Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezzel segítek a barátomnak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezzel segítek a barátomnak?

Figyelt kérdés
Néha megkér, hogy vegyek meg neki valamit - régebben úgy tűnt, hogy ez kellemetlen a számára, de mostanában elég gyakran szól, hogy kell valami. Nem fszságokat kér, hanem pl szoftvereket (nem játék), vagy számítógépalaktrészt vagy ilyen mindennapi dolgokat. Neki jelenleg semmi jövedelme és a szüleivel él. Én nagyon szívesen veszek neki akármit, de szerintem neki is jobb lenne, ha lenne saját keresete, így viszont nem tudom, hogy nem rontok-e a helyzeten hiszen ha mindent 0 munkával megkap akkor gondolom kevésbé lesz motivált. Nem tudom, ilyen helyzetben mit lenne jó tenni. Azt is mondtam, hogy adhatok neki egy nagyobb összeget (nem kölcsön) ha az segítene az önállósodásban de ezt eddig még nem akarta.
2020. júl. 23. 23:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szoftvereket vásárolsz neki, ha szabad kérdezni?


Manapság egy szoftver gyakorlatilag annyiba kerül, mint egy magyar ember havi keresete vagy több. (Ez a gyakoribb.) Már bocs, hogy így kíváncsiskodom szakmabeliként.


Szerintem ezzel igazából nem segítesz rajta, hogy hagyod magad kihasználni. Persze egy bizonyos szintig tök normális, de rendszeresen a másikkal vásároltatni magunknak szerintem sok egy kapcsolatban. Főleg úgy, hogy nem éltek együtt és nincs közös háztartás stb.

2020. júl. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem is kéne ilyen barátnő!


Drágám hazafele ugorj már be és hozz egy i9-10900k-t és egy 2080 Ti-t

2020. júl. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első, amiket most kért kb. 10k volt mindkettő, de ezek ilyen VR grafikai cuccok voltak. Én nem érzem azt, hogy kihasznál meg úgy vagyok vele, hogy ha van rá pénzem akkor miért ne. De nagyon drága dolgokat nem kér, mondta hogy elég régi a számítógépe ami néha probléma, és kérdeztem hogy akar-e egy újat de mondta, hogy az legalább 300,000 lenne úgyhogy inkább ne pedig nem bántam volna.

Bár még mielőtt vettem neki dolgokat sem keresett aktívan munkát szóval valószínűleg mindegy.

2020. júl. 24. 00:38
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem segítesz, csak hagyod magad kihasználni. Milyen közös jövőt tudsz ezzel a fiúval elképzelni?
2020. júl. 24. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát tudod,sokkal jobban hangzana,ha azt kérné tőled,hogy szólj,ha van valami meló.Vagy kérné,hogy az ismeretségi köröd segítsen ebben.

Szoftverek?Az alapvető megélhetésre kérne,akkor rendben lenne.Szoftvereket nem vesz az ember,ha nincs egy vasa sem,szerintem vannak ennél égetőbb kiadások is.

Először találjon munkát,aztán lehet a nem megélhetéshez vásárolni.


Személy szerint a pofám szakadna le,ha a nőmtől kéregetnék pénzt,de nem vagyunk egyformák.


50F

2020. júl. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Óvatosan az ítéletekkel: ha kérek a páromtól 10 ezer forintot, akkor egyből kihasználom?


Ezzel együtt az aggodalmad nem alaptalan. Könnyen bele lehet kényelmesedni a tétlenségbe, és megszokni az amúgy kínos dolgokat, és könnyen lehet, hogy elősegíted ezt a folyamatot.


Összességében nem látok kivetnivalót a hozzáállásodban - sokkal inkább tiszteletre méltónak tartom -, de én beszélgetnék vele.

2020. júl. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!