Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom nagyon szeretné megszere...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom nagyon szeretné megszerezni a B-s jogsit, viszont nem igazán való sofőrnek. Hogyan adjam tudtára?

Figyelt kérdés

Nagyon a fejébe vette hogy elkezdi a tanfolyamot. Ezzel önmagában semmi gond nincs, de előtte már egyszer elkezdte, és a KRESZ-t sem tudta befejezni mert annyira nem ment neki. Egyébként is nagyon nehezen koncentrál oda és sokszor szétszórt. Ezt a család is így látja, de senki nem meri megmondani neki hogy a saját és mások érdekében jobb ja elfelejti.

Hogyan lehetne kíméletesen közölni vele, hogy ne legyen vérig sértve?


Én 27F, Ő 24L


2020. szept. 24. 19:49
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Van jogsim.
2020. szept. 24. 20:58
 12/21 anonim ***** válasza:
96%
Na ha van jogsid akkor keressetek egy elhagyatott helyet és 1 km csúsztatott kuplung. Elindul, megáll, elindul, megáll. Legalább ez menjen már neki mire nekiáll.
2020. szept. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy ne add tudtára, támogassad benne, aztán legfeljebb nem sikerül neki. Lehet fejlődött azóta. Ha annyira nincs értéke hozzá, nem fog átmenni még a KRESZ-en sem. Csak a legközelebbi bukta alkalmával majd azért már el kellene ismernie, hogy ez nem neki való.
2020. szept. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
81%
Miért kellene elismernie Cukifül? Lehet 20-adjára, de meg lesz, és a legjobb vezető lesz. Ha a vágy megvan benne, onnan a határ a csillagos ég... vagy a lehúzó szerettei, akik feltesukben joindulatbol megallitjak...
2020. szept. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
21%

A volt feleségemmel úgy ismerkedtem meg, hogy volt már jogsija és vezetett is egy ideig, évekig nem láttam vezetni. Egyszer beült a kocsimba és úgy döntöttünk, nem gyengébb, kisebb autóhoz szokott. Ezért cseréltünk autót. A kicsi autóban sem érezte jól magát.

Én nem akartam tanítani, inkább elküldtem egy oktatóhoz, hogy vegyen pár órát. Büszként mondta néhány alkalom után, hogy az oktató nem is értette, miért vesz órákat.

Hagytam vezetni, de rettegtem mellette. Nem való mindenkinek a vezetés.

2020. szept. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nagyon megértem, hogy huszonévesen még nem ássa el magát és szeretné úgy élni az életét, hogy vezet, ez nagyon fontos. Én meg is őrülnék ha valami miatt megfosztanának ettől.

Én annak a híve vagyok, hogy a család kötelessége, hogy a kellemetlen dolgokat elmondja az embernek, mert idegenek nem fogják elmondani (pl. rossz hajszín, túlsúly, rossz lehellet, stb.)

Ebben az esetben viszont én is azt tanácsolom, hogy ne tartsd vissza, elég komoly a szűrő, ha annyira alkalmatlan, ki fog derülni és kénytelen lesz feladni.

Innen nem tudhatjuk és talán Te sem, hogy hova fejlődhet. Lehet, hogy nem lesz a legjobb sofőr, de óvatosan biztonságosan elközlekedik majd.

2020. szept. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, ne tegyünk már úgy, mintha a vezetés egy annyira bonyolult dolog lenne...
2020. szept. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Szerintem meg hagyjátok, hadd próbálja meg, ha annyira béna, úgysem fog menni. De ne vegyétek így el az önbizalmát, mert szörnyű így vezetni. Tudom, saját példa. Megszereztem a jogsimat a húszas éveim elején, párszor vezettem felügyelettel anyám mellett, folyton kritizált minden hülyeségért, de olyanokért, hogy miért nem húzatom ki jobban, miért nem előzöm meg jobbról a balra kanyarodni akaró autót stb. Mindezt ilyen "mekkora balfasz vagy" hangnemben (igen, tudom, ezek mindennapos dolgok, friss jogsival még nem mertem így vagánykodni, inkább óvatos voltam). Apám se volt jobb, ő hivatásos sofőr, aztán azt várta, hogy majd egyből úgy vezetek, mint ő, több millió kilométerrel a lábában, és mindig hangot adott a csalódottságának, amikor nem voltam elég "tökös". Na, odáig ment a dolog, hogy egy idő után inkább már nem vezettem, mert úgyis csak basztatnak. Évek maradtak ki, egyáltalán nem ültem volán mögé.

Közben férjhez mentem, gyerekünk született, lett saját autónk, de nem mertem vezetni. A férjem unszolására, meg mert ovis lett a nagyobbik gyerek, és hozni-vinni kellett, elkezdtem végül újra vezetni. És tök jól ment, nem volt semmi probléma, hamar visszajött minden. Most már rendszeresen vezetek gond nélkül, a férjem szerint jól és biztonságosan. De ha az anyám, apám vagy a tesóm látnak beülni az autóba, a mai napig annyira bestresszelek, hogy gyomorgörccsel indulok el, remeg a lábam, és imádkozom, hogy ne fulladjak le. Köszönhetően a folyamatos cseszegetésnek meg beszólogatásnak. Ha ők nincsenek a közelben, akkor semmi bajom.

Ha jól értem, ti vezetni még nem is láttátok a barátnődet, de már előre elkönyveltétek, hogy béna sofőr lesz, mert nem seggelte be kellően a kreszt az elején, és elkaszálták az elméleti (!) vizsgán. És már vennéd el az önbizalmát meg a lelkesedését, hogy meg se próbálja. Így lehet valakit görcsössé tenné úgy, hogy még egy métert sem ment, gratulálok!

2020. szept. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Sehogy. A vezetés (meg pláne a KRESZ) tanulható dolog, és minél többet gyakorol, annál jobb lesz belőle. Most az a problémád, hogy nincs jogsija, és nem tud vezetni? Nyilván nem tud. Majd megtanul, aztán gyakorol, és tudni fog. Senki sem így születik. Az a lényeg, hogy szeretné, és van hozzá kedve, így könnyebben is fog menni neki.
2020. szept. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Sehogy. Ha igazad van, majd rájön magától, vagy az oktató elmonja neki.

Azért egy jogsi nem olyan bonyolult, bármilyen hülye meg tud tanulni vezetni. Mondom ezt úgy, hogy én nem vezetek már, mert utálok. De ha akarnék, tudnék.

2020. szept. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!