Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Önmagában kizáró okot jelenten...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önmagában kizáró okot jelentene nektek, ha tudnátok a másikról, hogy bipoláris zavarral diagnosztizálták?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy jó pár tartalmas beszélgetésen azért már túl vagytok vele, mire kiderül a dolog, de normálisnak találjátok, és bárki, aki ismeri, meg tudja erősíteni, hogy mióta kezelik (mondjuk 2-3 éve), tünetmentes.

Ha valaki indoklást is ír a válaszához, azt megköszönöm.


2020. jún. 23. 23:15
A kérdező szavazást indított:
Elképzelhető, hogy összejönnék vele így is.
Biztos, hogy nem kellene.
21 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szeretnék gyereket így egy mentális beteg ember jelenleg nem opció. Később ha elválok vagy megözvegyülök a gyermekeim pedig már nagyok elgondolkoznék rajta.
2020. jún. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a baj szerintem, hogy jóval kevesebb emberről állapítják meg, hogy beteg, mint amennyi beteg van a világon valójában, szóval ha kifogsz valakit, akinek anélkül van hasonló (vagy súlyosabb) problémája, hogy tudna róla, annak lehet csúnyább vége is.
2020. jún. 24. 00:23
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Ha kezelik,talán nem akkora gond,de gyerekem apjának nem szeretném. Ahhoz egy életképes,egészséges férfi kell inkább(nem kell orvosi leletekkel alátámasztania)

Van egy bipoláris ismink,most akarta megölni magát ismét. Ezen felül idáig alkoholba folytotta a mindennapi gondjait,nem szedte a gyógyszereit . Hihetetlenül kapaszkodott belénk,már magánéletünk sem volt jóformán,vagy jött vagy állandóan telefonált bármi nyűgje volt. Többször felbosszantott ezzel a hétvégén is órákon át telefonálok dologgal,felvázoltam neki a magánélet fogalmát. Elmeséltem egyik hívása alkalmával,hogy épp nem érünk rá,erőlködött a beszámolójával (csak unatkozott) megmondtam neki,hogy majd máskor,mert épp benne ülök a "répában" és nem az ő hangjára vágyom közben 😕😬

Sajnos ők nem érzékelik,hogy mennyi az optimális,ragaszkodnak,tapadnak,hullámvölgyek folyamatosan...Nem igazán jó. Sajnálom,mert persze,segítenék,de a mienk pl.mivel gyógyszert sem szed a hullámzásai kb.fél óránként változnak,állandóan negatív,panaszkodik,fenyegetőzik (ő megöli magát) (az egész világot elpusztítaná) ..

2020. jún. 24. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát orvos nem vagyok, de a leírásról nekem a borderline személyiségzavar előbb ugrana be, mint a bipoláris zavar. Mondjuk olyan bipolárist még nem ismertem személyesen, aki ne szedte volna a gyógyszereit becsületesen, szóval nem tudom, ilyen irányba is képes-e elharapódzni a betegség kezeletlenül. Illetve valószínű, hogy a jellemvonásainak egy jelentős részét nem a betegsége határozza meg, tolakodónak és értetlennek lenni vígan lehet orvosi papírok nélkül is.

A gyerekeid apja nőként akkor sem lehetnék, ha nem lennél párkapcsolatban, szóval "megúsztál", de azért életképtelennek nem érzem magam. :D (Ettől függetlenül felpontoztalak.)

2020. jún. 24. 12:49
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Ne már,Te vagy bipoláris? 😊

Dehogy vagy 😊 Nem diagnosztizáltak félre?

Megúsztalak 😁😁 Nézd,ha a pasikból elegem lesz,megkereslek 😁😁


Ja az az ismerősünk elég furi. Alapból kedves,segítőkész,de sajnos nem tudja meddig normális és mikortol válik már sokká ,terhessé és egyben ejsztővé az amit csinál. Nem szedi a gyógyszereit,emiatt most az orvosok le is tolták rendesen a pszichiátrián.Ráparancsoltak,hogy muszáj szednie,ellenőrzésekre járni csak hát az ismerősünk pont tojik az egészre. Vele nem lehet mit csinálni..

2020. jún. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én is azt hittem, hogy az első pszichiáterem valamit benézett, mert sosem volt rám jellemző az az extrém, túlpörgött, felelőtlen mániás szakasz, amiről a leírások szólnak a neten, vagy legalábbis nem abban a szélsőséges formában. A második dokival végül is abban maradtunk, hogy ez bipoláris II. zavar lesz, azaz a depressziós tüneteket hipomán időszakok (ez enyhébb felhangoltságot jelent) váltják fel nálam. Minél nehezebben hiszik el mások, hogy van bármiféle problémám, annál jobb. :D

Sajnos van egy pár beteg, aki nem hajlandó alávetni magát a kezelésnek, mert ahhoz be kéne ismernie, hogy valami "nem oké" vele, és nem akarja, hogy a diagnózisa stigmaként égjen rá (lehet, hogy még saját maga előtt is szégyelli). Vagy szimplán a betegsége részét képezi a józan ítélőképesség hiánya. Sokfélék vagyunk. Nyilván nem várható el senkitől, hogy elviseljen olyasvalakit, aki nem tesz semmit azért, hogy be tudjon illeszkedni a társadalomba. Sajnálom, hogy az ismerősöd így elhanyagolja a saját mentálhigiénés állapotát.

"Nézd,ha a pasikból elegem lesz,megkereslek"

Várni fogok :D

2020. jún. 27. 17:27
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

😁😁 oké.

Az ismerősöm,akiről fentebb írtam,visszatért az alkoholizmusba. Szerinte ez a gyógyír a problémájára. Már nem beszélünk vele,túl sok.Sajnos vagy sem,lehet szemétség tőlünk,de több mint 1.5 évig próbáltunk segíteni neki,hiába..

2020. júl. 6. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!