Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A két nem miért ítéli el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A két nem miért ítéli el álszent módon a másik tagjait, ha onnan valaki kijelenti, hogy ő többek közt egy csinos/jóképű embert szeretne párjának?

Figyelt kérdés

És most nem arról beszélek, amikor alkesz Józsi, vagy csúnya Mari kijelenti, hogy neki vonzó partner kell, hanem amikor valaki úgy mondja ezt, hogy valóban van is esélye számára vonzó párt találni (mert ő maga is viszonylag vonzó) és inkább még válogat egy kicsit emiatt. De azért nem 5 évig, tehát reális esélye van néhány hónap-1 év alatt vonzó partner találására. Meg persze alap, hogy nem csak és kizárólag a külső számít, de az is fontos.


És ugyanezt látom férfiakon és nőkön is, hogy elítélik a másik nemet ilyenkor, ha valaki leírja, hogy ő szeretne számára csinos/jóképű embert. Hogy "jaj, hogy merészeled, hogy neked jóképű férfi/szép nő kell".


2020. aug. 26. 08:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod, hogy álszent módon ítélik el?

Nekem pl meg se fordulna a fejemben egy szép társat keresni, mert nálam 20-ad rangú dolog a külsőség.

Teszem mindezt úgy, hogy elvileg válogathatnék.

Nekem az igazi érték az egyén személyisége.

2020. aug. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha az jön le a beszélgetésből, hogy felszínes és kizárólag kinézet alapján választ partnert, azt tényleg elég gáznak tartom, nem álszentség..

Nem mondom, hogy a kinézet nem számít, de igen is számíthat.. Viszont pofáraesés érhet, ha csak a kinézet alapján vagy belezúgva valakibe és közben teljesen igénytelenül állsz azzal, hogy milyen ember a párod jellemileg.

2020. aug. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1. De te ezt lehet úgy írod, hogy tényleg szép vagy és eddig csak jóképű párjaid voltak, akik MELLESLEG értékelhető személyiséggel is rendelkeztek. Tehát számodra természetes volt eddig, hogy esztétikailag is nagyon rendben voltak számodra az eddigi párjaid, ezért ezt veszed alapnak, ezért nem is gondolsz erre a dologra külön, miközben azért benned is ott van az erre való vágy, csak ez mindig kielégülésre talál anélkül, hogy külön foglalkoznod kellett volna vele.


2. Ezzel abszolút egyetértek. Nem csak a kinézet számít. De az is.

2020. aug. 26. 08:43
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem önmagában azért ítélik el az embereket őket, mert vonzó partnert akarnak. Sokkal inkább a kifejezésmód az, ami hibádzik.

Pl. "Én nem akarok kövér disznót magam mellé" vagy "Nem kell undorító, vézna pasi". Szépen is ki lehet ezt fejezni, és akkor az emberek 95%-ának semmi baja nem lenne.

2020. aug. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a rossz belsőjűeket x menet után kidobják, de én olyan felvállaltan külsőt néző embert nem ismerek akinél a külcsi követelményt a pénzen kívül mással is ki lehetett volna váltani ( ne mismásoljunk ezzel az egyik szempont a sokból szöveggel). Az ellenszenvet azzal érdemlik ki hogy többnyire nem kategóriákkal jobbak mint akiket leszólnak hanem kb csak fogjuk rá mértékben.
2020. aug. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5. Kikre gondolsz? Mert a férfiak pl a pénzt sokkal kevésbé nézik a nőknél.


Honnan tudod ki milyen kategória itt a gyakorin, amikor senki nem rak ki képet magáról?

2020. aug. 26. 09:12
 7/10 A kérdező kommentje:
Szóval akik együtt vannak szép emberekkel (akkor is ha maguk is szépek, akkor is ha nem), azoknak egyáltalán nem számított a másik külsőre való vonzósága, csak úgy véletlenül mellékesen az is van nekik, de csak a tök jó személyiségüket nézték?
2020. aug. 26. 09:18
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt benne van a kérdésedben az egyik lehetséges ok: mert álszentek. Valójában nekik is számít a leendő partner külseje, de esetleg úgy gondolják, hogy társadalmilag elfogadottabb, ha azt mondják, hogy jaj nekem nem számít a külső, csak a belső. Másik ok lehet, hogy nincs esélyük csinos/jóképű partnert találni, ezért inkább azt mondják, hogy nem is számít a külső.


Én személy szerint nem ítélek el senkit emiatt, mindenki olyan preferenciák mentén keres párt, ahogy szeretne, ezt el kell tudni fogadni.


33N

2020. aug. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

4-esnek igaza van, a stílus rengeteget elmond az emberről. Nem kell, hogy tetsszen bárkinek egy csúnya ember, de attól még ember, és nem kell ocsmányul beszélni róla.


A másik az, hogy nekem soha nincs gondom azzal, ha valaki szép párt keres. A baj az, amikor nagyon specifikus. Hogy pl. a második lábujja ne legyen hosszabb az elsőnél, ne legyen rajta sehol anyajegy, ne vágjon, csak max 3 centit a hajából, stb. Tulajdonképpen baj ezekkel sincs, csak pl. ha én lennék ilyen finnyás, tuti nem keresnék párt. Ha undorítana az olyan férfi, akin itt szőrcsík van, ott bőrhiba, a heréi meg térdig érnek, akkor simán hagynám az ismerkedést a fenébe, és magamat tenném rendbe, nem a másikat aláznám meg.

2020. aug. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nem ítélem azt el, aki "jogosan" keres kifejezetten szép, jóképű társat. Azt ítélem el, amikor:

- undorító módon beszél arról, aki nem az esete

- baleset, depressziós időszak, terhesség után pár kilót felszedett párját kb. 2 hét után kidobja, mert "unnnnndorítóóóóóó", ahelyett, hogy legalább megpróbálna segíteni (az nyilván más eset, amikor már többször átbeszélték, és a másik 30 kilót felszedett, és látványosan lesz.ja, hogy tetszik-e a másiknak)

- tényleg az a helyzet, hogy az 50es puhos, ronda arcú Józsika / Katika hajt a 20-30as, feszes testű, jóképű/szép emberekre, és aztán fröcsögve felszínesezi, kutyázza őket, ha azok visszautasítják, és magukhoz hasonlót választanak

2020. aug. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!