Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben hogyan oszlana...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben hogyan oszlana meg a vagyon válásnál?

Figyelt kérdés

Alap infók :

Házasok vagyunk

Házasság előtt nekem volt saját lakásom már, ahol laktunk, és eladtuk (22 millióft)

Házasság alatt vettünk másik (nagyobb) lakást, amihez nem kértem pénzt a feleségemtől, de adtuk az autót amit ő vett, abból csináltattuk a nyílászárókat (1 millió Ft) (a mostani lakás kb 30 millió Ft, a két lakás közti különbözetet kipótoltam, és az én nevemen van a lakás)

Külön kasszán vagyunk, neki van kb 3 millió Ft megtakarítása, nekem kB 16 millió Ft . (Rezsit, kaját stb mindig én fizetem, neki sokmindenre nem kell költeni csak amire kedve van vagy akar magának vagy a gyerekeknek de ha kér valamit mindig megveszem)

Autónk van, amit én vettem, nevemen van, nem nagy érték, kb 500e Ft.

2 gyermekünk van, kiskorúak



2020. szept. 16. 07:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk az baj ha hazassag elott adtad el a lakast... Mert igy a te penzedbol lett ugyan veve, de mar kozosen szerzett vagyonnak szamit. A legjobb ha azt a 16 millat valahogy kilapatolod biztos helyre (nem bankszamla)
2020. szept. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
23%
Ja es keress jo ugyvedet, mert latom azert vannak jovedelmi/vagyoni kulonbsegek boven.
2020. szept. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%

Házasságban tökmindegy mi kinek a nevén van, közösnek számít. Házasságban ez a különkasszás bohóckodás sem érdekel senkit, minden megtakarítás közös.

Tulajdonképpen a nejeden múlik nennyire akar kicsinálni. Nem mindegy, hogy közös döntés alapján váltok el vagy gyűlölködve.

2020. szept. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
64%
mennyi időt vett el neki a gyereknevelés, hány évig volt otthon hány évig nem tudott teljes állásban dolgozni?
2020. szept. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Nem tudom ez miért számít, a nagyobbikkal fél évet volt otthon aztán 4 órában dolgozott 2 évet, 2,5 éves korától meg 2 évet 5-6 órás részmunkaidőben utána rendes 8 órásan, 3 évet az alap gyest kapta, mert a szülés előtt nem volt bejelentett munkája. A másodikkal 2, 5 évet volt itthon, 2 évig kapott nagyobb összeget utána 1 évre az alap gyest. 2,5 éves korától ment teljes munkaidbe újra a gyes mellett.
2020. szept. 16. 08:57
 6/25 anonim ***** válasza:
77%
Tudod amikor meglátom az iylen sok pénzt kereső férjeket, akik odacsináltak két gyereket a nőnek (hogy most már kb a kutyának ne kelljen a nő) és most válnak, még féltik a kis vagyonkájukat mindig eltűnödöm hogy lehet egy nőnek egyáltalán jó élete. Kezdjük ott, miért van neki csak 3 milla megtakarítás? Miért szült egyáltalán gyereket, vagy ha akart, akkor csak egyet, hogy tudjon dolgozni? Miért nem ment vissza a gyerek három hónapos korában dolgozni tápszerre meg dadusra bízva a külyköt? Miért nem helyezkedett el egy multicégnél, ahol esti 8-ig dolgozhatott volna, esetleg két műszakba. Ja bocsi, ismerek iylen nőket, a férjük azért dobta őket, mert nem elég háziasak, nem veszik fel az asszony szerepet. De bezzeg ez meg a fordított eset, gyerekkel otthon, jaj figyelembe venni a kis babucit, nehogy a kis lelkük tönkremenjen, legyen otthon kaja, vasalt ing, intézze már valaki a suli-ovi ügyeket..és persze azért hozzon is haza az aszsony pénzt, de jó lenne a részmunkaidő a gyerek miatt, vagy vm kis könnyű meló túlóra nélkül hogy otthonra is maradjon energia, csak hát az nem fizet jól... Mi a f.szt akartok férfiak? Egy cselédet, egy nőt aki beáldozza magát a családért aztán meg mehet ahova lát mert hát a gyereknevelés nem munka,de a karrierista picsa meg nem jó? Mondja már meg nekem valaki a megoldást, hogy kéne egy nőnek megoldania az életét, mert az nem igaz hogy váláskor csak ú a hibás. tucatnyi normális nőt hagynak ott, ha másért nem, akkor egy új nőért aki fiatalabb...Remélem van lányod, elmondhatnád neki hogy majd ha megházadosz, veled is uyganez lesz és a féjedre ne számíts majd, mert majd lapátolja kifelé a pénzt, míg te bukdácsolsz lefelé a karrierlétrán.
2020. szept. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
32%
#6 Azert azt tegyuk hozza, hogy az esetek 90+ szazalekaban a no forszirozza a gyerek temat, a ferfiak jol megvannak am eltartando no, meg gyerek nelkul...
2020. szept. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
90%
ez nem igaz, a legtöbb férfi eleve akkor házasodik amikor családot akar. bennük is megvan az igény hogy apák legyenek és férjek,ez tiszteletet is ad nekik, belépnek az érett férfiak klubjába.
2020. szept. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
23%
#8 LOL, persze mert az imadott no kihajtja belole. Belolem is kihajtottak volna, csak mire felfogtam mit akart a csajom, mar keso volt...
2020. szept. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
88%
A 22 millió a tiéd,minden többi közös. Házasságbsn közös kassza van. Mindegy kinek mennyi van a neven és mi.
2020. szept. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!