekintettel van arra, hogy én sem tudom mit szeretnék. Persze tudom mi az amit igazán szeretnék: boldog lenni. Szeretni és szeretve lenni, nem önbizalomhiányosan, valamilyen szinten megcsonkolt lélekkel és személyiséggel lenni, egy olyan állapotban lenni, ahonnan visszatekintek a "most"-ra és csak egy rossz emlék az egészen, amin akkor már csak nevetek, hogy végre túlvagyok rajta, elértem valahová, vagyok valaki, és lelki kiegyensúlyozottságot érzek.


Ez az egész vágy, nem más mint valami tünet, mint a néha előforduló hányásig túlevésem vagy az altatók iránti érdeklődésem, ahol csak félig igaz hogy az alvás miatt kell, szeretem azt a furcsa kábult érzést, hogy nem aggódom, nem félek, nem érzem azt amit mindig, de sosem leszek függő, nem egyszerű, de sosem leszek függője semminek, láttam az apámnál, hogy milyen is függőnek lenni, én nem akarok függő lenni. A rossz, hogy alapvetően egy hormonálisan/szexuálisan túlfűtött genetikát örökölhettem, az anyámnak tucatnyi szeretője van, mióta szingli, nagyapáim is bővérűek voltak, és én is, ami inkább gond, mert a személyiségem nem ilyen, nem illik ehhez, már-már kettéhasadt személyiségem van, annyi mindenben ellenkezek saját magammal, hogy nehéz felsorolni.

2020. máj. 23. 15:59
 8/10 A kérdező kommentje:

6.


Online pszichológus mennyire elterjedt? Nekem bejutni sem egyszerű egy rendelésre, a városomban csak állami pszichológus van, ő pedig gondolom annyira veszi komolyan a munkáját, mint én is, hogy "teljen le valahogy a műszak, éljük túl". Magánról jobbakat hallok, de legutóbb pénzhiány miatt kellett befejeznem kettő alkalom után, még magát a kezelést kifizetem, de bejárással együtt másfélszeres volt a végeredmény, én pedig szegény vagyok. Online még nem lenne rossz, mert havi 10.000 Forintot össze tudok kuporgatni, igaz azt is szó szerint kuporgatni, mert alapvetően nem élek meg a fizetésemből, most is a moratórium miatt tudok hellyel-közzel, de amint vége fizethetem a lakáson lévő hitelt tovább, amire esélyt nem látok, hogy teljesülni fog, papíron 2033-ra történik meg. Szerencsére a hitel nem az enyém, csak én fizetem, cserébe, hogy itt lakjak, nem szeretnék hazaköltözni. Szeretem az anyai ági rokonaimat, de nem szeretném, már nem is tudnék együtt élni másokkal.

2020. máj. 23. 16:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát figyelj ha van is online terápia, nem tudom mennyire hatékony és az is pénzbe kerül. Ugyanis mi azt tanultuk hogy a személyes a legjobb, nyilván a viselkedést úgy lehet leginkább kielemezni. Online, skype-os megoldások csak most a vírushelyzet miatt vannak, de azok is csak a legszükségesebb esetekben.
2020. máj. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9.


Igen, sejtettem, hogy így van. Gond ez, mert élőben beindul a passzív önvédelmi reflexem ami vagy az, hogy teljesen bezárkózom és védem magam, vagy ami még rosszabb, hogy fals dolgokat mondok neki, amiről azt gondolok, hogy hallani akar, nagyon jól eltudom játszani azt, hogy őszinte vagyok, miközben nem. Vagy azt az érzést kelteni, hogy mindent elmondtam, holott nem. És még magam sem tudom ezt iránytani, ha másokkal beszélek azonnal beindul, sokan hiszik, hogy ismernek, kiismertek, holott csak ezzel a mechanizmussal találkoztak nálam és még magam sem tudom, miért vagy hogyan csinálom ezt. És persze utólag bűntudat, vajon mit rontottam el, mit csinálhattam volna jobban, miért nem érzek senkit magamhoz közel, miért kell ez a fal, miért félek mindenkitől? Exbarátnőm emiatt hagyott el/csalt meg, amiért kezdetben nehezteltem, de mára igazat adok neki a neheztelés csak a sértett öntudatom miatt volt, neki volt igaza (persze ezt nem ismerhetem el senkinek élőben).


Amúgy az előbb sem volt teljesen igaz, hogy csak a pénz miatt lett vége azzal az orvossal, hanem az is benne volt, hogy éreztem rajta, hogy érdektelen. Egyszer kellett volna 1 perccel tovább foglalkoznia velem, épp csak azt nem mondta, hogy "na, én leszarom, ez nem volt benne a díjazásomban". Hogy bízzak meg egy ilyen személyben? Sajnos elég paranoid és gyanakvó típus is vagyok, csak hogy nehezítsem az életem.

2020. máj. 23. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!