Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Alig egy éves házasság után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alig egy éves házasság után mire számíthatok válásnál? Vagyonmegosztás.

Figyelt kérdés
Az én nevemen lévő házba költöztünk be, amit a házasság előtt 10 évvel vásároltam, amit az én örökségemből újítottunk fel teljes egészében, beleértve a felújítást, bútorokat, használati tárgyakat is. Kapcsolatunk olyan mértékben megromlott, hogy az egyetlen megoldás a válás. Ennyi idő után közösnek számít már a vagyon? Mit tehetek?

2012. febr. 26. 11:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
én nem vagyok benne biztos.de ugy tudom hogy ha a ház a házasság előtt a te neveden volt akkor az csak a tiéd.de amit a házzaság után szereztél az közös ebbe az örökség is benne van.
2012. febr. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
a tied minden hisz a te pénzedből van, te örököltél pénzt amiből felújítottátok a házat így nem közös kasszából ment hanem a te pénzedből, ezért nem közös
2012. febr. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Az örökség nem számít bele,az különvagyon,hiába hogy a házassági vagyonközösség alatt szerezte.Kérdezz meg egy ügyvédet is.
2012. febr. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell aggódnod mivel,amire a közös együttélés alatt tettetek szert,csak azokon kell egyenlő mértékben megosztozni.Mivel a ház már 10 éve megvan ráadásul Te vásároltad és a Te neveden van,ezért a Te tulajdonod.

Üdv

2012. febr. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Keserű ezt írni, de ez bíztató...
2012. febr. 26. 11:24
 6/19 anonim ***** válasza:

A házasság időtartama nem játszik. Az egy napos házasság is ugyanaz vagyon szempontjából, mint a 30 éves.


Különvagyon és házasság alatt szerzett vagyon van (meg ajándékozás, öröklés útján szerzett, ami szintén különvagyonnak számít).

2012. febr. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Az igazság az, hogy valójában nem a te eseted érdekelne, csak kíváncsi lennék, hogy egy ilyen előnyökkel induló házasság miért tud már egy év alatt átcsapni válásba, gyűlöletbe?
2012. febr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Például egy megcsalással
2012. febr. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
például eggyel... eggyel-kettővel...
2012. febr. 26. 16:03
 10/19 anonim ***** válasza:
Vagy a baba születése óta jelentkező lelki és már néha kisebb testi bántalmazással:(
2012. febr. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!